4 x 4

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

4 x 4

Příspěvekod Návštěvník » 12.11.2008 18:45

Potřeboval bych zjistit veškeré technické údaje ohledně pohonu 4 x 4 na Kia Sorento. Na oficiálních stránkách Kia toho moc neni, tak doufám, že najdu pomoc u znalců :-o . Jestli budete mít nějaký zajímavý odkaz, tak mi ho prosím napište, případně pošlete na c.marian@centrum.cz . Díky moc!!!
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: 4 x 4

Příspěvekod Návštěvník » 12.01.2009 01:30

Velkotovarnik77 píše:Potřeboval bych zjistit veškeré technické údaje ohledně pohonu 4 x 4 na Kia Sorento. Na oficiálních stránkách Kia toho moc neni, tak doufám, že najdu pomoc u znalců :-o . Jestli budete mít nějaký zajímavý odkaz, tak mi ho prosím napište, případně pošlete na c.marian@centrum.cz . Díky moc!!!


skus web: Sorento-forum.de
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Jirka N. » 12.01.2009 16:44

Mohu vřele doporučit fórum v D, po registraci se dají nalézt téměř všechny potřebné informace.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Návštěvník » 12.01.2009 16:51

Jirka N. píše:Mohu vřele doporučit fórum v D, po registraci se dají nalézt téměř všechny potřebné informace.


presne tak je tam skoro vse ale ejn nekdy zapisim stou nemcinou no :shock:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Jirka N. » 12.01.2009 22:06

Já naštěstí nemám problém, jelikož dělám na jednom foru ( LKW 4x4) v D. moderátora.
Sorento kupuji k rozšíření mojí 4x4 flotily - Multicar M22 4x4, IFA W50 LA 3SK5 Turbo 4x4 a IFA W50 LA-A1 Turbo - vojenská s navijákem a centrálním huštěním pneu a brodivost 1 metr. Všecha auta mají uzávěrky všech diferáků.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Návštěvník » 12.01.2009 22:33

Jirka N. píše:Já naštěstí nemám problém, jelikož dělám na jednom foru ( LKW 4x4) v D. moderátora.
Sorento kupuji k rozšíření mojí 4x4 flotily - Multicar M22 4x4, IFA W50 LA 3SK5 Turbo 4x4 a IFA W50 LA-A1 Turbo - vojenská s navijákem a centrálním huštěním pneu a brodivost 1 metr. Všecha auta mají uzávěrky všech diferáků.


kua pan je gurman!!!!Pekna sbirka!!!!omrkni www.4*4nazory.cz tam je vas vic takhle sberatelsky zalozenejch!
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 20.03.2009 22:18

Dobry vecer.Koncem ledna jsem si v Nemecku koupil Nove Sorento.Snazim se najit vsechny mozne informace.Tam,co bydlim,moc snehu nebyva,tak jsem nechal zatim oubute letni gumy.Samozrejme jsem byl zvedavy na nahon na vsechna kola.Jel jsem to zacerstva vyzkouset do Beskyd pod Lysou horu.Vybral jsem si lesni cestu s opravdu neprijenym sklonem,povrch byl zcasti zledovately,pokryty novym snehem.Zaradil jsem nahon na vsechna kola s redukci.Me dojmy se daji shrnout slovem nadseni.Pri stoupani nemelo auto zadny problem,bez prokluzu se rozjelo i do prudkeho kopce na ledu.Pri klesani jsem bez problemu brzdil,obcas zapracovalo ABS,letni gumy prece jen nebyly to prave.Priste uz vyzkousim hory se zimnim obutim.Ze zvyku jsem si poridil retezy Pewag,ale dost dobre si neumim predstavit teren,kde to auto bez nich nezvladne.Jsem opravdu maximalne spokojeny s volbou vozu.Hledal jsem cenove dostupny ( a v Nemecku to bylo skoro za hubicku ) model,co jezdi pohodlne na dalnici a soucasne se jen netvari jako terenni auto,ale skutecne jim je.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Bostra » 22.03.2009 11:27

to: fabi

Tak to tě vítám mezi nás SORENŤÁKY. Přeji Ti hodně šťastných km a třeba se někdy potkáme (třeba na nějakém srazu). Máme to kousek od sebe.

Bostra
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 22.03.2009 14:21

Dekuju za privitani.Nenapsal bys mi neco k tem srazum?Rad bych se na nejaky podival.Urcite muzou byt fajn.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Bostra » 22.03.2009 21:40

Tak momentálně o žádném srazu nevím. Já osobně jsem taky ještě na žádném nebyl. Taky toho svého SORENTÍKA mám krátce. Někdo tady na fóru psal, že by se něco naplánovalo, ale tet je nějak klid a tak to asi padlo(škoda). No uvidíme, třeba se něco naskytne. Ono to určitě je dost náročné něco takového naplánovat. Pokud něco bude, tak tady na fóru se to určitě objeví.

Bostra
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Re: 4 x 4

Příspěvekod Nymburák » 15.11.2010 20:32

Ahoj, Sorento které mám objednaný je kdesi na cestě mezi Koreou a naší zemičkou... Napadá mě dotaz. Tuším, že fundovaně bude moci odpovědět pouze Milan 1570, protože ten má zatím jediný Nové Sorento. Ale k dotazu: pohon 4x4 bude fungovat i při jízdě pozadu? Se zpátečkou? Netuším zda to někdy budu potřebovat ale napadlo mě to. Hezký večer.
Sorento 2,2 145 kW, 6M, 45,000 km
Uživatelský avatar
Nymburák Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 45  
Registrován: 08.10.2010
Bydliště: Nymburk  Czech Republic (cz)

Kia Sorento II (2010)
45000 km @ 7.70 l/100km

Re: 4 x 4

Příspěvekod Jirka N. » 17.11.2010 23:00

Ačkoliv mám staré Sorento s permanentní pohonem a to mi couvá taky na 4x4, myslím že to bude u nového stejné.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: 4 x 4

Příspěvekod Nymburák » 18.11.2010 21:37

No technicky je to zajímavé... Ale co, jsem pouze uživatel, a jak to funguje mě nemusí až tak zajímat. Ač jsem technický typ. Mé heslo je: Auto má sloužit mě, ne já jemu. Pouze se o něj musím postarat aby sloužilo dlouho a bez problémů.
V každým případě díky za odpověď!
Stejně si myslím, že "Sorenťákú" je na fóru málo... proti "cedníkům"...
Sorento 2,2 145 kW, 6M, 45,000 km
Uživatelský avatar
Nymburák Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 45  
Registrován: 08.10.2010
Bydliště: Nymburk  Czech Republic (cz)

Kia Sorento II (2010)
45000 km @ 7.70 l/100km

Re: 4 x 4

Příspěvekod slava » 18.11.2010 21:50

Aby nebylo, když stojí 2x tolik :D :D :tongue: .
S pozdravem :kia: za všechny, všichni za :kia: :thu:
Uživatelský avatar
slava Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 688  Témata: 1
Registrován: 11.11.2008
Bydliště: Hodonín, jižní Morava  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (1)

Kia PRO_cee'd (2009)
35000 km @ 6.8 l/100km

Re: 4 x 4

Příspěvekod Jirka N. » 01.12.2010 23:48

Tak dneska v kalamitě bylo Sorento jedno z mála aut která ještě jela. 20 cm sněhu nebyl problém a to jsem jel jen na permanentní 4x4 bez uzávěrky rozvodovky a redukce. Smekám kloubouk :kia: :D
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé