Přední nosník - koroze

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Přední nosník - koroze

Příspěvekod Keml » 05.06.2010 22:26

Projel jsem se jednou v dešti a už se mi objevila koroze na podvozku na nosníku pod motorem v místě podélného sváru. Není to nějak brzo ? Mám 1,6 CVVT.
Keml Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 2
Registrován: 20.03.2010
Bydliště: Holýšov  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
514 km @ 8.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Přední nosník - koroze

Příspěvekod ferino » 06.06.2010 12:08

Osobne som este nevidel auto bez povrchovej korozie. Takze...

Edit: myslim tym podvozok nie kasnu :D
To Be Not Faster Than Your Angel Can Fly...
ferino Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 13
Registrován: 23.10.2007
Bydliště: Nove Zamky  Slovakia (sk)

Kia Sportage IV (2018)
129000 km @ 5.8 l/100km

Re: Přední nosník - koroze

Příspěvekod Keml » 07.06.2010 21:12

Povrchová koroze možná, ale ne na lakovaném dílu kdy se na sváru už loupe barva !!! :x :x :x
Keml Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 2
Registrován: 20.03.2010
Bydliště: Holýšov  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
514 km @ 8.5 l/100km

Re: Přední nosník - koroze

Příspěvekod ohen10 » 08.06.2010 11:12

Keml píše:Povrchová koroze možná, ale ne na lakovaném dílu kdy se na sváru už loupe barva !!! :x :x :x


mohol by si to nafotiť? Viac to pomôže pri analyzovaní problému...
Akustické vlny, šíriace sa zo zdroja v ľudskom hrdle, sa odrazia od bariéry geologického pôvodu so silou adekvátnou k pôvodnému impulzu. (Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.)
Uživatelský avatar
ohen10 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 321  Témata: 13
Registrován: 17.04.2009
Bydliště: Nitra SR  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
152000 km @ 6.0 l/100km

Re: Přední nosník - koroze

Příspěvekod Tony » 08.06.2010 11:32

:lol: to děláme u nás... hoď foto a já se poptám kluků na kvalitě jestli není hlášený nějaký problém s tím.
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Re: Přední nosník - koroze

Příspěvekod Keml » 08.06.2010 21:28

Nafotím.Nechci dělat z komára vemblouda ale příde mi ,že na Peugeotu 406 co ještě mám byla antikoroze podvozku na mnohem lepší ůrovni než na Venze.A to je Pažout z roku 98. Nerozumím proč není podvozek nastříkán komplet ,ale jsou tam jen vždy nastříkané čtverce a pak vynecháno .Pro pochopení vyfotím. :kia:
Keml Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 2
Registrován: 20.03.2010
Bydliště: Holýšov  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
514 km @ 8.5 l/100km

Re: Přední nosník - koroze

Příspěvekod Keml » 29.08.2010 21:46

Tak jsem se po dlouhý době dostal na forum a přikládám fotky nosníku :
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Keml Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 2
Registrován: 20.03.2010
Bydliště: Holýšov  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
514 km @ 8.5 l/100km

Re: Přední nosník - koroze

Příspěvekod Stefi » 30.08.2010 12:30

Skoč si do servisu, z te fotky to vypadá na horní, jakoby to bylo od kamínků, nebo oprýskané :? , máš záruku tak ať mají radost, :evil: já bych to střiknul antikor. sprejem, anebo přetřel něčím obdobným, pořeš se svým technikem u KIA ...
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3798  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Re: Přední nosník - koroze

Příspěvekod runis » 30.08.2010 13:58

Tak já už tady něco o antikorozní ochraně Vengy také psal. Když jsem se zmínil o dodatečném nástřiku spodku, tak se tomu většina lidí divila. To už jsem si udělal a mimo to, také hned natřel všechny nosníky, včetně nápravnic a tlumičů, co jsou pouze nastříknuté jednou vrstvou základní černé a myslím, že to bude u mě v pohodě. A také jsem měl už na svárech mírnou korozi, přestože auto bylo tři měsíce staré. Jenže to dnes dělá asi na všech značkách. Také jsem letos dělal ještě jedno auto, co mám již 8 let. Hondu a tu jsem stejným způsobem jako Vengu, dělal i před těmi osmi léty, když jsem ji koupil. A výsledek? Kromě několika odřených míst na hrankách, ani náznak koroze. Oděrky byly většinou od velkých kamenů, které jsem bohužel párkrát pod vozem protáhl. Znáte to! Jedete za kamiónem, a najednou z pod něho velký šutr. Já jsem s autem níž, není kam uhnout, tak to beru středem a kámen je vyšší, než je mezera pod vozem a už to skřípe. Takže mi osobně se tenhle přístup vyplatil. Každé nové auto ze spodu natřu, tohle opakuji po cca 4 letech, dle toho jak je čas a chuť. V té době provedu i vystříkání dutin. Mimochodem ty nemá cenu na novém autě dělat. Všechen vosk po tom původním steče dolů, nezachytí se na něm. Je potřeba, aby rok dva zestárl, a pak trochu popraská a už se to potom dá. Jinak tenhle přístup nebude zajímat lidí, co mají na to, aby si auto po pěti letech vyměnili za nové. A ani se jim v tomo nedivím. Já tohle bohužel nemůžu.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Přední nosník - koroze

Příspěvekod ferino » 30.08.2010 14:23

runis píše:Znáte to! Jedete za kamiónem, a najednou z pod něho velký šutr. Já jsem s autem níž, není kam uhnout, tak to beru středem a kámen je vyšší, než je mezera pod vozem a už to skřípe.


Tiez som si do isteho casu myslel ze je to najlepsie riesenie. Az kym kamionu predomnou na D1 pred Brnom od Prahy sa nerozsypal kardanovy hriadel a kardanovy kriz sa neocitol pre mojimi ocami. Uhnut nebolo kam, takze tiez som si vybral riesenie stredom. Auto kusok podskocilo tak Po odstaveni auta som ho obisiel, na ziadnu skodu to nevyzeralo. Chvilu cakal, pozeral a kedze to vyzeralo OK pokracoval dalej. Ale len cca dalsich 100km, potom som na pumpe zistil ze mam pod autom olejovu skvrnu. Domov a do servisu som este dorazil, ale... Vysledok, ohnute rameno prednej napravy a prerazeny kryt prevodovky. Skoda cca 70000,-SK.
To Be Not Faster Than Your Angel Can Fly...
ferino Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 13
Registrován: 23.10.2007
Bydliště: Nove Zamky  Slovakia (sk)

Kia Sportage IV (2018)
129000 km @ 5.8 l/100km

Re: Přední nosník - koroze

Příspěvekod Keml » 30.08.2010 23:37

Od kamínků to není otlučené ,spíš mi přijde že je to nastříkaný na už plech chycenej korozí. A bez základu!!! Kdyby to alespoň byla prášková barva.A určitě nehodlám lézt pod nový auto a něco vystříkávat, to se dělalo u 120 nebo Favoritech před 25 lety !!!
Keml Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 2
Registrován: 20.03.2010
Bydliště: Holýšov  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
514 km @ 8.5 l/100km

Re: Přední nosník - koroze

Příspěvekod runis » 03.09.2010 22:09

Máš pravdu! Nech to tak. Však je to tvoje auto. Je to v záruce a ta vše vyléčí. Já si ale myslím, že ne vše staré je hned zavřženihodné....... :-) Jen můj názor. Samozřejmě, ale akceptuji i ten tvůj. :-)
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Přední nosník - koroze

Příspěvekod lada » 03.09.2010 22:26

No ja si chtel auto nechat taky nastrikat a v servisu me rekli ze bych mohl nasledne prijit o zaruku na ruzne casti napr. brzd,pry to tyto privravky casto zalepi,ale jak rikas na svym starym autem jsem to strikal kazdy 3 roky a nic se nedelo.Asi chcou aby jsme kupovali porad nove auta.
Uživatelský avatar
lada Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 132  Témata: 12
Registrován: 23.02.2009
Bydliště: Tišnov  Czech Republic (cz)

Re: Přední nosník - koroze

Příspěvekod branor » 11.02.2011 14:34

Nechcel som zakladat novu temu, ale vcera som sa pozeral do motorovej casti a zda sa mi ze som v okoli motora videl hrdzu na nejakych frezovanych ocelovych veciach niekde v okoli tela motora asi v strede po oboch stranach, aj nejake skrutky. Mate aj vy take skusenosti? neni to nic strasne ale cakal by som ze to bude trosku dlhsie od novoty odolavat...
Inak je podla mna chyba ze predna kapota nema z predu v tej dosadacej spare ziadne tesnenie, ak prsi alebo niekto umyva auto wapkou, voda strieka priamo na motor...
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Přední nosník - koroze

Příspěvekod airwaves » 11.02.2011 23:14

A čím je podle Vás nejlepší udělat dodatečný nástřik spodku??? Ja bych použil klasiku vosk třeba černý rezistin . Obsahuje však rozpouštědlo a to by mohl být problém se zárukou, aby netvrdili že se tím rozpuštědlem poškodil bezbarvý lak na zinkovaných dílech :D . Chtělo by to asi něco kvalitního, pro pohodlí ve spreji ale co je ředěné vodou??? Co používáte? Jinak plně souhlasím s tím co napsal runis. Taky si dělám spodek sám včetně dutin. Na dutiny se mi osvědčil olej konkor s asi 5% rezistinu :D . Absolutně nevěřím že je to z fabriky při dnešním cenovým masakru dobře udělaný.
Hyundai ix20 1,6 CVVT Style LPG 50500 km
Škoda Felicia 1,3 MPi LPG 240000 km
airwaves Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  
Registrován: 21.11.2010
Bydliště: Vysočina  Czech Republic (cz)

Skoda Felicia (1997)
240000 km @ 8.8 l/100km

Další

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé