Přední světlomety Cee'd 2013

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod zulyk » 29.12.2017 11:50

to podla toho ako sa garancny technik vyspi ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod TsunAmi » 29.12.2017 16:41

Mě když měnili světla, tak taky museli psát na centrálu a nechat to schválit, zabralo to cca týden. Pak asi dalších 10 dní než se světla objednala a než dorazila.
TsunAmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 1
Registrován: 04.06.2017
Bydliště: Šumperk  Czech Republic (cz)

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod Mirse » 30.12.2017 16:41

Pokud jde o přední LEDky tak mám na servis asi štěstí, teď v listopadu když mi technik předával auto po 1. garanční prohlídce sám řekl, abych se připravil na případnou výměnu těchto světel, prý jde o známý problém a kdybych viděl nějaké příznaky toho blikání, mám okamžitě přijet na výměnu :yes:
Jen neuměl zjistit, jestli mám na svém autě (2016 po FL) už ta nová světla co se dávají jako náhrada nebo ještě ta "stará", prý se to pozná podle typového označení ale to není zvenku vidět a světla se montovala podle toho, jaké byly zrovna skladem takže nelze na 100 % říci, že po FL už byla namontována ta nová ...
Toliko vyjádření technika ... :roll:
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3915  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod jozzo » 30.12.2017 19:45

Neviem, ale nieje to ale trochu inak? Podla zakona musim dat zaruku 24 mesiacov. Ine zakon nepozna. Môžem ale dat zaruku vyššiu, ale uz JA si kladiem potom podmienky. Jednou z nich je napr. navstivit autorizovany servis pocas predlzenej zaruky, nie hocikde inde. Blokova vynimka moze platit pocas zakonom stanovenej 2 rocnej zaruky. Nie je to nahodou tak? Aspon ja zijem v tom, oni 7 rocnu zaruku nie su povinný davat. Vy osobne v kozi podnikatela by ste ako postupovali v takomto pripade? Dnes je kazdy vychcany, kazdy spekuluje ako kde lacnejsie. Ked chcete cerpat ich vyhody, treba aj pristupit na ich podmienky. Tolko moj pohlad na vec.
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 618  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod mv12 » 30.12.2017 21:36

@jozzo: Bloková vyjímka platí opravdu pro celou záruku, kterou automobilka poskytne. Prostě jí nesmí podmiňovat údržbou v autorizovaném servisu. Může to vypadat nelogicky, ale je to tak.
Běžnou údržbu tj. servisní prohlídky lze proto vykonávat i mimo autorizovaný servis, za předpokladu, že budou dodrženy požadavky, použity kvalitativně shodné díly atd.
Samotné záruční opravy ale nemohou být vykonávány kdekoli. Reklamovat musíš prostě jít jen do autorizovaného servisu. Ale reklamace jsou zdarma, takže ti to vadit nemusí. ;)

@Mirse: Když se na světla podíváš pod kapotu, nikde tam na světlech číslo dílu nenajdeš? Já tam mám nálepky i s novým číslem dílu. Ale jsou to už vyměněná světla, jak to bylo na těch z výroby už nezjistím. Na jedné ze starších fotek auta sice taky nálepku na světlech vidím, ale je moc z úhlu a není tak čitelná.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod jozzo » 30.12.2017 22:03

Ano, nieco som si o tom uz nasiel. Len vies ako, tie vykonane ukony... Su nikde volne pristupne? Napr.co sa robi po priklad 4.rokoch alebo najazdenych km. Staci, ked servis opomenie nejaky ukon a je uz problem. Ale na svetlo by to vplyv absolutne ziadny nemalo mať. Mne menili na zaruku spojku kompletnu, za čo by teoreticky skor mohol vodič, majitel. Z Popradu domKe nieje daleko, ziadny problem tu nebol.
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 618  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod buko1 » 31.12.2017 01:14

Čo konkrétne sa robí (kontrola, výmena) po X mesiacoch/Y km je predsa súčasťou príručky k vozidlu.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod only_one » 31.12.2017 11:02

to co má servis dělat a jak je daleko obsáhlejší. Seznam co se má vyměnit, je pouze v kostce pro uživatele. Ten postup si právě musí nezávislý servis stáhnout z databáze pro konkrétní vozidlo a postupovat podle něj a pak za něj ručí. Takže pokud potvrdí, že splnil a v budoucnu se pak prokáže, že třeba na něco zapomněl, měl by za to být právně zodpovědný, včetně povinnosti náhrady škody.

Teoretický problém může nastat, když kia vydá nový SW třeba pro automatickou převodovku, motor...., nebo změní nastavení "nějaké" hodnoty. A ani sebelepší uni diagnostiky nemají šanci tohle udělat a ani nejsou schopné načíst všechny jednotky a omezí se na univerzal standart a pár modelů, které umí opravdu kvalitně všechny a to především koncerny VW group. Hlavně ty servisní hinty pak nemají nezávislé servisy k dispozici. Teoreticky, když pak dojde k poškození třeba převodovky a ten nový SW neměla nahráno za 3 roky, tak by mě docela zajímalo jak by se to řešilo.

Jen pro takový zajímavý příklad, JAguar S-type má v servisním plánu seřízení předpínače airbagu předních sedadel, kde je takový speciální kolíbka na sedačce mezi sedakem a opěradlem,, měří se vule vymačkání u čepu a jde to sundat jen speciálním přípravkem, nebo spíš namontovat zpět s kalibrací.. A do toho se musí speciálně do jednotky airbagu a .vše nastavit. Nezvládla se tam dostat nejvyšší řada s plnou podporou a všemi rozšířeními Bosche a musel sem s tím do Jagu (než sem si pořídil svojí kompletní jaguáří) :-).
Ani jeden servis, mimo JAG a snad jednoho co se specializuje na brity a má diag i přípravky to v CZ nemůže splnit.
Chápu, že můžete namítnou, že to je starý auto a majitel nového Jagu asi prachy řešit nebude, jenže tyhle i nové auta střední třídy už mají dneska XX jednotek na všechno od stažení oken, po adaptivní tempomat a parkovací automaty, laserově světla a komunikují po fabrických standardech zcela unikátních pro danou automobilku

A takhle to pak může brutálně narazit. Nejde prostě jen o ten olej a základní výměnu filtru, brzd a čím jsou ty auta modernější a plnější elektroniky, tím spíš se může stát, že někdo na něco zapomene nebo přehlédne a nebo vubec nebude mít prostředky na diagnostiku, opravu kalibraci a je pak možné mít ty papíry správně v případě problému s dlouhou zárukou?

Znova říkám, nejsem nijak proti alternativnímu servisu, ale čím víc aut jsem spravoval, řešil a čím mladší jsou, tím víc je vidět, že univerzální autoservis nemůže pokrýt potřeby nových aut a to počínaje od základního načtení chyb ze všech jednotek až na nějakej speciální přípravek servisní potřeby. Takže bych pochopil alternativu, zabývající se HYU/KIA. Jinak prostě pocitově bude čím dál častější, že pak vznikne problém byť jen s protahující se reklamací a bude to oser pro majitele.

Toť mé poznatky. Kiu mám proto, abych nemusel alespoň pět let trnout, co se bude kdy zase řešit a protože jsem měl Ceedy ve firmě 2 a teď mám 2 svoje tak to jen o standardní údržbě rozhodně nebylo a ani teď není a jak Gdi tak Crdi už mají pár garančních zářezů po 2 a 1,5 letech.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod Berka » 31.12.2017 11:57

Souhlasím.
Teorie blokové výjimky a její praktické využití, jsou dvě naprosto neslučitelné cesty. Každá automobilka si vždy najde nějaký teoreticky pro tebe nepodstatný detail, kterým tvoji údržbu v neautorizovaném servisu smete ze stolu. Stačí dát do plánu údržby něco, co nemůže servis bez nákupu speciálního přípravku, nebo přístroje na tvém autě provést a pro těch pár aut, která k němu za rok přijedou se mu taková investice nevyplatí a nebo to ani mechanici bez proškolení nebudou umět použít. Co na tom, že ani autorizovaný servis takovou věc při běžné kontrole nepoužije, protože použití je složité, časově náročné a s kontrolovaným dílem třeba ani žádné problémy nejsou. Pouze kontrolu odškrtne jako provedenou, ale jednou ten přípravek má někde v šuplíku, má certifikát o školení mechaniků a tím je celá kontrola krytá. Tohle žádný další cizí servis mít nebude a jsme tam kde nás výrobce auta chtěl mít.
Já se tomu vůbec nedivím. Kia poskytuje velmi nadstandardní záruku a že za její plnění také něco na oplátku požaduje, je logická věc. Je na každém z nás zda je ochoten to přijmout. U jiných značek by nás po 2-3 letech ani nenapadlo něco reklamovat. Tedy mimo některých oprav na které automobilka vztahuje kulance, ale i ty bývají podmíněné následným servisem v autorizovaném servisu, jinak vás většinou odmítnou.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod jozzo » 31.12.2017 13:01

Pekne zhrnute, myslim, ze si tym povedal vsetko. Absolutne suhlasim. Netreba zbytocne špekulovat.
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 618  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod mv12 » 31.12.2017 14:51

only_one píše: Hlavně ty servisní hinty pak nemají nezávislé servisy k dispozici.


Souhlasil bych se vším, jen mám malou poznámku k tomuto konstatování. Automobilky dnes, často právě kvůli blokové výjimce, mají většinou tyto věci přístupné online i nezávislým servisům a v podstatě komukoli. Jen si to dotyčný musí platit... Často se také potom vyjadřují v tom smyslu, že kdo si tam přístup nezřídil nebo se tam nedívá, je to pro ně signál, že těžko mohl předepsané úkony a postupy dodržet.
V praxi tak je otázka, kolik servisů si tyto informace platí nebo zjišťuje? Tipnul bych si, že u nás skoro nikdo... O olejový servis tu asi moc nejde, ale ostatní servisní prohlídky můžou být problém. Aspoň já bych nevěděl, na jaký neautorizovsný servis se obrátit, abych měl jistotu.

Naštěstí to jde mimo mě. Každoroční servis mám od KIA zdarma a navíc můj servis si nemůžu vynachválit... Zatím super přístup, nebývalá ochota i nadstandardní vyřešení všech požadavků i reklamací...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod DominiKK » 02.01.2018 18:02

Ďakujem všetkým za odpovede. Dnes mi volal prijímaci technik, že mi to zreklamujú, len musím počkať, kým príde svetlo. Ďakujem ešte raz. P.S. Všetko dobré v Novom roku Vám prajem. :scooter:
Kia Cee'd SW 1.6 GDi Ex 2014
Kia Sorento 2.5 CRDi Ex 2006 automat
DominiKK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 7
Registrován: 06.07.2014
Bydliště: Kežmarok  Slovakia (sk)

Blikajuce LED denne svietenie

Příspěvekod Simo » 31.03.2018 15:20

Zdravim,

viete mi niekto poradit, resp. stalo sa to uz niekomu ?

Po nastartovani, niekedy hned, niekedy az pocas jazdy, alebo ked som jazdil a na chvilu zastanem sa mi rozblikaju LED pasiky - denne svietenie. Vsimol som si to iba ked som zastal oproti sklenenej vylohe, resp. ked mi aj auta oproti preblikuju. Blika to proste ako vianocny stromcek a uz ma to dost vytaca,

Vsimol som si, ze ked to blika, tak mi blika aj na pristrojovke kontrolka baterky. Baterka tam je nova, ziadna ina chyba sa nestava, startuje v pohode vzdy na prvu supu aj v mrazoch isla.

Kia Ceed 11/2012, 1.6 CRDi, 94 kW, Diesel.
Uživatelský avatar
Simo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 5
Registrován: 01.03.2016

Kia cee'd II (2012)
45000 km @ 5.5 l/100km

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod snike » 31.03.2018 15:58

Stalo se to zde mnoha lidem, je to známá chyba na kterou je vydané i TSB ... takže s tím zajeď do servisu, kde ti v rámci záruky vymění jeden nebo rovnou oba světlomety ;)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6098  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod syberius » 20.05.2018 13:25

Tak se bohužel stávám členem klubu aušusových světlometů. U spolujezdce svítí jen půlka tak na 50% a u řidiče to někdy svítí a někdy ne. ObrázekObrázekObrázek
Kia cee'd II sw 1.6 GDI exclusive
Uživatelský avatar
syberius Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 6
Registrován: 24.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
0 km @ 0 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé