a uz patrim medzi vas

a uz patrim medzi vas

Příspěvekod rupsa » 16.12.2014 22:55

dva tyzdne dozadu som sa stal majitelom skoro novej vengy. vyrobenej v 2013, kupovanej v polovici 2014. ale nieco sa mi na tom aute nezda, nakolo je to 1.6 benzin vo vybave EX, najazdenych 3000km a predavali to za 9000e. dovod predaja bolo nesadnutie si vozidla a majitelky ktora na aute oskrela predny blatnik pri cuvani...opravene a keby mi o tom nepovedali tak to volnym okom nie je sanca zistit. kto by predaval nove auto o 4000e lacnejsie??? uvidime co nam povedia pri prvej garancnej prehliadke. pred tym som vlastnil sopel...tak nas syn pokrstil opel astra g 2001 a teraz ked porovnavam tak myslim ze velky pokrok vpred som neurobil.
stve ma
- hukot od kolies- continental- je vacsi ako od predchadzajuceho auta a v zakrutak viac ako na rovnej ceste
-buchot od naprav. a vyslovene od praveho predneho kolesa. pri testovacej jazde som to nemal sancu zistit nakolko vsade bola len krasna rovna cesta. pri prechode jam alebo nerovnosti ktore nasleduju viac za sebou s autom hadze zo strany na stranu az mam dojem ze ma chce auto vyhodit von. a to sa ich snazim prejst pomalicky, tak aby som autu co najmenej uskodil. predpokladal som ze to bola chyba starsich modelov a u novsich rokoch vyroby to bolo odstranene. pisem si...v buducnosti radcej uz u kii nepredpokladat.
-pri cuvani ma spiatocka divny zvuk...ako keby ozubene kolieska isli bez mazania, ked idem prudsie tak je zvuk ako formula. aspom mne to tak pripada. doteraz na kazdom aute co som cuval to molo normalny zvuk motora. ako dopredu na 1
-rano alebo pri odchode z prace pri nizsich teplotach auto nastaruje na brk.ked sa zapocuvam nieco v motore jemne klepoce...to ma rozvodovu retaz? ale nie to som chcel. auto necham necelu minutku povrcat a vyrazam. po prejdeni 100m sa potrebujem zaradit do dvojprudovky a je problem. zaradim sa, potrebujem zrychlit a vtedy auto par krat zadusi. prutko spomaluje. vyraza, ako keby som stupal na brzdu. prejdem 10m a uz je to v poriadku uz akceleruje v pohode.
-mam bielu farbu. to ze vidiet pri uprsanom pocasi spinu mi nevadi ale ze to je spinave az po okno a musim otvarat dvoma prsatmi aby som bol co najmenej spinavy...to sa nevedeli nejako pohrat s tvarom karoserie?
-cudujem sa ze ja som nameral realnu spotrebu skoro rovnaku ako ukazuje pocitac. ale aby som mal 6,7 na 100 tak musim len hladkat plyn a boli ma z toho noha. v tomto aute ju mam inac ako doteraz koli vyssiemu sedeniu a nejako mi zacne po case strpat. chcelo by to tempomat ale nestratim zaruku ked ho dodatocne dorobim? bol by tu niekto kto sa v tom vyzna ochotny mi to neskor urobit?
-samotne parkovanie. ja s tym neviem parkovat a to som mal pred tym kombika. ked parkujem priecne a cuvam, furt nejako krivo stojim. mam dojem ze auto je v zadu o mnoho sirsie ako v predu a ked chcem mat pozdlz celeho auta rovnaku vzdialenost od vedla stojaceho tak nakoniec stojim nakrivo. a pozdlzne parkovanie ani nehovorim. spetaky nejako prilis skresluju. vyjdem von a pozeram ze za mnou je meter miesta a ja sa vrtim na 30cm lebo mam dojem ze vzadu uz uz tuknem. a ked konecne zaparkujem tak este vyrovnam popri obrubniku a zistim ze zas stojim na krivo. ked ma niekto z panelaku vidi tak si ozaj musi pomysliet.
-medzi celnym sklom a palubovou doskou som nasiel trcat nejaky molitan.
-samotne radenie 1 a 2 prevodoveho stupna si asi zije vlastnym zivotom. raz ide tazsie,s miernym odporom ako ostatne rychlosti a inokedy, hlavne pri preradovani v zakrute ako keby som nic neradil. len to tam proste do 2 vleti bez akeho kolvek odporu, az sa cudujem ze zaradilo rychlost
- no a este ma uraza ked mi povedia ci mi zena pozicala auto...ano, nie je to beckovy mercedes ktory vyzera ako auto pre chlapa ale ja som vzdy chcel auto s vyssiem sedenim, nie suv a mne sa paci. rozhodoval som sa medzi ix20 a vengou a roomstrom.
-ozaj. kde to ma ochranny kryt pod motorom? budem musiet vysondovat co tam dat. ked posuniem na zadnej lavici operadlo viac dopredu tak je medzi operadlom a hornym platnom medzera. da sa tam nieco dokupit na prekrytie? roomster ma taky 10cm pas na suchy zips
- neviem ci tam mam dorobene parkovacie senzory majitelom alebo im to robila kia. su cierne,nie su vo farbe vozidla. vedla volantu nie je tlacitko na ich vypnutie, zvuk ide z kufra. ak su dorobene predchadzajucim majitelom stracam nejaku zaruju na vozidlo?
ja este skusim dat autu niekolko sanci, uvidim ake dalsie chyby vyskocia a ci sa budu dat odstranit. zatial som spokojny tak 50 na 50. mam v podstate nove auto ale ma prilis vela chyb. aha... uz viem preco ho predavali tak lacno
kia venga 1.6 cvvt...6 kvalt
rupsa Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 1
Registrován: 15.12.2014
Bydliště: nitra  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: a uz patrim medzi vas

Příspěvekod branor » 18.12.2014 11:43

Ahoj, precital som si tento tvoj rozsiahly prispevok velmi v rychlosti, ale pripada mi to, akoby si kupil auto o ktorom si si nic nezistil, v podstate si tusim kupil macku vo vreci a teraz sa stazujes... no pre nas majitelov je vacsina tvojich problemov samozrejmostou :-)

stacilo sa par dni pohrabat na tomto fore a vedel by si co je kia venga zac...
pre niekoho uplny nezmysel, niekto si zvykol, niekto nie.... nehovorim ze je to super auto, lebo neni, ale ja osobne som si po tych rokoch zvykol

sam hovoris ze auto nie je stare, takze s vadami ktore mozu byt vadami auta vyroby sup sup do servisu v ramci 7 rocnej zaruky...
V prvom rade vsade dat nahrat najnovsi softver... A mozno by som dal skontrolovat, ci to nahodou nema pretocene kilometre :-)

este par odpovedi, ktore su uz zodpovedane aj tu na fore:
cierne parkovacie senzory - domontovane neoriginal
molitan pod celnym sklom - proti hrkaniu palubnej dosky
hrkanie - tiez sa tu riesilo
kryt pod motorm to nema... - mozes si dokupit a domontovat
co sa tyka sirky auta, ja parkujem rovno, nemam dojem ze by bolo v zadu nejak sirsie...
spotreba - samozrejme vyssia nez v papieroch...
stazovat sa na tvar karoserie mi pride tiez uletene, sak vidis co kupujes, inak by sa ti to auto predsa nemuselo pacit, ak by karoseriu inak navrhli...
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: a uz patrim medzi vas

Příspěvekod MAKU19 » 18.12.2014 12:18

;) Ešte doplním že:

-pri cuvani ma spiatocka divny zvuk...ako keby ozubene kolieska isli bez mazania, ked idem prudsie tak je zvuk ako formula. aspom mne to tak pripada. doteraz na kazdom aute co som cuval to molo normalny zvuk motora. ako dopredu na 1

je v chyba ktorá je v rámci záruky opravovaná výmenou spojkového prítlačného taniera a spojkovej lamely Vymena taniera spojky ;)
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: a uz patrim medzi vas

Příspěvekod rupsa » 18.12.2014 20:41

vdaka za reakciu. nehovorim ze sa mi auto nepaci. prave ze s rozmermi, tvarom, vzhladom a aj vybavou som spokojny. auto sa paci zene, synovi a aj mne. chcel som vyssie sedenie, nie prilis dlhe a nakolko sme len 3 clenna rodina tak toto auto nam uplne vyhovuje vyberal som z- venga, soul, ix20 a roomster. a kedze venga bola len par kilometrov odo mna a v podstate nova tak sme ju zobrali. chyby tohto auta som mal samozrejme precitane ale vsetci co sa stazovali mali auta pribilze z roku 2010 a myslel som ze po 3 rokoch taku vec ako nevhodny podvozok doladili. upokojujem sa tym ze casom by som dal iny druh tlmicov a mozno by so nebolo take buchotave.

-takze ta spiatocka je na reklamaciou? najblizsi servis mam nitra alebo nove zamky. kedze na nitru su zle ohlasy tak to budu zamky- o 5 mesiacov mam ist na garancnu prehliadku tak do vtedy to este vydrzi.

-to parkovanie mi s tymto autom zatial stale nejako nejde, pri cuvani koncim sikmo a musim sa vyrovavat ale ja sa to naucim.

nemienim vengu menit, nie som ten typ co stale meni veci. planujem ho mat 10 rokov ale asi som sa musel postazovat nakolko na kiu pocut len chavu ale az tak bomba to nie je a manzelke sa o takych veciach poztazovat neda :). kto by pocuval hundranie...je to nove auto, co vymyslas, ty len vsade hladas chyby a nie aby si bol spokojny a podobne
kia venga 1.6 cvvt...6 kvalt
rupsa Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 1
Registrován: 15.12.2014
Bydliště: nitra  Slovakia (sk)

Re: a uz patrim medzi vas

Příspěvekod marmi » 20.12.2014 00:40

Oslovil bych tu první majitelku.Jestli ji neupadlo i přední kolo při tom banálním škrábanci blatníku.Koumáci jsou schopni svařit ze dvou vraků jeden pojízdný a tvrdit,že je to lepší než nové.Auto,které má 4 stopy není čtyřkolka :shock:
A není běžné,že se někdo zbaví nového auta ,když si lehce poškodí lak nebo napraskne blinkr.
To odskakování na nerovnostech jsem zažil při experimentování s nízkoprofilovými pneu a 16"alu koly.Na naše "ementálové"silnice jsem ponechal kola 15"a vyšší profil pneu.
marmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 2
Registrován: 10.10.2013

Re: a uz patrim medzi vas

Příspěvekod Katikakus » 20.12.2014 10:39

Podle toho co pises, to nebyl jenom odreny blatnik. Vypada to, ze prava predni stran byla naborena docela dost a oprava byla provedena amatersky.
Proceed GT 1.6 T-GDI Penta Metal
Sportage III 1.6 GDI Comfort Plus Orange Techno
Cee'd 1.4 Comfort Plus So Red
Uživatelský avatar
Katikakus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 952  Témata: 2
Registrován: 13.09.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia ProCeed GT (2020)
65000 km @ 7.94 l/100km

Re: a uz patrim medzi vas

Příspěvekod rupsa » 21.12.2014 08:47

do r.... a ja ze uz mam konecne po problemoch s autom (predchadzajucemu furt nieco bolo),ze to buchotanie od kolesa je taka vlastnost vengy. myslim ze predchadzajuci majitel sa mi neprizna len tak, sam od seba. v okoli som ziadnu vengu nevidel tak s nou to nemozem porovnat. budem muist ist do kii a tam to dat prezriet a nech sa k tomu vyjadria. dufam ze nebudu robit sceny ze take veci oni nerobia. viete o zodpovednejsom kia servise ako v nitre? som zo šaľe
kia venga 1.6 cvvt...6 kvalt
rupsa Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 1
Registrován: 15.12.2014
Bydliště: nitra  Slovakia (sk)

Re: a uz patrim medzi vas

Příspěvekod spd001 » 21.12.2014 12:09

mas to za jedno Nitra-Trnava-N.Zamky=jeden majitel Motor Car a kezde hlavna cinnost je u nich Mercedes tak na kiu kaslu z vysoka.Piestany su vraj tiez neni vyhra tak asi treba hladat dalej alebo mozno budes mat stastie aj v NR ci NZ ci TT
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: a uz patrim medzi vas

Příspěvekod marmi » 21.12.2014 16:29

rupsa píše: budem muist ist do kii a tam to dat prezriet a nech sa k tomu vyjadria.

Prohlídku zvládne i neznačkový servis,zákazník může být u toho.Nedělají tajnosti.Nechal bych zkontrolovat i geometrii.A na pojišťovně by měly být fotky jak bylo auto poškozené.
marmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 2
Registrován: 10.10.2013

Re: a uz patrim medzi vas

Příspěvekod rupsa » 20.02.2015 18:43

mal som cestu cez nove zamky, kia tam ma predajnu a servis im robi peugeot kotry sa nachadza hned vedla...ziadna slava lebo ani nevedeli co u nich stoji prva garancna prehliadka na ktoru sa chystam v aprily. a divny zvuk pri cuvani je vraj normalny. takze na garancnu pojdem radcej do komarna aj ked to je dalej ale pristup je vraj uplne iny ako tu naokolo. a aj ceny, chodia tam kolegovia z prace a su spokojni.
kia venga 1.6 cvvt...6 kvalt
rupsa Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 1
Registrován: 15.12.2014
Bydliště: nitra  Slovakia (sk)

Re: a uz patrim medzi vas

Příspěvekod rupsa » 09.01.2016 11:45

a uz medzi vas nebudem patrit, aj ked som s vengou v celku spokojny, buchot od predenej napravy vyrieseny vymenou zleho dielu a dalsie chyby sa mi zatial vyhybaju. ale stala sa neprijemna vec. pri prejazde cez viacero nerovnosti za sebou hadzalo autom zo strany na stranu tak ze manzelke sediacej vzadu seklo v krku a skoncila u doktora. venga pojde prec a rozhodli sme sa kupit jazdeny 3 rocny citroen c4 za prijatelnu cenu. a aj koli tomu ze parkovanie na sidlisku je hroza, niekto mi pri parkovani oskrel zadny naraznik- vyriesene caz havarijnu. o nejaky mesiac na to niekto tak otvaral dvere ze na mojich urobil preliacinu a farba dole az na plech. idem dat zas cez havarijnu. a teraz daj to niekde robit ked potrebujem auto denno denne. na starsom aute ma to aspon nebude trapit a nebudem to ani riesit. skoda, vengu som si oblubil, ale ten podvozok je naozaj hroza. vsetkym vam tu prajem na vasich vengach vela km bez nehody a vela km bez poruchy. ahoj
kia venga 1.6 cvvt...6 kvalt
rupsa Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 1
Registrován: 15.12.2014
Bydliště: nitra  Slovakia (sk)

Re: a uz patrim medzi vas

Příspěvekod MAKU19 » 11.07.2016 20:03

:) Zrejme to nepatrí úplne do tejto témy ale inú som nenašiel. Takže
"Už nepatrím medzi Vás"
Dnes som si doviezol novú Hondu JAZZ automat a svoju starú VENGU s ktorou som najazdil 75777 km som prepustil dcére.
Bolo mi dobre v tomto kolektíve, veľa užitočných nápadov a rád som osobne využil a možno aj moje problémy ktorých som mal neúrekom niekomu pomohli pri ich odstraňovaní.
Ďakujem všetkým na tomto fóre za ochotu a príjemné prostredie :drink:

MAKU19

P.S.
Fórum HONDY nemá takúto úroveň :(
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: a uz patrim medzi vas

Příspěvekod Beda » 11.07.2016 23:48

Tak nam sem nasmeruj dceru, kdyz je ted Venga jeji :scooter:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: a uz patrim medzi vas

Příspěvekod Roman-Zilina » 12.09.2016 14:20

rupsa píše:a uz medzi vas nebudem patrit, aj ked som s vengou v celku spokojny, buchot od predenej napravy vyrieseny vymenou zleho dielu a dalsie chyby sa mi zatial vyhybaju. ale stala sa neprijemna vec. pri prejazde cez viacero nerovnosti za sebou hadzalo autom zo strany na stranu tak ze manzelke sediacej vzadu seklo v krku a skoncila u doktora. venga pojde prec a rozhodli sme sa kupit jazdeny 3 rocny citroen c4 za prijatelnu cenu. a aj koli tomu ze parkovanie na sidlisku je hroza, niekto mi pri parkovani oskrel zadny naraznik- vyriesene caz havarijnu. o nejaky mesiac na to niekto tak otvaral dvere ze na mojich urobil preliacinu a farba dole az na plech. idem dat zas cez havarijnu. a teraz daj to niekde robit ked potrebujem auto denno denne. na starsom aute ma to aspon nebude trapit a nebudem to ani riesit. skoda, vengu som si oblubil, ale ten podvozok je naozaj hroza. vsetkym vam tu prajem na vasich vengach vela km bez nehody a vela km bez poruchy. ahoj

Tieto veci sa riesia cez havarajnu ako vandalizmus. Dufam, ze si to tak vyriesil.
Sucasnost: :kia: Rio III 1.25 CVVT, 62,5 kW
Minulost: :kia: Sephia 1.5, 59 kW
Roman-Zilina Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 777  Témata: 9
Registrován: 05.07.2016
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2012)
0 km @ 0 l/100km


Zpět na Venga

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé