Vysoka spotreba

Trápí Vás něco na voze?

Vysoka spotreba

Příspěvekod josa » 20.12.2009 14:44

Auto malo vzdy vysoku spotrebu po tom com som ho kupil (9-10l), ale v poslednom case sa vysplhava az na neuveritelnych 15l co je na 1.5 motor strasne vela. Co by som mal skontrolovat? Alebo na co by som sa mal zamerat?
Uživatelský avatar
josa Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 18
Registrován: 16.07.2009
Bydliště: Palárikovo okres NZ  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Vysoka spotreba

Příspěvekod titanus » 20.12.2009 14:50

nic v zlom ale je na tom aute nieco co funguje :?: ;) mas tam problem na probleme takze to ze palubak zle vyhodnocuje udaje je asi spicka ladovca...

- skus vynulovat spotrebuju a znova chvilu jazdit - mohlo to byt sposobene tou poruchou co si tam mal...
- natankuj plnu, vyjazdiju a zisti kolko si na nu najazdil km a porovnaj udaje s palubakom ak sa budu zhodovat tak je chyba medzi volantom a sedackou ;) a ak nie tak sa otvoria dvere s dalsimi moznymi poruchami...

mozno niekto poradi lepsie, z mojej strany zatial vsetko 8-)


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Vysoka spotreba

Příspěvekod josa » 20.12.2009 14:56

titanus: tiez sa snazim najst na tom aute nieco co funguje, ale asi nenajdem. :D Darmo.. je to mazda, ktora sa hra na Kiu.
Palubny pocitac to nema. Ale na plnu nadrz co som naposledy meral som najazdil cca 400km (cize spotreba cca 10l), ale teraz to bude o dost menej (minuly tyzden som vynuloval pocitadlo, tak sa to doviem asi az za mesiac kolko mam spotrebue teraz) a to vobec nedupem na plyn.
Osobne teraz je take obdobie co dalej. Ak sa mi nepodari znizit tu spotrebu pojde prec, ak sa podari znizit budem este uvazovat.

//aspon tu v sekcii Sephia nie je nuda. :D
Uživatelský avatar
josa Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 18
Registrován: 16.07.2009
Bydliště: Palárikovo okres NZ  Slovakia (sk)

Re: Vysoka spotreba

Příspěvekod titanus » 20.12.2009 15:04

hmm tak to trochu meni situaciu :)

a nemavas pod autom take male flaky smrdiace po benzine ze :lol: potom je problem v motorovej casti...ak to neslape ako ma cucne si to viac...skusil by som obvolat dake vrakoviska ci sa nenajde daky schopny motor lebo zachvilu si budes musiet spravit dieru do podlahy ala flinstounovci aby si sa dakam dostal ;) alebo asi ten najmenej vycerpavajuci sposob je to predat... toto auticko ti tu malo kto opravi k plnej spokojnosti predsa len je to skor rarita a k tomu potrebujes aj "raritneho" mechanika...ale mas pravdu aspon tato sekcia zije :!: :)

P.S. a nemas nahodou len pokazeny plavak v nadrzi ze ti to signalizuje menej benzinu ako v skutocnosti mas??len taka volna myslineka...


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Vysoka spotreba

Příspěvekod josa » 20.12.2009 15:22

Nie benzin netecie. :(
A nemam ani plavak pokazeny, to by som vzdy nemohol natankovat za 50 :D
Uživatelský avatar
josa Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 18
Registrován: 16.07.2009
Bydliště: Palárikovo okres NZ  Slovakia (sk)

Re: Vysoka spotreba

Příspěvekod josa » 20.12.2009 21:49

Lambda sonda o kolko moze znizit spotrebu? V servise tvrdili, ze cca 0,5L.. je to pravda? :(
Uživatelský avatar
josa Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 18
Registrován: 16.07.2009
Bydliště: Palárikovo okres NZ  Slovakia (sk)


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé