Problém s automatickým sklápaním spätných zrkadiel

Trápí Vás něco na voze?

Re: Problém s automatickým sklápaním spätných zrkadiel

Příspěvekod mv12 » 16.05.2018 08:24

A jak přišli na to, že na mechanickou vadu se nevztahuje záruka???? To rozhodně pravda není. A jestli jde o to, proč se to stalo, tak i kdyby nějak svedli dokázat, že se to stalo mrazem, je někde v návodu k obsluze uvedeno, že auto nesmí do mrazu nebo že se v mrazu nesmí zrcátka sklápět? Jestli ne, tak by mne docela zajímalo, na základě čeho by tu reklamaci chtěli zamítnout. Spíš mi přijde, že jen zkouší, co ty na to... (Ale v návodu jsem nehledal, jestli to tam je nebo ne.)
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Problém s automatickým sklápaním spätných zrkadiel

Příspěvekod Berka » 16.05.2018 08:46

Servis na Koterovské ulici. Tuším že to byl také Autobond.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Problém s automatickým sklápaním spätných zrkadiel

Příspěvekod Barny » 16.05.2018 09:37

Nějak nerozumím tomu jak zjistili,že napájení do zrcátka jde,ale dále že by se muselo rozebrat,aby se zjistila závada.
Jojo Autobond v Plzni-tam mne jednou mechanik vykazoval z dílny,ikdyž jsem měl domluveno s přijímacím technikem,že si mohu auto prohlédnout když bylo na zvedáku.
Barny Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 30  
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Horšovský Týn  Czech Republic (cz)
7. sraz Kia-Club.org (1)

Re: Problém s automatickým sklápaním spätných zrkadiel

Příspěvekod kaduz » 16.05.2018 09:44

Koukal jsem do návodu, nikde jsem tam nenašel zmínku o zákazu používání sklápění zrcátek v zimě nebo při námraze. bylo mi řečeno servisním technikem, že tam jde elektrika. To že další postup, je rozebrání zrcátka mi řekl vedoucí servisu po telefonu. Teď čekám na písemné zdůvodnění zamítnutí reklamace.
V každém případě to budu znovu reklamovat, protože zrcátko stojí 15 tis a to jako nehodlam platit.
Kia Ceed SW 1.6 GDI TOP
Uživatelský avatar
kaduz Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 210  Témata: 6
Registrován: 13.01.2010
Bydliště: Klatovy  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2015)
68000 km @ 7 l/100km

Re: Problém s automatickým sklápaním spätných zrkadiel

Příspěvekod Berka » 16.05.2018 10:50

Ani se ti nedivím. I kdyby bylo uvnitř něco poškozené, tak to nevzniklo tvoji chybou.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Problém s automatickým sklápaním spätných zrkadiel

Příspěvekod buko1 » 16.05.2018 19:43

V návode to asi napísané nie je. Ale mňa na to upozornili keď som preberal nové auto - že nedoporučujú v zime mať zapnuté automatické sklápanie a vyklápanie (resp. to nerobiť ani prepínačom, pokiaľ nie je vyčistené zrkadlo od snehu), pretože môže dôjsť k poškodeniu motorčeka. AK do medzery napadne sneh a následne zamrzne, tak motorček (alebo prevod) sa pri pokuse vyklopiť/sklopiť zrkadlo môže zničiť. A toto mechanické poškodenie nie je kryté zárukou.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Problém s automatickým sklápaním spätných zrkadiel

Příspěvekod altt » 16.05.2018 20:46

Ak to neni v návode tak nejaký prípadný dohovor pri preberaní auta sa bude ťažko dokazovať
Daj potom vedieť čo ti prislo písomne


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Uživatelský avatar
altt Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 143  Témata: 1
Registrován: 02.04.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2017)
29000 km @ 0 l/100km

Re: Problém s automatickým sklápaním spätných zrkadiel

Příspěvekod mv12 » 16.05.2018 21:03

To je sice pěkný, ale je úplně jedno, co ti řekli vlastně až po uzavření kupní smlouvy. Platí jen to, co jsi předtím s nimi uzavřel. Záruka je jasně daná v záručních podmínkách. Že by tam byla nějaká výluka na zrcátko si nepamatuju (ale nechce se mi to teď hledat a můžu se plést, stejně tak se mi nechce hledat v manuálu). Pokud to tam opravdu není a není nic ani v manuálu, tj. že by mohli záruku neuznat z důvodu nedodržení návodu k obsluze, tak už není moc možností, jak by to mohli vyloučit že záruky, pokud to nepřipsali někam do jiných smluvních dokumentů...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Problém s automatickým sklápaním spätných zrkadiel

Příspěvekod buko1 » 17.05.2018 07:11

Nepochopili ste - záruka sa nevzťahuje na MECHANICKÉ poškodenia spôsobené vonkajšími vplyvmi, alebo zlou manipuláciou, iba na poškodenia spôsobené chybou výrobku. To varovanie som dostal ako dobrú radu, nakoľko už majú svoje skúsenosti. Pokiaľ je v tom zrkadle skutočne zlikvidovaný prevod a nejde len o vyskočenie ozubeného kolesa, tak to rovno odpálkujú na to, že zrkadlo sa vyklápalo/zaklápalo v čase, keď bolo zamrznuté a k poškodeniu došlo zlou obsluhou (v návode k autu mám DVE upozornenia na zákaz manipulácie so zrkadlom, ak je zaľadnené). To že ako majiteľ budem tvrdiť, že som ho mal celú zimu vyklopené nemám ako dokázať. Jedine sa obrátiť na autorizovanú skúšobňu....
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Problém s automatickým sklápaním spätných zrkadiel

Příspěvekod mv12 » 17.05.2018 09:17

Pokud to je v návodu, tak to je jiná situace a můžou to svést na špatnou obsluhu a zamítnout. Kolega psal, že to tam není. Já to hledat nebudu...
Pokud by to tak bylo a reklamaci kvůli tomu zamítli, tak jsou dvě různé situace:
Když se to stalo do půl roku od koupě, bere se to ze zákona jako chyba dodavatele, pokud on neprokáže opak. Tj. dokazovat, že to způsobil zákazník by musela KIA.
Když je to později, tak bys musel dokazovat ty, že jejich tvrzení není pravdivé. A jediná možnost, pokud se nedohodnete, je nedávat to opravit, ale po písemném zamítnutí reklamace to vzít a zaplatit si posudek soudního znalce. Existuje jejich seznam, myslím i na internetu. Pokud jeho výsledek bude ve tvůj prospėch a prokáže, že to není tvoje vina, ale třeba nějaká vada materiálu apod, je nutné se i s posudkem znovu obrátit na dodavatele a požadovat nejen přehodnocení reklamace a jeji uznání, ale i úhradu všech vynaložených nákladů vč. toho znaleckého posudku. Na to je zákonný nárok.
Pokud to posudek neprokáže, tak máš samozřejmě smůlu a jeho cena je tvůj náklad. Tady je i riziko, že si to sice nezpůsobil, protože jsi třeba v mrazech ani jednou zrcátko nesklopil, ale dokázat nebo určit, co bylo 100% pravou příčinou, třeba ani nepůjde a znalec tedy možnou vinu obsluhy nedokáže vyloučit. Pak máš prostě smůlu. Ale to by to měl být schopen říct i dopředu, jak moc je šance, že to půjde nebo nepůjde prokázat a kolik bude posudek stát. Podle toho (a i podle ceny za opravu) se můžeš rozhodnout, zda má smysl posudek dělat nebo ne...

Tady je vidět, proč je důležité, kdo musí dokazovat. Jestli dodavatel nebo zákazník. Dokazuje se vždy hůř a ve výhodě je ten, kdo dokazovat nemusí... Když se to mohlo stát více věcmi a nedá se 100% dokázat, či je to vina, tak ten kdo dokazuje má smůlu.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Problém s automatickým sklápaním spätných zrkadiel

Příspěvekod kaduz » 17.05.2018 09:18

Tahle situace je prostě na prd. Já to mam v zimě vypnutý, prostě proto abych vyloučil mechanický poškození. Postup se soudním znalcem už jsem taky prozkoumával a vím, že je to další stupeň po zamítnutí reklamace.
Mě nezbývá, než čekat na písemné vyjádření a pak asi nechám to zrcátko rozebrat v servisu ať se zjistí kde je problém. Pokud to bude mechanický problém a poškození bude od "vnějších vlivů", tak mi nezbyde než to akceptovat :| . Pokud ne, v což doufám, tak mi to snad vymění.
Tak nějak si myslím, že bude problém nějaký součástkce za pár korun (nějaký ozubený kolečka, čidlo,...) :?: , protože tam je mechanismus s elektromotůrkem, který přes převody sklápí zrcátko.
Uvidíme jak to dopadne, pak sem hodim výsledek.
Kia Ceed SW 1.6 GDI TOP
Uživatelský avatar
kaduz Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 210  Témata: 6
Registrován: 13.01.2010
Bydliště: Klatovy  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2015)
68000 km @ 7 l/100km

Re: Problém s automatickým sklápaním spätných zrkadiel

Příspěvekod mv12 » 17.05.2018 09:44

Problém je, že i součástka za pár korun, může stát v servisu tisíce. Viz co se tady řešilo nesvítící světlo v kufru. Bylo to diodou, která odešla. Nová v elektrosoučástkách stála 1 Kč. Výměna je to tak na 10 minut i s úklonou. Servis za to chtěl 2500 Kč nebo něco podobného (a ještě tu diodu označil za odpor =D) Takže pokud by pak oprava šla za tebou, radši nečekej, že to bude za hubičku... Nicméně aspoň cenový odhad by měli sdělit předem a pokud pak zjistí, že by to stálo teď nevím o kolik % víc (je tam nějaký limit, do kterého to hlásit nemusí), tak by si to měli znovu s tebou odsouhlasit. Jinak to navýšení nemusíš platit...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Problém s automatickým sklápaním spätných zrkadiel

Příspěvekod enjoi » 17.05.2018 10:23

Tiez sa mi neodklapalo zrkadlo spolujazdca. Spatne zrkadlo vymenene v ramci zaruky--> tym padom problem vyrieseny, odvtedy sa mi to uz nestalo.. (prijimaci technik spominal, ze sa mu to stavalo na sportage, takze uz sa stretol z danym problem, tak nebol problem)
Kia Cee´d SW 1.6 GDI, Gold edition + Navi (2016)
Uživatelský avatar
enjoi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  Témata: 2
Registrován: 23.11.2016

Re: Problém s automatickým sklápaním spätných zrkadiel

Příspěvekod tatrman » 17.05.2018 18:00

Ahoj, taky jsem řešil pravé zrcátko. Vyfotil jsem, když nebylo odklopené, pak kontrola v servise a nakonec výměna v záruce. Vše bez problémů. CB Auto České Budějovice.
Kia ceed sw 1.6GDI TOP, 2017
tatrman Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  Témata: 1
Registrován: 28.08.2017
Bydliště: ČB  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2017)
45000 km @ 6.5 l/100km

Re: Problém s automatickým sklápaním spätných zrkadiel

Příspěvekod kaduz » 11.06.2018 21:29

tak jsem dneska byl v servisu a podařilo se :D . Zrcátko rozebrali, zjistili, že je polámaný plastové ozubení, přes který mechanismus otáčí zrcátkem. Takže mi vedoucí servisu několikrát opakoval, že je poškozený o zimního provozu, no já mu oponoval že to mam vypnutý. Naštěstí se pak asi nade mnou slitoval a řekl, že mají nějaký rozpočet u Kii na díly a že to nebude řešit a objedná mi nové zdarma.
Tak jsem rád, že se to povedlo ;)
Jediný, co mi na tom štve je to, že sem je musel dva měsíce otravovat, aby se ledy pohnuly
Kia Ceed SW 1.6 GDI TOP
Uživatelský avatar
kaduz Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 210  Témata: 6
Registrován: 13.01.2010
Bydliště: Klatovy  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2015)
68000 km @ 7 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé