Výměna oleje u nového auta

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: Výměna oleje u nového auta

Příspěvekod only_one » 23.04.2017 11:03

hele můžeš stále vytrhávat z kontextu cokoliv. Nicméně jsi tady kromě nějakého hlášení XXX milionů v podstatě neposkytnul naprosto žádný relevantní argument, proč bych měl tohle chtít platit. (za olej) když prokazatelně to jinde funguje za uplně jiné peníze a kupodivu ty servisy nekrachujou... A i malé servisy si platí licence a uplně normálně fungujou. Ale vubec přeci nejde o ty licence, servisní prohlídku si zaplatím v Kie, nemám s tím problém, naopak jsem rád za komplexní řešení, ale musí být v nějaké rovnováze za obdržené služby. A stále jsi se nepřiznal jestli vlastníš servis, že tu za ně tak děsně kopeš... :lol:
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Výměna oleje u nového auta

Příspěvekod only_one » 23.04.2017 11:04

mít škodovku a bydlet v praze, zajedu si do Jarova na výměnu oleje a na garančku zase jinam. Tam totiž funguje perfektně konkurenční prostředí.. Něco jako seniorská turistická zábava přes supermarkety ve slevách :-D
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Výměna oleje u nového auta

Příspěvekod torrent » 23.04.2017 11:06

Jen taková úvaha, co když v těch kde jsou "normální" ceny podvádí? Nevymění všechen olej, nechají filtry. Montují použité díly? Samozřejmě to zase nemusí pravidlem.

EDIT. Jestě než jsem kupoval auto a rozhdoval se jestli škoda x kia a někde na okraji byla ještě Dacia, tak jsem si prosel servisy, a vsude me ceny za olejove servissy + garancky vysly +- stejne. Jen u kii je zaruka 7 let (skoda 5 let).
Naposledy upravil torrent dne 23.04.2017 11:08, celkově upraveno 1
Kia Ceed SW (CD) GT Line MY2023, 1,5 T-GDi 118 kW
Uživatelský avatar
torrent Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 360  Témata: 26
Registrován: 09.01.2017

Re: Výměna oleje u nového auta

Příspěvekod mv12 » 23.04.2017 11:28

Pánové, to je věčná debata...
Argumentovat náklady je nesmysl. To je jako zákazník můžu pouze politovat, ale půjdu ke konkurenci, která to dokáže dělat efektivněji a levněji. A nebo k někomu, kdo mi za tu stejně drahou cenu dokáže poskytnout lepší službu, co mi za to stojí. Někdo to ocení, jinému stačí základ. Každého věc. ;) Ale aby někdo mohl prodávat olej třeba za 600 Kč litr, když soused prodává za 200, tak jeho argumentem nemůžou být náklady, i kdyby měl 100x pravdu. Kdyby ta služba "výměna oleje" byla všude úplně identická, tak nikdo nebude měnit olej jinde, než u nejlevnější nabídky, ti drazí zkrachují a nebude o čem diskutovat :lol: :lol:
Vtip je v tom, že identická není. Liší se třeba v dalších službách a poskytovaných výhodách - záruky, kvalita, ochota, různé výhody za věrnost, odbornost, služby navíc atd. K tomu navíc mezilidské vztahy - nejsme roboti (např. nepůjdu hned ke konkurenci kvůli pár korunám nebo, dokud nejsem hodně nespokokojen) a také transakční náklady (asi bude výhodnější servis za 5000 Kč za rohem, než za 20 Kč, ale s nutností dopravit auto do Pekingu). No a bohužel i tržní síla hraje roli - ta různá bububu na omezení záruk...
Prostě je to jen "hra". Servis chce co nejvíc vydělat, zákazník co nejmíň platit... Jde jen o to, kdo a jak tu "hru" hraje a jak dokáže rozdat karty... Ale, že cena oleje i některých dílů u :kia: je s ohledem na ceny konkurence mnohdy asi hodně na hraně, je vidět z reakcí zákazníků... Je věcí :kia:, zda jim to za to stojí a jak se tato strategie vyplácí, ale těžko se může někdo divit, že se to mnoha lidem nelíbí...

Tady je docela zajímavé počtení na toto téma: http://www.auto.cz/znackovy-vs-nezavisl ... koho-84133
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Výměna oleje u nového auta

Příspěvekod mv12 » 23.04.2017 11:54

torrent píše:
only_one píše:Olej servis nemá šanci poznat a pokud budeš chtít být extra puňta, koupíš si filtr v kie... ale oni to vubec řešit nebudou, přijel si na plán garance, splnil si požadavky výrobce, vše je v pořádku.


Někde jsem četl, že v autorizáku ti neprodají samotný orig. filtr. Ale asi opět záleží kus od kusu


Kupoval jsem v r.2014 úplně normálně v :kia:, takže to by snad problém být neměl...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Výměna oleje u nového auta

Příspěvekod snike » 23.04.2017 12:36

U Kie se vsechny opravy a provedene prace v autorizovanem servise zaznamenavaji elektronicky do systemu Kia. V pripade nejake reklamace je hned videt, zda auto ma vsechny garancni prohlidky v poradku, nahrane vsechny aktualizace, jestli si clovek dovezl svuj olej ci vynechal garancni prohlidku ;) Kdo zvoli jiny servis treba k vymene oleje, tak ten servis musi mit placeny pristup do systemu Kia a tuto prohlidku tam zaznamenat. Pokud to ten servis neudela, clovek pak muze mit problemy s pripadnou reklamaci a ztratou zaruky.

Kazdy at si zvoli variantu dle sveho nazoru ;)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6098  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Výměna oleje u nového auta

Příspěvekod mv12 » 23.04.2017 13:04

No když si dám tady v Čechách v restauraci polívku, tak úplně jistotou tedy neoplývám :lol: :tongue:
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Výměna oleje u nového auta

Příspěvekod snike » 23.04.2017 13:15

Pockejte az vam Leo na nejakem srazu bude vypravet vtip o gulasove polivce ...
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6098  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Olejový filter kia ceed 1,4 CVVT r.v.2014

Příspěvekod mosmi1961 » 02.07.2017 11:46

Zdravím,stal som sa čerstvým majiteľom kia ceed 1,4 CVVT 73 Kw rok výroby 2014.Kúpil som jazdenku s nábehom cca 42000 km.Nechcem čakať na výmenný interval v servise,a tak by som chcel vedieť aký presne originálny olejový filter tam je,aby keď pôjdem na ročnú garančku nezistili, že som si menil olej sám,aby nemali náhodou problém zo zárukou.Nechcem ísť priamo do kii,určite by vedeli,že si to chcem sám vymeniť keby som povedal o aký ročník ide, a že je to ešte pod zárukou..Nechcem dávať zbytočne dákych 120 eur,keď si to viem vymeniť aj s filtrom zhruba za dákých 30 eur.Tie peniaze múžem mať na 4 výmeny a môžem to meniť každých 10000 km a nie ako robia oni 30000Km.Dík za radu.
mosmi1961 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 4
Registrován: 02.07.2017
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)

Re: Olejový filter kia ceed 1,4 CVVT r.v.2014

Příspěvekod jozzo » 02.07.2017 12:34

Chod do kii a kup si tam origo filter, inde ho nekupiš. Man filter kupujem za 4 eura cca, tam origo bude trochu drahši, ale inde ho asi nekupiš.
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 619  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: Výměna oleje u nového auta

Příspěvekod Berka » 02.07.2017 13:17

@Sanchez
... s touto firmou jsem byl dlouhá léta spokojený až do jednoho osudného dne. Zvláště p. Vojtěch je ochotný a rozumný člověk, ale tehdy bohužel nebyl v práci.
Tehdy jsem požádal během garanční prohlídky o výměnu oleje v převodovce. Byla naúčtována, vč. oleje a práce, ale rozhodně nebyla provedena. Prostě mechanik se na to vysra.l a myslel si že na to nepřijdu. Když jsem se tam pak vrátil aby mi to vysvětlil, začal mi tam lhát, tak jsem myslel že vylítnu z kůže (asi jsem byl slyšet až za městem, když jsem mu vysvětloval co si o něm myslím). Tím jsem tam skončil a další auto koupil a servisoval jinde.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Výměna oleje u nového auta

Příspěvekod Berka » 02.07.2017 19:56

Asi poznáš jestli po 5 letech někdo povolil výpustní šroub, nebo jestli se ho nikdo ani nedotkl a navíc jsem ten údajně nový olej nechal před ním znovu vypustit s tím že ho klidně znovu zaplatím. A hádej, jaký olej z převodovky vytekl?
Měl prostě smůlu že tchán má v garáži montážní jámu a já se šel na ten šroub podívat, protože jsem chtěl mít jistotu. Pak jsem se šel do servisu v klidu zeptat, jak přesně probíhá výměna oleje a když mi to popsal, tak jsem nechal dát auto zpět na dílnu a ať mi tedy ukáže kudy ten olej vypustil. No, a pak už to nabralo rychlý spád.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Olejový filter kia ceed 1,4 CVVT r.v.2014

Příspěvekod Rastiksvk » 03.07.2017 09:55

jozzo píše:Chod do kii a kup si tam origo filter, inde ho nekupiš. Man filter kupujem za 4 eura cca, tam origo bude trochu drahši, ale inde ho asi nekupiš.


http://www.autokelly.sk/Product/HYU-263 ... 0;35391012 Uz kupis aj origo filtre aj inde ako len v :kia: tiezbsom kupoval a pasuje inak origo filtre Kia ci H vyraba Mann a ten vyjde lacnejsie ;)
KIA CEE'D 1,6 GDi SLOVAKIA X.EDITION -Dark gun metal
Uživatelský avatar
Rastiksvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 429  Témata: 20
Registrován: 27.01.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2015)
78000 km @ 7.5 l/100km

Re: Výměna oleje u nového auta

Příspěvekod jozzo » 03.07.2017 17:55

Ano, Mann davam do svojho, je dokonca made in korea. Servisujem si ho sam, nakolko po 4 rokoch som prestal chodit na zaruku do Kii. Kupujem ho za 3,60.- ;)
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 619  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: Výměna oleje u nového auta

Příspěvekod Hanter » 14.02.2018 10:32

Suhlasim s vyssie uvedenymi nazormi ze vymena oleja je v autorizovanom servise znacne predrazena.
Chapem aj to ze ten olej musi byt drahsi a viaceri vieme ze prečo..

Z tohto dovodu som si povedal ze ked uz platim za drahy olej tak aspon chcem mat istotu ze ho vymenia. Pri kupe auta v Michalovciach/ bolo rocne/ mi to dovolili.

Neuverite no tu v Trnave mi to uz dva razy umoznili tiez. Vyslovil som len prosbu a bolo mi vyhovene. Nastastie sa necukali...Pri vymene oleja som mechanikovi neliezol popod paprcky a este sme si pokecali.
Je pravda ze velku vacsinu z tych bodov pri prehliadke ktore vykonal mechanik by som zvladol aj sam..tie ukony pri prehliadkach nie su velmi narocne na znalosti.
Taktiez by to hravo zvladli kdekolvek inde.


To je ta negativnejsia stranka tohto drahsieho ukonu :)

Kazdopadne aspon viem ze ten drahy olej tam skutocne je vymeneny :thu:
Kia CEED SW 1,6 GDI X.EDITION
Hanter Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 95  Témata: 7
Registrován: 28.11.2015
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: jerod33