Stresny nosic - Soul

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Stresny nosic - Soul

Příspěvekod mischko » 11.07.2010 12:33

ahojte Soul-aci,

mate uz niekto skusenost so stresnym nosicom na Soul, ale bez strenych lyzin?
Myslim, ze na Soula pasuje iba ten, co sa predava iba ako prislusenstvo.
Alebo pasuje aj nejaky univerzalny? Mate niekto skusenost? Alebo mate uz niekto takyto stresny nosic?

Aktualna tema na dovolenkove obdobie :D tak skuste vygooglit a pomoct........ :(
mischko Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  Témata: 3
Registrován: 10.10.2009
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Cosi pořídit box

Příspěvekod Prokeš » 01.08.2010 16:14

Po úvaze o větší zavazadlový prostor jsem koupil box, v sobotu jsem si pro něj jel( ujel jsem 100 km) a můžu říct že do 120km to je tiché až v těch 130 km začíná slyšet proudění vzduchu, ale zkusím ho dát víc dozadu aby vzduch který de po skle šel přes box , máte ho taky někdo, podělte se o zkušenost, 28 srpna jedeme na dovču tak to otestuji zatím čau......
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: Cosi pořídit box

Příspěvekod titanus » 01.08.2010 16:25

ja by som sice pragmatickejsie volil dlhu truhlu, ale ak ti to vyhovuje tak mozem povedat ze ist viac ako 120 s boxom bolo pre mna este na peugeote 405 pri 4 osobach a plne nalozenom aute (to sa predkpoklada kedze sa berie box, ze) dost ohubu...box a vaha pritlacili auto viac k ceste a hocijaky pohyb volantom rozhybal cele auto okamzite...do tych 120 je to pohodicka a je to aj dovolenkove tempo :) ono celkovo soul nie je velmi aerodinamicke auto ;)

P.S. zlucene s temou v casti exterier


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Stresny nosic - Soul

Příspěvekod Marek_Km » 01.08.2010 19:09

My se právě vrátili z týdenní dovolené v Podkrkonoší na bratrově víkendové chalupě. Box (mám ho nafocený tady na garáži), který máme, není podle mě zrovna aerodynamický, přesto jsem s ním jezdil i přes dálniční limity a pokud nefoukal nějaký extra silný boční vítr, tak jsme o něm ani moc nevěděli. Samozřejmě na spotřebě to něco poznat bylo, pokud se jelo rychleji. Jsme s ním moc spokojeni, službu prokazuje podle představ.
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Re: Stresny nosic - Soul

Příspěvekod ero » 02.08.2010 10:44

Na soula som kupil 190 cm dlhy strešný box o objeme 350 litrov vošlo tam veľmi veľa :? a cestou do Chorvátská to sedelo. Dokupoval som tam priečniky je to vyborná vec. Bola akorát vätšia spotreba o dosť ale som šiel 120-130km/h aj viac niekedy a držalo to perfektne ani som nemal pocit že mám niečo na streche. Pridam nekake fotky :tongue:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ero Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  
Registrován: 27.05.2010
Bydliště: Bardejov  Czech Republic (cz)

Re: Stresny nosic - Soul

Příspěvekod Prokeš » 02.08.2010 11:03

Tak to samé taky sem dokoupil nosníky originál :kia: (4200kč) doopravdy jednoduchá montáž, položíte a dodaným klíčkem utáhnete , už jsem jel v sobotu 100km a dá se říct pohoda a s naftovým motorem si myslím že to bude papat tak 6 litrů při 120-130 km box jsem volil širší kvůli taškám a kočáru , 28 srpna jedem do Chorvatska tak pak napíšu jak to šlapalo , zatím čau.... :drink:
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: Stresny nosic - Soul

Příspěvekod mischko » 28.08.2010 17:59

a ake ste kupovali priecky na Soula bez lizin
cena? kvalita? kde?
dakujem

ja som nakoniec bol chorvatsko 4 osoby nez nosica, kufor plny po sprechu ale celkom pohoda... :lol:
mischko Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  Témata: 3
Registrován: 10.10.2009
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Re: Stresny nosic - Soul

Příspěvekod snura007 » 02.11.2010 15:56

tady jsou nosiče na příčníky, tudíž když na střeše máte podélné "tyče" :
http://www.stresni-nosice-shop.cz/pricn ... y/d-84139/

pokud tam nemáte nic, tak se dá koupit toto:
http://www.hyperzbozi.cz/hledani/st%F8e ... ia%20soul/


a pak je tu ještě jedna verze, koupit příčníky a namontovat je napevno ... viz popis
http://www.allauto.cz/0,4129,podelniky-(hagusy)-pro-kia-soul-5dr-hb-r.v.-2008-.html

zatím sama uvažuji, co koupit za co nejméně peněz ... 8-)
snura007 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 09.09.2010
Bydliště: Karlovy Vary  Czech Republic (cz)

Re: Stresny nosic - Soul

Příspěvekod SafraM03 » 16.12.2010 09:20

Zdravím, opět sem jako měsíční majitel dospěl k problému,
mám Soula se střešními "lyžemi" a chtěl jsem na ně namontovat (originál) střešní nosič, teda ty dvě tyče.
Ale teda nevím, zda to bylo způsobeno mírnější zimou (-6), nebo mojí standartní šikovností....
Když sem nasadil nosič na střešní ližiny, tak mi schází tak 3-4mm a nosič nezaseknu. Prostě ten vnitřní eLko přesahuje.
POkud jsem povolil imbusem celou hlavu nosiče, i tak jsem neuspěl. Povolený zvenčí jsem to měl
Drží to tam tak 3cm gumy, napadlo mě kousek té gumy uříznout, ale celkem je mi to líto. :(
Pravou přední (FR) a pravou zadní (RR) jsem si pohlídal. 3cm od konce taky.
Obrázek
Děkuji
SFRp's hockey archive: http://hokej.snt.cz/
Uživatelský avatar
SafraM03 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 3
Registrován: 23.11.2010
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)

Kia Soul (2010)
2000 km @ 8 l/100km

Re: Stresny nosic - Soul

Příspěvekod Prokeš » 16.12.2010 13:44

Ahoj ,a neni tam napsané(nebo nákres pohled ze zhora) ve které části se to má namontovat , jestli to není konické
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: Stresny nosic - Soul

Příspěvekod SafraM03 » 21.12.2010 10:32

No, nakonec sem se poradil s domácím kutilem švagrem. Zjistili jsme, že kousek té gumy obětujeme a je namontováno.
SFRp's hockey archive: http://hokej.snt.cz/
Uživatelský avatar
SafraM03 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 3
Registrován: 23.11.2010
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)

Kia Soul (2010)
2000 km @ 8 l/100km


Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé