Proč nemůžu sehnat výfuk na 1.7CRDI?

Proč nemůžu sehnat výfuk na 1.7CRDI?

Příspěvekod ZajemceCarens » 08.05.2021 23:25

Dobrý den, chtěl bych koupit ojetou Kiu Carens z roku 2015 s motorem 1.7 CRDI 85kW. Při pohledu na výfuk jsem měl dojem že bude brzo potřebovat výměnu kvůli rezavění. Tak jsem se začal ohlížet po internetu po tlumiči výfuku (aby jsem věděl kolik mně to bude v budoucnu stát) a narazil jsem na to, že nejen tlumič ale ani žádný díl výfuku nelze najít nejen na našich ale ani na německých nebo anglických stránkách s autodíly... Poradíte mi prosím jestli je toto běžné a zdali ten výfuk bude mít jen originální servis nebo ho už vůbec neseženu? Také jsem si všimnul drobých oděrků laku od odletujících kamínků ale ty oděrky jsou opravdu jen drobné ale přesto: jaké máte zkušenosti s kvalitou laku a jeho odolností? Děkuji předem za jakékoliv odpovědi, rád bych se stal členem kia clubu tímhle pěkně vybaveným a prostorným autem ale nechtěl bych udělat chybu a hlavně si nemůžu dovolit příliš vysoké servisní náklady. Alespoň ne v nejbližší budoucnosti.
ZajemceCarens Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 08.05.2021
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Proč nemůžu sehnat výfuk na 1.7CRDI?

Příspěvekod Beda » 09.05.2021 09:14

Dobre soudis, hledal jsem vyfukove casti na manzelky Santa Fe a taky mi to nabizelo prevazne jen originaly, takze bohuzel i Kia bude to same, neni to takovy moloch, aby se vyrobcum vyfuku vyplatilo delat druhovyrobu. Takze muzu doporucit hledat dle OE cisel, ty najdes zde https://partsouq.com/en/catalog/genuine/locate?c=Kia po zadani VIN a pak ti to nabidne treba i E-bay, ale i tam jsem koukal nabizi bud original nebo pouzity.

Od dob kdy se pouzivaji "ekologicke" vodou reditelne laky je odolnost laku takova jaka je, hlavne to chce zabranit korozi, takze je-li oderka na kovove casti vozu, tak sehnat korekcni tuzku a zakapnout ;)
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Proč nemůžu sehnat výfuk na 1.7CRDI?

Příspěvekod ZajemceCarens » 09.05.2021 11:46

Děkuji za odpověď,
dneska jsem ze zajímavosti hledal výfuk i na Ceeda, kerých teda jezdí násobně víc než Carensů a taky nic. Dle toho VIN čísla vyzkouším ale leknul jsem se protože doteď jsem vyhledával jen škoda, vw a byl jsem zvyklý vše najít a porovnat si ceny. Díky i za radu ohledně laku. No jo, je mi jasné že šestileté auto už může mít nějaké drobné vady (ať už je to kterýkoliv koncern), spíš jestli jsou právě s tímhle modelem spojené časté vzniky koroze nebo zkušenosti s nedostatečnou vrstvou laku. Děkuji :)
ZajemceCarens Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 08.05.2021
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)


Zpět na Carens

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé