problém s radením rýchlosti- PROSÍM VAS O POMOC

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

problém s radením rýchlosti- PROSÍM VAS O POMOC

Příspěvekod nomisu » 19.10.2018 16:23

Ahojte vopred sa ospravedlňujem za dlhy text.. :oops: Veľmi Vás prosím o akúkoľvek pomoc alebo radu . :help: :help: :help: :help:
Mam kia ceed 2017 1,6GDI kupovaná v Košiciach- mam problém už od úplného začiatku keď som prebral ako nove tak sa mi stalo možno na 10 križovatke že som z neutrálu nevedel dať 1ku .. Proste niekedy keď s autom zastanem dám neutrál a potom idem dať za 1 tak ide ako keby do dutého miesta to iste mam aj pri spiatočke . no o dosť častejšie .. Od samého začiatku mi i pri najmenšom zábere smrdela spojka !
Smrad prestal asi po 2500km no začal potom ďalší problém že mi niekedy zadrhávajú rýchlosti najmä z 1 do 2 .. ale pociťujem to aj pri iných prevodoch ..

Riešil som to :
1 volal som predajcovi hneď keď som zistil že mam problém radiť rýchlosti a že mam smrad zo spojky bolo mi povedané že si to musí sadnúť a že jeho ALFA to robí tiež -ma dobre nevystrelo že mi ide rozprávať o svojom aute ! :x

2 bolo mi povedané hneď na začiatku keď som preberal auto že po 5000km sa mam zastaviť na rýchlu bezplatnú prehliadku auta, som čakal že to do vtedy prestane :( .. pri tej prehliadke mi premastili riadiacu páku .. nepomohlo

3 už to zase riešil iný technik a ten mi spravil to iste a že vraj to tam aj vyčistili .. nepomohlo

4 mi nastavovali lanovody – Dá sa to vôbec tam nastaviť ? viem že sú tam 2 lanka .. nepomohlo

5 to som tam prišiel už vytočený tak mi rozobrali prevodovku a vymenili 1ku a 2ku synchrónny a koliesko spiatočky ale bolo mi povedané že tam žiadne poškodenie na synchrónnoch nevideli :shock: a koliesko spiatočky menili pretože že si mechanik mysli že sú tam tupé zuby a preto sa zuby oprú o seba a spiatočka vždy nezaskočí .. , do zákazkového mi napísali že vymenili synchrónny pre vôľu .. nepomohlo auto som preberal od predajcu pred jeho záverečnou servis už dávno skončil -chcel som mat auto keďže tam bolo pomaly 3 týždne .. keď som nastúpil tak som bol v šoku že som nevedel radiť aj iné rýchlosti- šlo to fakt otrasne, cez víkend som to rozbiehal 400km.. teraz je to skoro ako predtým .. asi si muselo sadnúť .

6 stále to robí by som povedal že je to horšie , spätný chod by som chápal že niekedy nezaradím keďže na ňom nieje synchrón a oprú o seba zuby stava sa to aj Vám ??? :? :? .. ale najviac ma serie ta 1ka a to zadrhávanie to je otras :/ bol som tam hneď v pondelok že sa to nezmenilo tak ma ide manažér servisu presviedčať že to tak ma každé auto, mechanik sa vyjadril že radenie by malo byt hladké a mysli si že som spálil spojku.. a že keď je spálená tak si ju zaplatím .. povedal že kedže mi to zadrháva pri každej rýchlosti tak to bude určite spojka- nechápem prečo sa na tu spojku nepozrel hneď jak dal dole prevodovku !!! :-? :-x

Auto ma teraz 11500km a spojka nepreklzuje vôbec, ten smrad už ani pri väčšom rozbehu necítim .. môže to byť spojka ? neverím že som ju mohol spáliť ..
Mali ste taký problém? vyriešili Vám to ako ? kde ? rozmýšľam o inom :kia: servise napr v Prešove :?
Naposledy upravil nomisu dne 21.10.2018 16:14, celkově upraveno 1
CEED 2017 1.6GDI GOLD EDITION DARK GUN METAL
Uživatelský avatar
nomisu Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 3
Registrován: 17.09.2016
Bydliště: Košice okolie  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: problém s radením rýchlosti- PROSÍM VAS O POMOC

Příspěvekod elkan » 19.10.2018 21:27

Mě to řadí normálně, jen čas od času musim při řazení jedničky znovu prošlápnout spojku.....ostatní stupně v pohodě.
To bych chtěl teda vidět, jak chtějí na jiných autech v servisu ukázat, že je to normální.....takový auto by si po zkušební jízdě nikdo nekoupil.
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 416  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km

Re: problém s radením rýchlosti- PROSÍM VAS O POMOC

Příspěvekod syberius » 20.10.2018 08:27

Taky mi šli občas hůř zařadit stupně. Hlavně dvojka a trojka. Mechanik poladil kulisu v které chodí řadící páka a chodí to jak po másle.

Odesláno z mého PRA-LX1 pomocí Tapatalk
Kia cee'd II sw 1.6 GDI exclusive
Uživatelský avatar
syberius Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 6
Registrován: 24.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
0 km @ 0 l/100km

Re: problém s radením rýchlosti- PROSÍM VAS O POMOC

Příspěvekod nomisu » 21.10.2018 09:32

No ja sa bojím že keď ich to nechám znova rozobrať tak i keby spojka nebola spálená tak mi ukáže inú že aha je spálená .. vymenia, zaplatím a problém sa neodstráni.. Myslím že oni sami nevedia kde presne je problém, preto sa ma snažia presvedčiť že to je normálne a do výmeny prevodovky sa im nechce..
Ale divné je že keď mam vypnutý motor tak rýchlosti idú krásne .. a tiež keď jazdím svižnejšie nad 3500ot..
A ako často ti spraví to že nevieš dať za 1 ? mne asi každých 300km .. a spiatočka každých 40 .. a veľa krát mi nestačí ani prešliapnuť spojku musím dať inú rýchlosť ..
A to zadrhávanie to mi príde úplne ako keby to bolo v kulise no to sa môže prenášať cez tie lanka..
CEED 2017 1.6GDI GOLD EDITION DARK GUN METAL
Uživatelský avatar
nomisu Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 3
Registrován: 17.09.2016
Bydliště: Košice okolie  Slovakia (sk)

Re: problém s radením rýchlosti- PROSÍM VAS O POMOC

Příspěvekod spazy » 21.10.2018 11:22

Ahoj, si bol v servise vedla velkeho Tesca ?
Mozno blba otazocka, mas v prevodovke olej ?
Znamy mal ten isty problem,menil spojkovu lamelu,pritlacak, zotrvak.
spazy Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 127  Témata: 2
Registrován: 05.03.2009
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2008)
140 km @ 4.8 l/100km

Re: problém s radením rýchlosti- PROSÍM VAS O POMOC

Příspěvekod nomisu » 21.10.2018 11:52

ahoj, nie tam je motorcar ja som bol v autovalas , Tak to s tým olejom ma napadlo tiež ako prvé či ho tam mam.. no keď som mal rozobratú prevodovku tak som sa bol na ňu pozrieť.. tak neverím že ju zložil a nedolial olej :D to už by bol fakt K**** :shock: a problém ktorý mal- myslíš to zadrhávanie alebo aj so zaradením spiatočky a jednotky ? a vyriešili mu to tou výmenou a mal to v záruke ? a keď tak koľko mal KM ?? :) a nespomínal tiež smrad spojky od začiatku ? :? dik za info :)
CEED 2017 1.6GDI GOLD EDITION DARK GUN METAL
Uživatelský avatar
nomisu Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 3
Registrován: 17.09.2016
Bydliště: Košice okolie  Slovakia (sk)

Re: problém s radením rýchlosti- PROSÍM VAS O POMOC

Příspěvekod altt » 21.10.2018 12:05

Ahoj, smrad pri cúvaní som mal tiež prve km. A pri cúvaní sa mi tiež stalo že mi nešla zaradiť spiatocka. Stačilo vyradiť a zaradiť znova. Spravilo mi to za celú dobu cca 3 krát a to cuvam každý deň. Neriešil som to. S 1 som problém nemal. Mám tiež ceed 1.6gdi 2017.

Odoslané z Redmi 4 pomocou Tapatalku
Uživatelský avatar
altt Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 143  Témata: 1
Registrován: 02.04.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2017)
29000 km @ 0 l/100km

Re: problém s radením rýchlosti- PROSÍM VAS O POMOC

Příspěvekod nomisu » 21.10.2018 12:30

ahoj , tak snáď sa ti to nezhorší ako mne a že už bude len dobre ;) mne sa to stava permanentne .. :( s tou jednotkou to je najhoršie keď nabehne zelena spojka nadoraz a zaradiť nie a nie .. najlepšie je keď mi je niekto v aute a pozerá že KIA je šrot .. :(
CEED 2017 1.6GDI GOLD EDITION DARK GUN METAL
Uživatelský avatar
nomisu Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 3
Registrován: 17.09.2016
Bydliště: Košice okolie  Slovakia (sk)

Re: problém s radením rýchlosti- PROSÍM VAS O POMOC

Příspěvekod altt » 21.10.2018 15:50

No aktuálne mám 25 tis km a pohoda. Ta spojka na začiatku pri cúvaní smrdela viacerým, niekde sa to tu riešilo.
Na minulom aute (nie KIA) som po výmene spojky mal problém že nešla vyradiť rýchlosť čo bolo dosť na dve veci keď sa ti zasekne radiaca páka a nejde von. Vtedy sa doslo na to že je chybná spojkova sada. Snáď ti to trochu pomôže, ktorým smerom sa uberat.
Skúsil by som ešte iný servis čo na to povie. Nie je podľa mňa normálne aby ti výrobca neuznal záruku keď máš na tom aute najazdených len 11 500.

Niekde som čítal že ak mas danú vec len pol roka a reklamujes ju tak sa automaticky počíta že vada bola pri kúpe a je na druhej strane aby ti dokázali opak. Toto platí napr pri elektronike, otázne však je či sa to dá uplatniť aj na auto O:-)

Odoslané z Redmi 4 pomocou Tapatalku
Uživatelský avatar
altt Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 143  Témata: 1
Registrován: 02.04.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2017)
29000 km @ 0 l/100km

Re: problém s radením rýchlosti- PROSÍM VAS O POMOC

Příspěvekod nomisu » 21.10.2018 16:26

dik , tak určite sa začínam viac upriamovať na tu spojku a určite uvažujem že navštívim iný servis .. viete mi poradiť ktorý ? v KE je ten motorcar no tam som počul sťažnosti tak nwm.. rozmýšľal som nad Prešovom ...
CEED 2017 1.6GDI GOLD EDITION DARK GUN METAL
Uživatelský avatar
nomisu Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 3
Registrován: 17.09.2016
Bydliště: Košice okolie  Slovakia (sk)

Re: problém s radením rýchlosti- PROSÍM VAS O POMOC

Příspěvekod jozzo » 21.10.2018 16:40

Je to podla mna tiez spojkou, spojka lepi, cize sa nevypne hned po stlaceni pedala a este chvilu unaša. Toto som mal na predoslom aute seat leon. Radenie islo perfektne jednym palcom bez zavahania. Po vymene spojky to robilo presne ako tebe. 1 katastrofa, aj ostatne rychlosti . Ked som chcel zaradit 1, paka sa oprela akoby na pevnu prekazku a az po cca 2 sec. tam skocila. Casom som sa s tym naucil zit, trochu sa to casom upravilo, ale uz to nebolo nikdy ako pred tym. Tak som to aj predal. Riesil som spojku aj na mojom Riu tu v Motorcare Ke pri 18 tis.km a bezproblemov ju vymenili na zaruku. Ja mam len dobre skusenosti s tymto servisom. A ked nie, este Michalovce vraj su dobre, som pocul. Je tu aj jeden clen tusim odtial z Kie.
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 611  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: problém s radením rýchlosti- PROSÍM VAS O POMOC

Příspěvekod nomisu » 21.10.2018 16:58

Keď divne je že som skúšal aj dlhšie na 3sec podržať spojku a preradiť a aj tak to zadrhlo .. a včera mi tiež zaseklo spiatočku tak som držal spojku a skúsil vypnúť motor .. stále som ju tam nevedel hodiť a ani po prešliapnuti spojky .. musel som dať inú rýchlosť ... dik za kladnú recenziu na motorcar .. mam to najbližšie tak tam skúsim zájsť aká bude odozva na problém .. :)
CEED 2017 1.6GDI GOLD EDITION DARK GUN METAL
Uživatelský avatar
nomisu Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 3
Registrován: 17.09.2016
Bydliště: Košice okolie  Slovakia (sk)

Re: problém s radením rýchlosti- PROSÍM VAS O POMOC

Příspěvekod mv12 » 23.10.2018 12:25

altt píše:Niekde som čítal že ak mas danú vec len pol roka a reklamujes ju tak sa automaticky počíta že vada bola pri kúpe a je na druhej strane aby ti dokázali opak. Toto platí napr pri elektronike, otázne však je či sa to dá uplatniť aj na auto O:-)


Platí to na cokoli, tj. i na auto ;)

Smrad ze spojky, je bohužel "normální". Dělalo to mnoha lidem u Ceeda i i30 vč. mně. Při zátěži prostě ta spojka zasmrděla a stačilo málo. S nájezdem km se to zlepšovalo a nyní se mi to už velmi dlouho nestalo, ale nejsem schopen říci od kolika asi km nájezdu.

Co se týká řazení zpátečky, zatím jsem nejel autem, kde by se někdy ojediněle nestalo, že nejde na 1. pokus zařadit zpátečka. Stalo se mi to i u Ceeda, ale opravdu jen velmi náhodně, možná tak 2x - 3x za ty 4 roky. Může se to stát i u jedničky, ale to nevím, zda mně někdy u Ceeda potkalo, nevzpomínám si, že by se to stalo. Každopádně, pokud to dělá často, je to divné a něco nebude normální.

Drobné zadrhávání při řazení zejména mezi jedničkou a dvojkou tu u Ceeda II také zmiňovali mnozí a i já cítím, že to mezi 1-2 nejde tak hladce, jako mezi ostatními stupni. Otázkou je, jak moc ti to drhne tj. co je asi vlastnost a co už závada - a to asi dopisováním nevyřešíme a měl by to poznat servis. Každopádně zcela hladce to nejde. Když jsem včera jezdil aktuálně novou generací Ceeda, tak tam jde řazení o něco lépe a je o poznání hladší. Nejvíc to bylo znát, když jsem přesedl zpět a cítil, že to u mého tak hladce nejde :yes: ;)
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: problém s radením rýchlosti- PROSÍM VAS O POMOC

Příspěvekod nomisu » 23.10.2018 17:00

no mne to zadrhne vo všetkých rýchlostiach, ale z 1do2 to je niekedy len také drobné zadrhnutie ale niekedy to doslova ako keby po niečom poskočilo vtedy to je aj zreteľne počuť.. a raz sa stalo že nešlo zaradiť za 2, testoval to v tedy :kia: mne sa to nestalo ..
spiatočku mam problém asi každý druhy deň zaradiť .. jednotka sem tam ale tá ma vie vytočiť najviac :D

A inak včera som spozoroval jednu vec .. Naštartované auto neutrál stlačím spojku dám za 1 alebo inú rýchlosť tak niekedy zadrhne ale keď zadrhne a je už vložená rýchlosť.. tak prehadzovanie rýchlosti už ide krásne pokiaľ zase nepustím spojku .. Takže zrejme naozaj spojka :yes: už to len doriešiť v záruke :(
CEED 2017 1.6GDI GOLD EDITION DARK GUN METAL
Uživatelský avatar
nomisu Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 3
Registrován: 17.09.2016
Bydliště: Košice okolie  Slovakia (sk)

Re: problém s radením rýchlosti- PROSÍM VAS O POMOC

Příspěvekod Mirse » 24.10.2018 06:51

Mě toto taky dělalo řazení při novém autě ale postupně tento nešvar docela vymizel. Můžeš pro zajímavost zkusit řadit chvíli po starém způsobu kdy ještě nebyly synchrony to znamená: máš jedničku - spojka - neutrál - opět spojka - dvojka ..., uvidíš sám jestli se to zlepší anebo je z výroby opravdu něco špatně ...
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3889  
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Další

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé