Kdo tu má ještě Kia Pride?

Kdo tu má ještě Kia Pride?

Příspěvekod Paust » 06.10.2010 23:17

Když jsem sem přišel, respektive se zaregistroval, tak jsem koukal, že o prajda není až takový zájem. Ono to nakonec vypadá, že ho vlastním jen já, ale vážně. Je mi jasné že spousta lidí, ač vlastní jakýkoliv tip auta na nějaké kluby nechodí, nakonec máme ještě jedno auto, jak jsem už tady psal a taky nejsem v klubu. Proč to vlastně celé píšu. Mrzí mě přístup lidí, kteří když tady napíšu o nějkém problému, si tady léčí svoje ego místo toho aby řekli něco k věci. Nechci, ani nebudu tady řešit narážky typu, že jsem zkopíroval nějakou odpověďna můj problém s autem. Naříkání jednoho uživatele nad tím proč jsem to udělal a že tím zabírám stránku, kam on stejně ničím nepřispěl, jen svým brekotem, nehodlám řešit.
Prosím, když tady něco napíšu vyjadřujete se k věci a neřešte nesmysly. Když jsem nic nenapíšu, tak se tady nic neděje. Pravda jednou jsem napsal člověk ze slovenska a chtěl poradit. Netuším jak to chodí na slovensku, ale měl bych, ale alespoň se ozvu.
Takže aych to shrnul. Předpokládám, že nejsem jedinej kdo má Pride, nejsem, to já vím. Podělte se majitelé těchto aut se svými zkušenostmi s těmito auty, budu jedině rád.
Přeji hezký den ;)
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kdo tu má ještě Kia Pride?

Příspěvekod whilliam » 09.10.2010 09:15

paust mal som Pride, bol to automat, veľa vecí som si opravoval sám, ak budem niečo podstatné vedieť a spomeniem si , dám ti vedieť, tak ako s tým smradom benzínu
whilliam Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 2
Registrován: 07.01.2008
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
38077 km @ 7.58 l/100km

Re: Kdo tu má ještě Kia Pride?

Příspěvekod Paust » 11.10.2010 16:47

Díky moc za nabídku, jen se ještě vrátím k tomu smradu v kabině. Jak jsem už psal je to v pořádku, auto jede jak má, ale když přijedu k pumpě a otevřu víčko, tak je tam asi podtlak v nádrži a zasyčí to. Na provoz auta to nemá žádný vliv, ale jen by mě zajímalo jestli to je normální. Vzpomínám si na ježdění se Škodou 120, tam když se ucpalo odvzdušnění nádrže, tak se auto samo zastavilo, muselo se otevřít víčko a srovnat tlak v nádrži a pak to zase chvilku jelo, nebo se jezdilo s otevřenou nádrží.
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: Kdo tu má ještě Kia Pride?

Příspěvekod whilliam » 20.10.2010 09:56

malo by to byť v poriadku, aj mne to zasičalo
a daj si pozor na lambda sondu, s tou som mal problém, aby ti neodišiel katalyzátor
whilliam Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 2
Registrován: 07.01.2008
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
38077 km @ 7.58 l/100km

Re: Kdo tu má ještě Kia Pride?

Příspěvekod Paust » 21.10.2010 20:38

díky za tip, ale lambda sondu a katalyzátor mám nový. Byl jsem před 2 lety na technické a den před ní jsem nechal vyměnit katalyzátor. Na technické mi ten "dobrý" člověk řekl, že mi nejde lanbda sonda. Proběhla následná výměna a opět návštěva stk. Tam mi ten "dobrý" člověk řekl, že mi stále nejde lanbda. Na můj dotaz jak je to možné, že je tam nová + nový katalyzátor, nedokázal odpovědět a prostě nás vyhodil. Po čase jsem se dověděl jak to dělá. Lidi do 45 let nechá projít a ty ostatní dusí. Protože je naše vozidlo vybaveno rozdělovačem, dává kostřící bod co nejdal od něj (to je ten magnet) a na co nejrezatější místo, pak vám co2 letí do závratných výšin a nedá se z tím nic udělat. Jeden můj kamarád, si nechal natočit emise v servisu a pak toho milého člověka na stk vyvedl tak z míry, že mu ty emise natočil taky a bez nějakejch podfuků.
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: Kdo tu má ještě Kia Pride?

Příspěvekod Diwiak » 17.04.2011 20:20

Pride 5dv., ta zakladna verzia, r.v.2000 stale jazdi, davnejsie tu ktosi pytal aj fotky tak uploadnem. Dost silne to koroduje, po technickej stranke OK, bezny servis, vyfuk viackrat zvarany, slabe brzdy a podvozok su neduhy uz od nova, este zadne loziska sa myslim vymienali, inak nic vazne, cca 98tisic km, olej nezerie, momentalne problem so zapachom benzinu v kabine ale citam tu na forach ze treba checknut nejake hadice odvetrania. Este som zabudol, na emisiach ze vraj je zly katalyzator, kazdopadne spotreba velmi slusna.

Viacej foto v albume http://www.kia-club.org/gallery/album.php?album_id=396

Obrázek
Diwiak Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 17.04.2011
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Re: Kdo tu má ještě Kia Pride?

Příspěvekod tibcicici » 04.05.2011 10:59

Tiez mam Pride menom Pralinka. Dostala ho pretoze je to taky maly cukrik hoci priestorovo celkom velkorysy. Mam ho nieco vyse roka a kupil som ho od mojej tety so 43 000 km, pricom auto uz ma 10 rokov :D . Co sa tyka zavad teda zatial moc neriesim, okrem hrdze, ktoru chcem poriesit v lete lebo nemam garaz.
S autom inac spokojnost az na chybajuci posilovac riadenia. Spotreba relativne mala cca 6,5l aj ked jazdim hlavne v meste a v zapchach. Dal som s nou v lete Cechy a vtedy isla dlhe trate za nejakych 5,5l a to som ju ani moc nesetril.
So servisom nebudem asi moc vediet poradit, bo to skratka pre nedostatok priestoru jednoducho davam do servisov, ale od vas sa rad nieco priucim pani.
tibcicici Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 1
Registrován: 06.07.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kdo tu má ještě Kia Pride?

Příspěvekod Diwiak » 04.05.2011 22:44

moc nemas co, vyfuk hrdzavie loziska odchadzaju bezny servis urobis aj sam a s hrdzou uz asi nic neporiesis ;-)) tie auta skorej zhdrzaveju ako ich ti penzisti cosi ich nakupili zjazdia, a pritom ten 16ventil povodom s mazdy znesie dost.. ale v dnesnej dobe su auta omnoho horsie, zhrdzaveju za 5rokov a stoja viacej ako 199tisic :-)) posilovac chyba to je fakt volant ide tazsie, spotreba dobra ako pises, urcite pod 5litrov rozumne, a to su dost zive auta
Diwiak Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 17.04.2011
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Re: Kdo tu má ještě Kia Pride?

Příspěvekod usko9877 » 30.09.2011 16:46

zdravim Vas.Mam tiez Pride a mozem potvrdit podobne problemy ako predrecnici...inak jazdi v pohode stale okolo 5-6 litrov,zalezi vsak ako sa jazdi,v zime v meste je to viac.mam uz nabehnutych 184000..Zvladla Taliansko a 3 krat Chorvatsko..motor je dobry...
usko9877 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 2
Registrován: 30.09.2011
Bydliště: Nove Zamky  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2014)
65000 km @ 6.5 l/100km

Re: Kdo tu má ještě Kia Pride?

Příspěvekod Milan Bohatec » 12.12.2012 18:30

Dobrý den,mám Kia Pride 3.dveřové r.v.1999.Je to malé auto na velké cesty.Do letošního roku bez problémů.Letos začaly potíže se startováním.Při startu naběhlo čerpadlo paliva,startér jen klapl,ale nerozběhl se.Někdy začalo blikat immo.Vše jsem čistil a repasoval,avšak bez valného trvalého výsledku.Nakonec jsem zjistil,že je vadné spínací relé ? .Nevím však kde je schované.Proto jsem novým vodičem spojil kontakt zasouvací cívky spouštěče s kontaktem spouštěče spínací skřínky.
Vše funguje OK i když se jedná o rychlou a účelovou opravu.Ví někdo kde je uváděné relé schováno ? Děkuji a zdraví Bohatec.
Milan Bohatec Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 12.12.2012
Bydliště: Brno,Buková 52  Czech Republic (cz)

Re: Kdo tu má ještě Kia Pride?

Příspěvekod Diwiak » 12.12.2012 21:28

neni to skorej spinacka..??..
Diwiak Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 17.04.2011
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Re: Kdo tu má ještě Kia Pride?

Příspěvekod rudolf.tomka » 25.04.2013 16:03

... tak toto je asi najstaršia KIA , ktorú poznám, jej majiteľ s Prešova , je mwoj známy , a foto v galérii, aky je to rok výroby , vám zistím nabudúce :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: Kdo tu má ještě Kia Pride?

Příspěvekod Diwiak » 25.04.2013 22:30

hm nevyzera ze by to bolo extra skorodvane. nerozumiem tomu, niektore pridy hrdzaveju, ine nie. ten nas je technicky v poriadku, len korozia je prakticky po celom aute dost znacne, odhrdzovac a gumoasfalt nepomaha, koroduje veselo dalej, vyzera to uz velmi zle. minule som videl na zdvihaku prida,troska chytena zadna cast podovzku, inac uplne v poriadku. ta kvalita je asi velmi otazna.

skoda, motor urcite vydrzi vela.
Diwiak Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 17.04.2011
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Re: Kdo tu má ještě Kia Pride?

Příspěvekod batuan » 29.04.2013 23:21

kia pride 5dv. rok 1998 :D :D
všetko ide jak má až klým som dostal novú cievku a sviečky takže pojdem reklamovať do servisu... inak super auto na polné cesty a do lesa :D
akurát v zákrutách treba dávať pozor lebo pri jeho váhe a výške nedrží moc na ceste :D ale dá sa to naučiť a zákruté ktoré poznám a chodil som ich 70-80 behám 100 bez problémov :D brzdy sú fajn aj odpruženie a volantom nieje také ťažké točiť a akonáhle som v pohybe tak mi servo skoro ani netreba v pohode jednourukou točím :) 8-) nj a hrdza sa chytá ale len troška... ak nerátam plech čo bol na trubke od výfuku čo je hneď pod motorom tam mi už nejaká izolácia opadáva ale natom sa pracuje.... inak chcel by som dať plech pod motor lebo je nekrytý a chodievam na ryby tak aby sa mi nešpinil... nejaký názor? neviem či to nespravý zle chladeniu alebo iným spôsobom nevadí, či je to hlúposť podla vás :D
Uživatelský avatar
batuan Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 2
Registrován: 27.04.2013
Bydliště: Kvetoslavov  Slovakia (sk)

Kia Pride (2000)
86000 km @ 6.5 l/100km

Re: Kdo tu má ještě Kia Pride?

Příspěvekod batuan » 01.05.2013 11:30

rudolf.tomka píše:... tak toto je asi najstaršia KIA , ktorú poznám, jej majiteľ s Prešova , je mwoj známy , a foto v galérii, aky je to rok výroby , vám zistím nabudúce :)


ja mám pride z roku 98 :D
Uživatelský avatar
batuan Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 2
Registrován: 27.04.2013
Bydliště: Kvetoslavov  Slovakia (sk)

Kia Pride (2000)
86000 km @ 6.5 l/100km

Další

Zpět na Pride

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé