Vyblikání závad

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Vyblikání závad

Příspěvekod Paust » 11.03.2010 23:41

Nemáte někdo tušení jestli se dají vyblikat závady z řídící jednotky motoru? A jakým způsobem? Motor mi šlape docela dobře ve vyšších otáčkách, ale při rozjezdu nebo při jízdě na volnoběh se zařazeným rychlostním stupněm se to někdy tak rozhoupe, až to hezký není. Co jsem zjistil a je to můj subjektivní názor, možná je to spojka, má jen dvě polohy: vypnuto-pedál v podlaze a zapnuto_sebemenší pohyb pedálu od podlahy... :)
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Vyblikání závad

Příspěvekod Jakub » 12.03.2010 08:31

Jedině zkus podle návodu na Sephii, jestli to bude fungovat:

viewtopic.php?f=70&t=415
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Re: Vyblikání závad

Příspěvekod Paust » 13.03.2010 23:00

Zkusil bych to vyblikat a předpokládám, že ty konektory jsou stejný jako se Sephií, alespoň co se týče označení jednotlivých výstupů. Nebylo by k mání schema zapojení diag. konektoru na Sephii pro porovnání s Pridem? Nerad bych tu řídící jednotku poslal do věčných lovišť. Zde na schématech je to sekce "U" Diagnostics connector. Na první pohled se to tváří, že by to snad mohlo jít, ale raději se radši ptám abych se ujistil. ;)
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: Vyblikání závad

Příspěvekod Jakub » 15.03.2010 10:06

Podle zapojení na Pride diagnostickém konektoru by to mohlo fungovat.
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Re: Vyblikání závad

Příspěvekod Disorder » 28.07.2010 21:05

Měl jsem podobný problém. Do 2,5tis. otáček mi to skákalo a ani diagnostika na nic nepříšla. Zkus se podívat na kabely, které jsou v konektoru na škrticí klapce. Jsou tam 3. Já jsem měl jeden utržený. Spojka ti tohle neudělá.
Disorder Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 28.07.2010
Bydliště: Kladno  Czech Republic (cz)

Re: Vyblikání závad

Příspěvekod Paust » 29.07.2010 16:13

Díky za Tip mrknu se na to ;)
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé