Komfort a jazdne vlastnosti

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod Kmet » 05.04.2012 18:41

*runis*:
Radku, že to má jen torzku ještě neznamená, že musí odskakovat na každém hrbolu :x . Momentálně mám podvozek nižší třídy (torzka), než měl Pro_Ceed (víceprvek), ovšem příčné nerovnosti "zdolává" kapku líp - zajímalo by mne, čím to ;)

Pro *safiho*: mám jen 16" a 17" :yes: :drink:
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 348  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2018)
45000 km @ 6.4 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod runis » 05.04.2012 20:45

Souhlasím máš "HONDU"!!! A tu já dobře znám. Tvrdá, ale sedí a tlumí! To Venga nee. Jen říkám, že se taková náprava nebude chovat jako víceprvek a její typická vlastnost je, že může odskočit. Nicméně souhlasím, že tlumiče by měli být vedle pružiny a kvalitnější! Ale to už jsem tady psal.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod miroslav » 06.04.2012 09:45

Mám normál 15 ale rozdíl mezi námi je , že ty máš naftu u které je těžší motor a to odpružení je malinko měkčí . Já mám Soula v benzínu,předchozích jsem vystřídal asi deset aut včetně3x Kia ale za ty peníze Soul a jeho přednosti dávám na první místo. To nechci říci ,že jiné fára od Kie jsou o něco méně ale ať si každý vybere jaký typ mu vyhovuje a bude spokojen.
miroslav Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 77  Témata: 5
Registrován: 28.02.2010
Bydliště: sever čechy  Czech Republic (cz)

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod safi » 06.04.2012 09:51

@miroslav: tak nejako to bude. Pravdu díš...
KIA SOUL 1,6CRDI 94kW Obrázek
Uživatelský avatar
safi Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 649  Témata: 13
Registrován: 16.05.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Organizátor srazu (1)

Kia Soul (2009)
63600 km @ 6.05 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod robovenga » 09.04.2012 22:22

Máme Vengu jako druhé auto . Má opravdu někdy podivně se chovající podvozek / nekdy nelogicky bouchne do kastle i na malé nerovnosti / ale mám srovnání s Focusem II a zase to až taková tragedie není ..i když na fáčko strácí o třídu . Mám na něm 170 tis. a podvozek není slyšet a jedu jak po kolejích .. Venda není prostě závodák pro zdivočelího taťku od rodiny když zrovna nejede s manželkou ...))) Beru to jako dobré přibližovadlo z bodu A do bodu B ...
Uživatelský avatar
robovenga Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 166  Témata: 6
Registrován: 22.12.2011
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
35000 km @ 6.5 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod runis » 10.04.2012 14:15

Souhlasím, nechtěl jsem závoďák. Ale tenhle podvozek je zatím nejhůře odladěn co jsem řídil (nesrovnávám s Fáčkem a Shade 120 atd.). Je takový nevyvážený, snad rychle šitý. Sedí, to jo, ale ten zadek dokáže odskočit. Já se občas vyblbnu v práci a doma to nepotřebuji. Ale párkrát jsem ji zkusil prohnat, abych věděl co dělá. A je dle mě až moc tvrdě naladěna a trvám si na tom, že tlumiče jsou nekvalitní! A každý trochu soudný člověk mi dá za pravdu. Jak je možné, že když je zima to skoro netlumí a jen bouchá? A jak je teplo, tak to celkem hezky tlumí? I když tvrdě, ale tlumí. A srovnat to může jen ten, komu auto stojí pořád venku a ne v garáži, kdy má tlumiče teplé a vyjde ven, to mu ani promrzlé plasty nebudou vrzat. Prostě nekvalitní tlumiče. A někde už psali, že i do Vengy zvažují jiné naladění. Já chtěl auto pro rodinu, ne závoďák. Jenže tohle ladili pro dokonalé německé cesty. Nepřesvědčíte mě. Tlumiče jsou špatné! To, že zadní náprava odskočí dokážu vzhledem ke konstrukci pochopit. I když ty tlumiče jsou fakt divně umístěné. Kdyby byla možnost za doplatek tlumiče vyměnit, šel bych do toho.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod zulyk » 10.04.2012 18:08

s tymi tlmicmi bude asi problem v tom, ze korejci ich davaju robit iba domacim firmam, resp. vacsina suciastok co ide na korejske auta dodavaju vylucne korejske firmy a to iste plati podla mna aj pre tie tlmice (ak sa mylim, opravte ma, hoci som niekde zachytil, ze na cedniky dodava tlmice sachs, ci je to pravda neviem), kdektora korejska firma vyraba tlmice a tie sa proste kvalitou nedokazu vyrovnat overenym znackam (kayaba, sachs, monroe), potvrdzujem slova kolegu, aj na mojom RIU su tlmice MANDO a tie v zime pri mrazoch proste netlmia, iba klepu a klepu, ked sa otepli, je to ok, zial je to tak, po precitani hyundai fora, kde na accentoch (podvozok rovnaky ako RIO) vymenili povodne tlmice za priklad kayaba, uzivatelia popisovali radikalne zlepsenie
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod branor » 11.04.2012 16:44

Neviem ci to tu uz niekto pisal, ale na fore Hyundai som zistil ze majitelia IX20 maju podobne problemy ako mi a teda tiez im zadna naprava odskakuje... Takze neni asi pravda ze to maju lepsie naladene...

Zaroven aj pisu co sa s tym da robit, ale je to zasah do vozidla... Ale neskodilo by mozno zatlacit na kiu reklamaciami, lebo riesenie existuje a stacilo by dat vyrobit par lacnych dielov a bolo by asi nase hopsanie o nieco pohodlnejsie...

http://hyundaiclub.net/viewtopic. ... &start=465
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod runis » 11.04.2012 20:54

Já stím souhlasím, že tlumič má být co nejblíže ke kolu a ne půl metru daleko. Někde se to tady už myslím probíralo...
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Zadna naprava

Příspěvekod vindis » 12.04.2012 17:10

Precital som si clanok v casopise Svet motoru (Diesel) o zadnej naprave Hjonde ix20. Predpokladam, ze zistenia z clanku sa daju aplikovat na Vengu. Z vlastnej skusenosti si dovolim tvrdit, ze je na tom Venga este horsie. Su miesta, kde musim skutocne ubrat ak nechcem skoncit v protismere, tak nehorazne to auto odsakuje. Dovod je krasne popisany v clanku. Rad by som to oskenoval a prilozil to tu, ale nie som si isty ci sa to smie (autorske prava?).

Najhorsie na celej veci je absolutna ignorancia vyrobcu. Kia/Hjonde = planovana zivotnost v praxi.

KIA/Hjonde :thd:

edit snike: ... sloučeno s již existujícím tématem, příště poprosím nezakládat druhé stejné téma ;)
Venga 1.4Crdi 66kW
The devil is in detail...
Uživatelský avatar
vindis Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 6
Registrován: 30.06.2011
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Zadna naprava

Příspěvekod mir.jar » 12.04.2012 17:21

niekde tu uz o tom pisali, bol tam aj nejaky clanok vlozeny
Kia Sportage 2011, 2.0 CRDi, predny nahon, vybava EX + doplnok: cuvacia kamera, GPS, subwoofer, stredovy reprak
Uživatelský avatar
mir.jar Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2211  Témata: 8
Registrován: 08.03.2011
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)
10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (4)

Kia Sportage III (2011)
70000 km @ 7.5 l/100km

Re: Zadna naprava

Příspěvekod Skrew » 12.04.2012 18:01

Riso Sportivo
Uživatelský avatar
Skrew Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 18.03.2011
Bydliště: Ostravsko  Czech Republic (cz)
1. místo (1)

Kia cee'd SW (2010)
111111 km @ 6.5 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod tomasisko » 12.04.2012 18:11

branor píše:...Takze neni asi pravda ze to maju lepsie naladene...


to je taky problem skocit do predajne a previezt sa na testovacom aute, ja som to skusil a podvozok sa mi zda identicky
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod peter562/12 » 22.08.2014 20:15

kamos siel kupovat oktavku td a prv nez ju kupil tak zacal oslavoval.tak si na mna pekne spomenul ci nebudem jeho osobny sofer.a ja ze dobre.pri kupovani potreboval ist este vybrat dajake peniaze do bankomatu tak sa predajca od aaa ponukol ze ho odvezie tak nastartoval najblizsie odstavenu SKODU RAPID 1,2 ked som vydel do coho sadaju tak som to samozrejme využil a sadol som si aj ja .....moj maly nazor na rapidku ? som rad ze mam KIU VENGU.... motor 1.2 nic moc dost hlucne a vytacal ju dokedy sa nerozbehol.... buchala zadna naprava a odskakovala na moj vkus az moc....dvere palubovka az moc vsetko hranate...
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod marmi » 22.08.2014 21:20

Já mám Vengu na 15" kolech 195/65 a odskakuje to méně než o 200tis dražší Honda Civic na 16" 205/55 R16.Nikdo z projektantů podvozku totiž nepočítal s českou specialitou jakou jsou děravé cesty a vlnité dálnice pár dnů po uvedení do provozu.
marmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 2
Registrován: 10.10.2013

Předchozí

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé