•  Birthdays

 •  Search
 • Advanced search


 •  Statistics
 • Totals
  Total posts 171576
  Total topics 7953
  Total Announcements: 7
  Total Stickies: 21
  Total Attachments: 10782

  Topics per day: 1
  Posts per day: 31
  Users per day: 3
  Topics per user: 0
  Posts per user: 10
  Posts per topic: 22

  Total members 16533
  Our newest member wmarlan
  TOPlist

 •  Newest members

 •  Link to us
 • Please feel free to link to Kia Club CZ/SK. Use the following HTML: • Kia Club

Vítejte na stránkách Kia Clubu CZ/SKKia Club CZ/SK sdružuje majitele a příznivce vozů Kia z České a Slovenské republiky.

Kontakt

Klub & fórum:
info(zavináč)kia-club.org


 • Club History
Kia Club CZ/SK je sdružením majitelů a fanoušků vozidel značky KIA. Tento klub není sdružením ve smyslu zákona (občanské sdružení), tudíž nejsme právnickou osobou. Účast v tomto klubu je zcela dobrovolná a své členy k ničemu nezavazuje. Kia Club CZ/SK lze charakterizovat jako klub s mezinárodní působností, protože působí v rámci jak České tak i Slovenské republiky a sdružuje členy a fanoušky z obou republik. Avšak členem se může stát i příslušník kteréhokoliv státu. A několik málo jich mezi sebou máme.

Kia Club CZ/SK působí na dvou platformách: klubové a diskusní.

·Klubová platforma - KLUB se zabývá řešením klubových záležitostí, jako je pořádání akcí (např. srazů, minisrazů, exkurzí), spoluprací s obchodními partnery (prodejci, servisy) a vnitřními organizačními záležitostmi.
·Diskusní platforma - DISKUSNÍ FÓRUM je zaměřeno k výměně zkušeností, podávání informací, dotazům, spolupráci a dalším diskusním aktivitám.

Kia Club CZ/SK zastupují administrátor a moderátoři diskusního fóra. Jejich postavení je rovnocenné a ve významných klubových záležitostech rozhodují společně.


Kia Club CZ/SK používá jako svůj symbol toto logo

Kia Club Logo

a toto ztvárnění názvu klubu a webové adresy (font - Neo Sans)

Kia Club Font

Kia Club CZ/SK byl založen dne 2. 10. 2007, kdy byly oficiálně spuštěny webové stránky klubu www.kia-club.org. Klub vzniknul jako třetí kia klub, a to jak pro české tak i slovenské návštěvníky internetu. Jedná se tedy o nejmladší kia klub, který ovšem už za první rok své existence předčil starší kia kluby jak v návštěvnosti (aktuální průměr byl přibližně 23 tis. návštěv našich webových stránek za měsíc), tak i aktivitě (přes 45 tis. příspěvků ve více než 1 500 tématech). U zrodu klubu stál Tomáš Smetana (nick Beda), v současné době administrátor diskusního fóra a Vlastimil Fišer (nick vlafi), moderátor diskusního fóra. Oba byli nespokojeni se situací ve stávajících klubech, kde byli členové, a proto na popud Vlasty začal Tomáš pracovat na vytvoření nových webových stránek a diskusního fóra, které by pomohlo k založení vlastního kia klubu. Postupně narůstal počet členů klubu, počet diskusních příspěvků, začaly se pořádat klubové srazy a následně i teritoriální minisrazy, které však dnes již nejsou jen záležitostí členů z jednoho města a blízkého okolí. Tento vývoj uvnitř klubu i jeho prezentace a aktivity vně klubu zákonitě musely vyústit v potřebu určitých změn. Proto se ke konci roku 2009 provedla určitá změna struktury klubu a jeho diskusního fóra.

Na našem diskusním fóru bylo do července 2009, kdy proběhl upgrade diskusního fóra na novou verzi, registrováno přes 1600 členů. Jednalo se a i v současnosti se jedná, jak již bylo zmíněno, převážně o majitele vozů Kia, ale i majitele vozů jiných značek, kteří by rádi získali nějaké informace o vozech Kia nebo využívali informace z našich webových stránek, protože současné automobily se všeobecně příliš neliší. Platí-li něco pro vozy jedné značky, může to samé platit i pro vozy značky jiné. V současné době je aktivních členů přibližně 200, převážně se jedná o majitele vozů Kia, kteří se rádi podělí o své zkušenosti i s ostatními návštěvníky webových stránek. Po vytvoření beta verze diskusního fóra byla potřebná opětovná registrace členů klubu na tomto fóru. Tímto došlo ke snížení počtu členů na zhruba 800, protože řada bývalých členů se již znovu nezaregistrovala. Většina těchto členů se v minulosti na web přihlásila pouze za účelem dostat se k informacím určeným pouze registrovaným členům. Po jejich získání již neměli potřebu se dále v klubu angažovat. S touto skutečností je nutné počítat i v budoucnu, protože posláním klubu i jeho fóra je poskytovat informace všem registrovaným členům bez ohledu na jejich další angažovanost v klubu. Začátkem listopadu 2010 měl klub přes 2 300 registrovaných členů a v roce 2022 již přes 14 tisíc registrovaných členů.

Jedna z hlavních aktivit klubu je sdílení informací s veřejností. Jak známo, většina kupujících není vždy zcela rozhodnuta o koupi příslušného vozu ani po přečtení recenze v časopise, či zhlédnutí reklamy nebo redakčního testu v televizi, ani po rozhovoru nebo „osahání si“ konkrétního vozu u dealera. Vždy se totiž jedná jen o názor jednoho člověka či skupiny lidí s určitým zájmem. Jestliže kupující hledá nezávislý názor až několika desítek či dokonce stovek majitelů automobilů, může mu pomoci právě naše diskusní fórum. A ty informace určitě najde. Vždyť na diskusním fóru máme (listopad 2010) 46 tisíc příspěvků ve více jako 1 600 tématech. Je pravdou, že řada témat se týká i klubových či jiných záležitostí, s vozidly nesouvisejících, ale i tak je to úctyhodné číslo. K jednotlivým modelům i jednotlivým prodejcům máme vytvořena jednotlivá témata, takže surfování je přehledné a rychlé. Na fóru je skoro 10 tisíce (prosinec 2022) různých příloh a necelých 20 tisíc obrázků (prosinec 2022). Ke svým vozidlům ve svém profilu uvedlo konkrétní údaje přes 2000 členů (prosinec 2022). Podle statistiky můžeme říci, že každý den nám přibude jedno nové téma a 30 příspěvků. Máme témata, která jsou aktuální trvale, mají několik stovek příspěvků a téma si otevřelo několik tisíc lidí. Fórum v nové verzi má za svůj první rok existence 650 tisíc návštěv, což znamená 5 700 návštěv týdně. Z tohoto nástinu je určitě zřejmé, že fórum je hodně frekventované a pro zájemce, kteří zde hledají informace o jednotlivých modelech, je hodně vypovídající.

Klub slouží i ke sdružování automobilových nadšenců značky Kia, kteří se rádi účastní společných akcí jako např. různých exkurzí, výletů a setkání, a také i vícedenních srazů. V současné době máme za sebou uspořádání 7 velkých republikových srazů a přibližně tři desítky minisrazů místního významu. Pozitivní je skutečnost, že na teritoriální srazy jezdí členové z větší dálky, takže tyto minisrazy nabývají rozměrů srazů republikových. Na předloňskou vánoční jízdu v Praze přijel náš člen až z Popradu a do Konstantinových Lázní na 7. sraz klubu přijel člen až z Košic, což činí 913 km. Členové klubu absolvovali školení bezpečné jízdy Mogul Safety Cup 2009 v Sosnové, kde měl každý řidič možnost si zdarma vyzkoušet chování svého vozu v kritických situacích. Navštívili jsme výrobní závod KIA na Slovensku, absolvovali přednášku k předlékařské první pomoci u Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje v Uherském Hradišti, samozřejmě i s praktickými ukázkami a zkouškami, kde si členové mohli vyzkoušet i jednotlivé způsoby poskytování první pomoci, dále pak přednášku Hasičského záchranného sboru k problematice chování na místě dopravní nehody s možností prohlídky hasičské techniky a praktickou ukázkou vyproštění řidiče z deformovaného vozidla, seznámili se s problematikou Báňské záchranné služby v jejím sídle a absolvovali návštěvu dvou prodejců. Po vánočních svátcích se pořádají Vánoční jízdy, které se po Praze rozšiřují i do dalších míst. Řada členů je denně v osobním kontaktu nebo spolu komunikují přes Facebook, WhatsApp apod. Vzájemně si pomáhají, radí si, jejich rodiny se navštěvují. Je to důkazem dobrých klubových vztahů a vzájemného respektu. Je to důkazem toho, že klub již nefunguje jen jako diskusní fórum pro výměnu informací o vozidlech, ale že působí jako komunita lidí se stejným zájmy a kde vztahy mezi členy klubu a jejími rodinnými příslušníky v mnoha případech přerostly v přátelství.

Klub úzce spolupracuje s KIA MOTORS CZECH a s některými dealery Kia. Snažíme se o vzájemnou spolupráci mezi naším klubem a jednotlivými dealery, protože je to přínosné pro obě strany. Je velice potěšitelné, že nemalým množstvím dealerů jsme vnímáni jako rovnocenní partneři. Několik z nich nás dokonce sami oslovili se žádostí o spolupráci. Tito prodejci a další společnosti, které mají zájem s námi spolupracovat, se stávají našimi obchodními partnery. Úzce spolupracujeme i v oblasti společných akcí. Tyto aktivity partnerů naší členové vnímají velice citlivě a pozitivně. Vstřícnosti našich partnerů vůči našemu klubu a našim členům si nesmírně vážíme.


 • Club Team
beda.jpg
Tomáš Smetana

Beda

- zakladatel Kia Clubu CZ/SK
- administrátor fóra
vlafi.jpg
Vlastimil Fišer

vlafi

- zakladatel Kia Clubu CZ/SK
snike.jpg
Radomír Hrdlička

snike

- moderátor fóra
jakub.jpg
Ing. Jakub Lebeda

Jakub

- moderátor fóra
Blackdeath_p.jpg
Pavel Jirkovský

Blackdeath.p

- moderátor fóra
androgerman.jpg
Petr Němeček

Sbormistr

- moderátor fóra
 •  Who is online?
 • In total there are 3 users online :: 3 registered and 0 hidden

  Registered users: Bing [Bot], Google Adsense [Bot], Google [Bot]


 •  Calendar
 • << Jul. 2024 >>
  Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31

  • No current events

  • No upcoming events
 •  The team