Zápach benzínu v kabině

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Zápach benzínu v kabině

Příspěvekod Paust » 25.03.2010 22:49

Nevěděl by někdo kde se bere zápach benzínu v kabině? Teplota nám stoupla nad 15 stupňů nad nulou a strarý známý problém je zase tady. Už jsem to hledal snad všude ale nikdy jsem nic nenašel. Nikde nic neteče, nakonec palivové potrubí přes kabinu taky nejde, zkoušel jsem všechny možné nastavení topení....vzduch z venku uzavřen, otevřen, ale všechno marné smrdí dál, prostě sluníčko auto ohřeje a je vše zpátky, stačí otevřít dveře a než máme někam vyrazit, tak se musí větrat :(
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Zápach benzínu v kabině

Příspěvekod mirec243 » 25.03.2010 22:56

nemas tam problem so starsim vyliatym benzinom v interieri :?: mozno by to chcelo calunenie poriadne vydrhnut alebo to co je pod nim ;) ja som to riesil tak na starom aute, al ked bolo pekne slnecne pocasie :)
KIA "Kikuš" Cee´d FL 1.4 CVVT 16V 77kw
mirec243 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 12
Registrován: 07.03.2010
Bydliště: Námestovo  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2010)
133000 km @ 6.2 l/100km

Re: Zápach benzínu v kabině

Příspěvekod titanus » 25.03.2010 23:00

a nemas aj pocit ze ti to velmi vela zerie?potom by to bolo presakovanie nadrze...skusil by som vyhodi zadne sedacky a pozriet pod ne...


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Zápach benzínu v kabině

Příspěvekod Paust » 25.03.2010 23:02

To asi nebude ten problém, za těch 6 let, co to auto máme se to projevuje asi tak 4 roky a nikdy jsme v kufru benzín (kanystr) nevozili, nemáme ho, ale díky za tip, vyčištění interiéru mu neuškodí ;)
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: Zápach benzínu v kabině

Příspěvekod Paust » 25.03.2010 23:04

titanus píše:a nemas aj pocit ze ti to velmi vela zerie?potom by to bolo presakovanie nadrze...skusil by som vyhodi zadne sedacky a pozriet pod ne...


pod sedačky jsem koukal a dokonce jsem tam strkal i nos a nic... :(
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: Zápach benzínu v kabině

Příspěvekod titanus » 25.03.2010 23:09

a plato kufru?nevies zistit ci to viac citit vpredu alebo vzadu?je mi jasne ze ked auto totalne smrdi od benzinu tak je to tazke no ked sa vyvetra kto to zaciti prvy??
no a ako posledne riesenie je nakup cca 50ks vonavych stromeckov a povesat ich po aute :D


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Zápach benzínu v kabině

Příspěvekod Paust » 25.03.2010 23:15

Ono to asi tak dopadne s těma stromečkama, plato v kufru mám, tam to nesmrdí, jediný co mě ještě napadá výměna gumovejch hadic co vedou z potrubí do palivového filtru a z něj dále do motoru. U tohoto modelu je totiž filtr v prostoru motoru pod posilovačem brzd, ale moc se mi do toho nechce, protože je to nepřístupný a všechno rezatý, ale to je jen nápad...všechno je to z venku a benzín z toho neteče.... fakt nevím.... :?
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: Zápach benzínu v kabině

Příspěvekod whilliam » 26.03.2010 16:11

ten zápach benzínu vychádza od hrdla nádrže, keď odoberieš čalúnenie v kufri pri nádrži, tak tam to uvidíš,
mala by tam byť aj hadička na odvzdušnenie, skus sa s týmto pohrať

svokor mal PRIDE, a tiež som to riešil, prekontrolovaná nádrž aj potrubie a zápach išiel od hrdla
whilliam Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 2
Registrován: 07.01.2008
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
38077 km @ 7.58 l/100km

Re: Zápach benzínu v kabině

Příspěvekod Paust » 26.03.2010 21:11

whilliam píše:ten zápach benzínu vychádza od hrdla nádrže, keď odoberieš čalúnenie v kufri pri nádrži, tak tam to uvidíš,
mala by tam byť aj hadička na odvzdušnenie, skus sa s týmto pohrať


Díky za tip, kouknu se na to a dám vědět jak to dopadlo ;)
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: Zápach benzínu v kabině

Příspěvekod Paust » 28.03.2010 19:39

Tak pověst nelhala, viz předešlý příspěvek. Problém byl opravdu v ovzdušnění palivové nádrže. Pod tapecírunkem hned vedle hrdla nádrže je odvzdušňovací systém, jehož funkce mi není moc jasná. Z nádrže vedou tři gumové hadičky do jakéhosi odvzdušňovacího fundamentu (něco jako spojené nádoby vytuněné jednocestným ventilem), a z toho dvě byly prasklé po délce. Tudíž benzín se z nádrže rovnou odpařoval do prostoru kabiny kolem bezpečtnostního pásu. Originál hadice jsem vyměnil asi za dvacet let staré zelené Optimitky, (někteří z vás asi pamatují odvzdušňování chladiče na Škodě 120, jak byl ten ventilek spojen s chladičem a topením právě těmito zelenými hadicemi). Životnost těchto hadic vždycky byla dost diskutabilní, ale uvidíme. Už vím kam hrábnout. Ještě jednou díky za dobrej tip ;)
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: Zápach benzínu v kabině

Příspěvekod whilliam » 30.03.2010 09:34

paust: som rad že ti to pomohlo, Pride som mal a vela veci si na ňom menil sam, tak ak zas budeš niečo potrebovať a budem vedieť tak ti napišem
whilliam Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 2
Registrován: 07.01.2008
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
38077 km @ 7.58 l/100km

Re: Zápach benzínu v kabině

Příspěvekod Diwiak » 19.04.2011 19:49

..je to tu stale alive..??.. skontrolovane komplet odvzdusnenie, hadice su ok, nalievacie hrdlo a potrubie do nadrze je skorodovane ale nikde nevidno priesak, stale to citit najma vonku pri uzavere, a ked sa otvoria dvere/okno bije to aj dnu.. ma niekto este tusaka co by to mohlo byt...??
Diwiak Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 17.04.2011
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Re: Zápach benzínu v kabině

Příspěvekod Paust » 19.04.2011 21:25

Když vyjedeš benzín a otevřeš nádrž u pumpy, tak se stane co? Zasyčí to nebo ne?(vyrovnání podtlaku v nádrži) Mě osobně to nesyčelo, protože to bylo otevřené do kabiny (prasklé hadice). A nemáš prasklou napouštěcí hadici? Mám takovej dojem, že mezi hrdlem nadrže a nádrží je taky gumová hadice. Koukni a dej vědět ;)
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: Zápach benzínu v kabině

Příspěvekod Polsondeside » 02.04.2016 13:57

Reaguji na toto vlákno, pač mám stejný problém. Auto jsem koupil po prvním majiteli, doteď vonělo. Nedávno jsem byl na svolávačce ohledně výměny uhlíku v nádrži. Po vyzvednutí auto cca den zapáchalo benzínem, poté ok.
Momentálně jsem nechal preventivně vyměnit palivový filtr a ejhle, třetí den už nastupuji do auta a zápach nijak neslábne. Mám podezření, že mechanik něco neutáhl, neodvzdušnil nebo tak. Žádný náznak vylití benzínu v kabině není.
Tak to nechám prověřit, jen mě zajímá, na která místa se zaměřit, je to přímo pod zadními sedačkami nebo se tam lze dostat z kufru?

EDIT: ted jsem to byl prověřit, zápach skutečně intenzivně vychází od krytu pod sedačkami ale žádná hadička neteče, všechno je suché, tak zřejmě něco špatně dotáhl nebo utěsnil nebo nevím. V pondělí tam každopádně jedu.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Zápach benzínu v kabině

Příspěvekod snike » 30.06.2017 06:26

... nekouřit v autě ... neboj, bude to v pohodě ;)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé