Koroze motoru

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Koroze motoru

Příspěvekod Paust » 11.03.2010 23:32

Trochu divný nadpis tématu, ale je to tak. Blok motoru je ocelový, tudíž je vystaven povětrnostním vlivům se vším co s tím souvisí. Jak je asi jasné co chci říct...jojo...REZNE :D . To by nakonec ani tak nevadilo, protože než prorezne motor (nevím jak olejová vana, ta bude asi náchylnější, u mě zatím dobrý), tak auto už nebude mnoho let existovat. Ale není nic tak jednoduchého jak se zdá. Na motoru jsou přidělané různé součásti bez kterých by motor nefungoval, ať plastové nebo kovové. Jejich poločas rozpadu je samozřejmě kratší než bloku motoru. Mě potkala ta nepříjemnost, že mi zrezlo obtokové potrubí motoru, tj. potrubí které žene teplou vodu od čerpadla do topení. Nejzajímavěší na tom bylo, že nezrezlo z venku, jak jsem předpokládal, ale zevnitř. Toto potrubí se skládá ze dvou částí: jedna je přišroubovaná na bloku motoru, hned za čerpadlem a duruhá, což je jen trubka ohnutá do vigle je přes "O" kroužek napojena do části první. A právě v mýstě styku to prorezlo. On vůbec způsob spojení těch dvou trubek byse dal řešit jinak, ale asi v rámci optimalizace výrobního procesu to udělali tak jak to je. Možná ve výrobním závodě nikdo nepředpokládal, že se to někdy rozbije, ale stalo se. Nakonec to nevadí, obě trubky jsem vyměnil za nové a tím se zase dostávám na začátek, viz víše....auto prostě přežijou a když né tak Vás budu informovat ;)
Uživatelský avatar
Paust Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 16
Registrován: 15.02.2010
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé