Venga a prevazeni jizdniho kola

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod tomasisko » 13.04.2011 13:11

ja som daval montovat asi pred troma rokmi a nikde inde som nebol len na policii, papiere od tazneho + TP, zapisali do TP a koniec
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod snowko » 13.04.2011 13:52

od roku 2010 dosla ale ku zmene...a je potrebne ist aj na OU odbor dopravy a pozemnej komunikacie. Proste stat potrebuje o 6 EUR zarobit viac

tomasisko píše:ja som daval montovat asi pred troma rokmi a nikde inde som nebol len na policii, papiere od tazneho + TP, zapisali do TP a koniec
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod peter562/12 » 15.04.2011 23:02

snowko-to akoze vazne?bod c.3 fotokopia zarucneho listu? bod c.5 fotku stitku spojovacieho zariadenia? bod c.6 fotku zadnej casti auta? to nestaci ze kuknu na foto do mobilu? ked si to budem vybavovat,co viem ze ma to caka! tak mam uz teraz riadnu chut tie papiere co budem mat v gumennej taske otrieskat hlavu dakemu na obecnom urade odbore dopravy a pozemnej komunikacie.
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod snowko » 16.04.2011 09:24

Dnes som bol aj na dopravnom inspektorate a tam mi policajt potvrdil, ze treba to mat aj nafotene! Uradnik na OU - odbor dopravy...sa nikam z kancelaria nepohne.....Ked som pozeral kolegom do technicaku, tak tam mali len GULA ISO50 ci kolko..a nic viac..ale to boli zaznamy spred par rokov... Bud tyzden to cele dotiahnem..a naskenujem tu aj tlacivo...Len som teraz mimo technickych moznosti...
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod loty » 17.04.2011 20:04

Ahojte chlapci... takze ja som dnes konecne vyskusal ten nosic co odporucil Snowko... Thule G2 923... vsetko v pohode, pekne sa zmesti aj do kufra, ale bez batoziny...ale aj ta sa zmesti... v postupe najprv nosic potom batoh....

Jedna sa o nosic v strednej cenovej kategorii 360€ + adapter na 7pin... ale vidiet ze je to kvalita.... dcera ktora ma 37 Kg na nom v pohode poskakovala "az" na vrzgajucu rucnu brzdu....

Ale co je najvacsi vysmech "odbornikov - predajca KIE" mam EX vybavu s dodatocne namontovanym taznym a cuvackami, ktore samozrejme cely cas "pipaju"... chlapci mi zabudli namontovat vypinac ako ma TX vybava alebo EX s originalnymi cuvackami.... takze zase navsteva servisu a dodatocna reklamacia... :-(
loty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 5
Registrován: 16.12.2009
Bydliště: kosice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3880 km @ 8.1 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod loty » 17.04.2011 20:11

Konecne mi prisla aj ta tuningova 3. poznavacia znacka... ale je na nerozoznanie od originalnej....je hnlinikova, vyrazene pismo a cislice....
Mam predstavu ze ked ten nosic nasadim aj s tou "falosnou"... originalnu zadnu znacku len prekryjem magnetickou foliou.... aby som nemam namontovane tri znacky sucasne... nechce sa mi to potom riesit niekde pri ceste za 60€.....

Inac na tom dopravnom inspektorate maju bordel... ale mozu za to vyrobcovia tazneho zariadenia... pretoze sa im nechce na kazy model robit zvlast certifikaciu...
tiez ma chceli odbit ale nenechal som sa....najlepsi bol ale UJO POLICAJT co mi vravel ze si mam napisat tretiu znacku fixou na papier, vystrihnut a nalepit na nosic... :-)
loty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 5
Registrován: 16.12.2009
Bydliště: kosice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3880 km @ 8.1 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod snowko » 21.04.2011 13:33

doplnil som komlplet udaje potrebne pre prihlasenie tazneho zariadenia na Slovensku /vid moj prispevok vyssie 13.4.2011/ Snad to pomoze. Stalo ma to 3 dni na uradoch. No ale nosic je pripraveny na letny "adventure" . Neskor to cele nafotim lepsie a umiestni do garaze.

peter562/12 píše:na starom aute som uz mal namontovane tazne.planujem si tazne dat aj na vengu. a ako to tu citam co to treba vsetko,,,,tak je to poriadna buze..... statu na obycajnych ludi.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod peter562/12 » 21.04.2011 14:50

snowko-je to super
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod loty » 26.04.2011 11:56

HURA..... konecne bude legalna tretia znacka.... za rozumnu cenu....

http://natankuj.sme.sk/c/5859715/od-1-m ... zetku.html
loty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 5
Registrován: 16.12.2009
Bydliště: kosice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3880 km @ 8.1 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod snowko » 26.04.2011 16:04

prave som to tu chcel dat..:-) Uplne ma to potesilo..ale ked si pomyslim, ze zase ma cakaju 2 hodiny statia na DI v BA...:-(
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod loty » 26.04.2011 17:28

Inac s tym nosicom na taznom je uplne ina jazda.... ziaden vzusny odpor... sice na nasich tankodromoch to s bicyklami zakolise ale vsetko v pohode ... dokonca som presiel aj burkovu oblast a vsetko OK.... akurat este na ten nosic uz pri tej cene mohli dat vsetky tri ramena so zamkom...
loty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 5
Registrován: 16.12.2009
Bydliště: kosice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3880 km @ 8.1 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod snowko » 12.05.2011 08:48

Vcera som si bol vybavit tretiu SPZ na Dopravnom inspektorate v BA. Poplatok je 16,50 EUR, nutne je vyplnit ziadost o technicku zmenu, priniest si karticku povinneho zakonneho poistenia, technicky a obciansky preukaz. Znacku si nasledne vyzdvihnete o 3 pracovne dni opat na dopravnom inspektorate. Otvaracie hodiny su Pondelok 12.45 - 15.00, Streda 13.00 - 17.30 a stvrtok 7.30 - 12.00 hod. Na oddeleni, kde spracovavaju SPZ a ine specialne znacky sa prakticky necaka.

loty píše:HURA..... konecne bude legalna tretia znacka.... za rozumnu cenu....

http://natankuj.sme.sk/c/5859715/od-1-m ... zetku.html
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod snowko » 22.05.2011 20:10

Mam za sebou prvy cyklovylet na Venge. Na rozbeh sme dali 75 km pri Neusiedlerskom jazere. Prikladam par fotiek ako vyzera nosic s bikami na Venge. Preprava bola uplne bez problemov. Okraje bikov takmer nepresahuju sirku auta, akurat som musel vypnut parkovacie senzory. Rakuske cesty su akoby ich len vcera dokoncili - krasne, hladke, takze o nejake rozkyvanie pri jazde som sa vobec nemusel bat. Spotreba myslim tiez bola na beznej urovni. BA - Neusiedler - BA /30 km BA + 70 km okresne cesty/ cca 6,3 l/100 km (2 osoby + 2 biky).
V Bratislave som parkrat presiel po nejakom vymole, na ktorom sa riadne zakyvali biky. Skor sa bojim ci taketo tlaky vydrzi tazne zariadenie. Nosnost ma 71 kg zvisleho zatazenia. Taky treti bike posobi na tazne uz aj ramenom posobiacej sily. No uvidime.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod snowko » 25.05.2011 13:49

Prosim vas, nepamata si tu niekto z fyziky na strednej ci zakladnej skole, ako vypocitam akym zatazenim posobi napr 15 kg bicykel na tazne zariadenie, od ktorého je kolmo vzdialený 0,5 m? Ide o to, aby som zistil, aku realnu vahu unesie tazne zariadenie. Vyrobca udava maximalne zatazenie 71 kg zvislo na gulu. Ak pocitam ze bike ma 15 kg x 3 /3 biky na nosici/ + 15 kg ma nosic, tak je to spolu 60 kg. Lenze musim pocitat aj rameno posobiacej sily, teda realne to bude isto viac ako 60 kg. Spomenie si niekto ako na takuto ulohu?
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Předchozí

Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé