KIA SORENTO-spotřeba

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Spotřeba

Příspěvekod Návštěvník » 03.02.2009 17:19

Dobrý den. Četl jsem Váš příspěvek o spotřebě Vašeho sorenta. Jsem rád, že to někdo konečně otevřeně napsal a nepíše tady bludy o 8 litrech. Já jsem kupoval sorento v Německu v srpnu 2008, je to automat tiptronic 2,5 CRDI jezdím opravdu slušně a pod 10 litrů jsem se ještě nedostal. Teď v zimě to vychází kolem 12 litrů. Je tam i nezávislé topení které nejde zapnout manuálně, ale údajně se spíná automaticky, když je pod 5 stupňů. Co se týče celkového hodnocení tak jsem se Sorentem spokojen ale ta spotřeba mě opravdu velmi nemile překvapila a jsem z toho hóóódně zklamán. Jo a ještě tam mám připojen nějaký CHIP BOX na snížení spotřeby, který je napojen na palivové potrubí.
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Bostra » 04.02.2009 11:08

Naprostý souhlas s autorem VESELSON.
Mám totožný model SORENTA a v současném zimním období mám taky spotřebu kolem 11,5 L.

Bostra
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 04.02.2009 18:50

Zdar dravci. Ještě jeden takový porovnávací poznatek, co se týče spotřeby. Někdo tu psal, že vzhledem k tomu jak je auto těžké, tak na spotřebu až tak nehledí. Kamarád má Audi Q7 ( vím že je to úplné jiná třída ), ale občas s tím jezdím a když jsem si přepnul počítač na dlouhodobou průměrnou spotřebu, ta se mě ukázalo 11,5 l. A to vím, že s tím jezdí zodpovědně jako prase!!!!!!! Takže když si vezmete, že je to obsah 3,0 TDI 6-válec, tak spotřeba super. Ale jak jsem psal, na dálnici pod 160 nejezdí, v obci a mimo to tady radši ani nebudu psát. Opravdu když jsem si Sorento kupoval, myslel jsem že budu jezdit v průměru za cca 10 litříků. A ještě jeden dotaz. Když nastartuju auto, tak se mi ukáže na palivoměru např- 1/2 nádrže a po cca 5 minutách jízdy to stoupne mezi půl a třičtvrtě. Dělá to někomu z vás taky?? Jinak se mějte a čau.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Tony » 04.02.2009 19:29

@veselson

a co jsi čekal? velké SUV, 2,5litr ikdyž CRDI (bengál by žral i trávu kolem silnice) a ještě k tomu automat který kia má archaický... v sorentu má kolik stupňů? 4? to se pak nemůžeš divit že žere přes 10litrů. bracha má touarega 2,5TDI v manuálu a taky pod 10 nejde ani náhodou. hold není to auto co má 1,5 tuny no :lol:
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Příspěvekod Bostra » 05.02.2009 09:53

@veselson

U mne palivoměr zůstává na stejném místě. ( škoda že tak nevdrží delší dobu :D )

Bostra
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 05.02.2009 22:35

veselson píše:Zdar dravci. Ještě jeden takový porovnávací poznatek, co se týče spotřeby. Někdo tu psal, že vzhledem k tomu jak je auto těžké, tak na spotřebu až tak nehledí. Kamarád má Audi Q7 ( vím že je to úplné jiná třída ), ale občas s tím jezdím a když jsem si přepnul počítač na dlouhodobou průměrnou spotřebu, ta se mě ukázalo 11,5 l. A to vím, že s tím jezdí zodpovědně jako prase!!!!!!! Takže když si vezmete, že je to obsah 3,0 TDI 6-válec, tak spotřeba super. Ale jak jsem psal, na dálnici pod 160 nejezdí, v obci a mimo to tady radši ani nebudu psát. Opravdu když jsem si Sorento kupoval, myslel jsem že budu jezdit v průměru za cca 10 litříků. A ještě jeden dotaz. Když nastartuju auto, tak se mi ukáže na palivoměru např- 1/2 nádrže a po cca 5 minutách jízdy to stoupne mezi půl a třičtvrtě. Dělá to někomu z vás taky?? Jinak se mějte a čau.

S tím palivoměrem tedy nevím, mě to nedělá. Zkus očistit konektory u policajta u nádrže. Jednou, je to už dávno, jsem měl Forda Scorpio 2,4 Tdi, u kterého jsem nikdy jsem neměl plnou nádrž. Nějak se zadařilo a já natankoval plnou až po hrdlo. Jezdil jsem vesele a byl šťastný, jak km přibývají a nafta neubývá. A když už jsem měl najeto skoro 1000 km mi to nedalo a zjistil jsem sem, že se zasekl ukazatel, asi štěstím. No a bylo to zarezlé na kontaktech.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 06.02.2009 09:09

Díky zkusím.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Spotřeba

Příspěvekod Návštěvník » 07.02.2009 10:10

Ahoj Soreňťáci. Mám 3,5 benzin (aut). Průměrná spotřeba měřená formou tužka, papír a kalkulačka je 12,4. Jezím půl/půl město/okresky. Dálnice, když trochu jedu (140-150) spotřeba lehce přes 16.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod maro » 21.03.2009 17:53

Ahojte, mám Sorento 2,5 CRDI EX, TOD,automat, pred faceliftom, kúpené ako nové v 12/2007, spotreba je od začiatku stále okolo 14 litrov/100 km. Nechal som namontovať Webasto, spotrebu to neovplyvnilo a to stále pred štartom motor predhrievam, aj v lete. Taktiež chip na 165 koní ju nejak nezmenil. Akurát keď som 2x po sebe zobral OMV premium diesel tak spotreba vystúpila na 15,5 litra.
------------------------------
www.thermical.sk
Sorento.Magentis.Pregio.
Uživatelský avatar
maro Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 68  Témata: 2
Registrován: 21.03.2009
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
3. místo (1)

Příspěvekod Jirka N. » 21.03.2009 22:42

Teda na tu spotřebu zírám, moje IFA W 50 La Turbo měla spotřebu na ceste do Rostocku a zpátky 20,13 l/100 km a prázdná váží 6700 Kg a na zpáteční cestě vážila 9600 Kg. Moje Sorento má stále 17 km na tachu a probíhají stále úpravy před přihlášením, asi to stihnu do konce měsíce, ale snad se v budoucnu vejdu do 10 litrů se spotřebou.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Příspěvekod maro » 22.03.2009 21:39

Myslím že keď octavia 1,6 v meste zoberie 10 litrov s manuálom tak 14 litrov na sorente pri dynamickej jazde spolovice po meste s automatom nie je taká tragédia. Ten automat nie je nejaký posledný výkrik techniky takže nejaké 2 litre na sto sa v ňom premenia na teplo. Brat má MB GL 420 CDI a jazdí podobným štýlom jazdy za 12 litrov. Otec s ML 400 CDI za 11 ale ten jazdí málo po meste.
------------------------------
www.thermical.sk
Sorento.Magentis.Pregio.
Uživatelský avatar
maro Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 68  Témata: 2
Registrován: 21.03.2009
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
3. místo (1)

Příspěvekod Jirka N. » 18.04.2009 18:30

Ahoj Sori fandové,
Mám první nádrž vyjetou a spotřeba je přímo krásná . Jezdím na Vervu a Vif aditívum a spotřeba mi dneska vyšla na 8,93 l :drool: . 40% Praha, 40% dálnice a 20% zbytek a mám nyní 900 km na tachu. Bral jsem znova naftu na stejné pumpě, stejný stojan a naplněno po hrdlo. Takže celkem nejpřesnější měření. Výkonově je Sori nadprůměrný a táhne jako ďas a to při váze přes 2,2 tuny.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Příspěvekod maro » 18.04.2009 20:47

máš TOD?
------------------------------
www.thermical.sk
Sorento.Magentis.Pregio.
Uživatelský avatar
maro Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 68  Témata: 2
Registrován: 21.03.2009
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
3. místo (1)

Příspěvekod Jirka N. » 18.04.2009 20:58

Ano mám TOD a plnou výbavu a pokud to jde tak používám tempomat.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Jirka N. » 04.05.2009 22:04

Smekám klobouk před :kia: Sorento. Dneska jsem bral Vervu a přidal opět Vif, zase u stejného stojanu a spotřeba mi vyšla na 8,3 l na 100km. Jezdil jsem dálnice a to na tempomat a stav na tachu je 1600 km. U tak težkého auta s Tod a perfektním zrychlením je to paráda. Při 100 km to točí 2000 ot a v tom je to kouzlo skvělé spotřeby.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé