Hlucný ventilátor kúrenia

Hlucný ventilátor kúrenia

Příspěvekod Miro81 » 14.05.2023 21:50

Ked mám pustenú ventiláciu a ide na najpomalšom stupni tak je počuť taký otravný cvakavý zvuk. Keď ide ventilátor rýchlo, tak to už necvaká, splynie to do jedneho zvuku. Vyčistil som vzduchový filter, ale to nepomohlo.
Asi by bolo najlepšie vybrať celý ventilátor kúrenia, len neviem kde a ako je uchytený. Už to niekto z vás rozoberal ? Alebo máte aspoň nejaký nákres ?
Uživatelský avatar
Miro81 Muž
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 5
Registrován: 18.02.2023
Bydliště: Dubnica nad Váhom  Slovakia (sk)

Kia Carens IV (2014)
96000 km @ 7.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Hlucný ventilátor kúrenia

Příspěvekod Madbugie » 15.05.2023 08:26

nespadol ti nejaký listok dovnútra, keď si vyťahoval filter? neviem ako to má Carens, ale Ceedka v motorovej časti má tie plasty pri pántoch kapoty utesnené veľmi zle, pod tlakom vibrujú a ak sa tam nahromadí lístie zo stromov, tak postupne sa dostane k filtru, kde pri vyťahovaní sa mi stalo, že padol dovnútra a začalo to pekne "drnčať" (ako rapkáč na bicykli kedysi...)

tak som to prstami na tom otočnom tanieri nahmatal a musel som pichnúť ruku cez ten úzky otvor dovnútra (to bola šmakocinka), ale podarilo sa mi ten lístok vytiahnuť a zasa v pohode...
:kia: as mad as possible :kia:
Kia Ceed SW 1,5 T-Gdi - Casa White - Gold + Navi + Led
Uživatelský avatar
Madbugie Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 153  Témata: 1
Registrován: 22.06.2021
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: Hlucný ventilátor kúrenia

Příspěvekod Miro81 » 15.05.2023 20:26

Auto mám 3 mesiace a robí to odkedy som si ho kúpil, akurát som si to všimol neskôr. Ale myslím, že tam niečo napadalo pri vyťahovaní filtra. Nie je to vymyslené veľmi rozumne, keď pri vyťahovaní filtra sa vlastne väčšie smeti nahrnú do ventilátora - alebo tam napadajú.
Ale skúsim si tam posvietiť alebo tam strcit ruku,ci tam čosi nebude. Keď nie, potom vybrať celý ventilátor kúrenia.
Uživatelský avatar
Miro81 Muž
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 5
Registrován: 18.02.2023
Bydliště: Dubnica nad Váhom  Slovakia (sk)

Kia Carens IV (2014)
96000 km @ 7.5 l/100km


Zpět na Carens

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé