Oprava automat.klimatizacie

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Oprava automat.klimatizacie

Příspěvekod djoze@szm.sk » 11.05.2013 22:29

Nazdar!!
Možno sa to niekomu zíde.
Jedného dna mi prestal fúkat vetrák na klíme.Fúkal iba na plné obrátky - ostatne regulačné stupne boli mŕtve.
Odstránenie závady:
Pod skrinkou na strane spolujazdca sa nachádza regulačný tranzistor vid foto.
Odpojíme konektor,demontujem tranzistor s chladičom,vypáčime horný kryt regulátoru a podľa vlastného uváženia bud odspájkujeme plošák od tranzistoru alebo
len vyhneme ako som spravil ja.
Na plošnom spoji - prívode auto konektora označeného E emitor sa nachadzajú 3 prekovky ktoré boli prehorené a cez ktoré tečie prúd okolo 16A.
Tieto prekovky som obojstranne prepojil dratovým vodičom a precínoval.Zatvoril kryt a namontoval spät.
Treba ešte skontrolovať prívodné auto konektory nakoľko u mňa boli ohorené do hneda --spôsobene zlým prechod.prúdom.
To je všetko
- je možne že niekto bude mat odpalený tranzistor.Tranzistor pre zmenu neoznačili ale podla meráku to bude NPN darlington.
Prikladám foto:regulátor namontovaný v aute a 3 prekovky co treba precínovat.
:?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
KIA Carens 2.0 CDRi 16V - 82kW
Uživatelský avatar
djoze@szm.sk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 4
Registrován: 03.06.2012
Bydliště: Nove Mesto nad vahom  Slovakia (sk)

Kia Carens II (2005)
78000 km @ 8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Oprava automat.klimatizacie

Příspěvekod baloo » 13.09.2013 21:11

Výborný postřeh. Také mám problém s auto klimatizací, ale trochu jiné povahy. Mě se zase stává to, že po čase jízdy se mi zavřou všechny klapky (výdechy) a ventilátor sice jde regulovat, ale fouká to pouze pod palubkou a nic nejde ven. Máte někdo nějaký typ?
KIA Carens II 2.0 CRDi EX 83kW
Uživatelský avatar
baloo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 38  Témata: 2
Registrován: 10.12.2009
Bydliště: Český Krumlov  Czech Republic (cz)
Sponzor (2) Organizátor srazu (1)

Kia Carens II (2003)
144000 km @ 0 l/100km

Re: Oprava automat.klimatizacie

Příspěvekod geocomp » 15.09.2013 19:36

Přesně ten samý problém, nejdříve jsem opravil kabel , ale to bylo asi jen na dva měsíce , děkuji moc za pomoc. Už vím , že to jde takže plán víkendové nedělní aktivity je jasný. :thu:

Tak neděle za námi, opraveno a funkční. Jen jsem to měl opravdu docela dost vypálené, měděná vrstva plošného spoje z obou stran odchlípnutá od vlastní desky. Spodní obdélníček odpadl ihned jak jsem se dotkl pájkou. Vyřešil jsem to ožkrábáním laku do L až na dobrý povrch, protažení drátku zkrz tři otvory kolem spodního ukotvení konektoru nahoru a zpět a zase dolů a nahoru a protažení opět až k dobrému plošnému spoji. Propájení vrstvou cínu z obou stran. Vyzkoušeno a plně funkční. Děkuji za pomoc.

PS.: Teď už jen přijít na to co je s ostřikovači, začalo to výpadky , pak chvilku funkční , pak jen v poloze klíčku BAT a po nastartování nefuknční, nyní už ani to. Hledal jsem relé nebo pojistku ale nic. Zatím tápu a podběh se mi rozdělávat nechce. :cry:
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: Oprava automat.klimatizacie

Příspěvekod baloo » 07.01.2014 21:55

Tak dnes mi bylo ohledně mého problému s nefunkčními výdechy v servisu sděleno, že se jedná o častou závadu počítače automatické klimatizace a chce to vyměnit celý ovládací panel. Cena prý kolem 8500. Máte někdo podobnou zkušenost? Případně nenašel by se panel třeba z nějakého vraku, přestavby apod?
KIA Carens II 2.0 CRDi EX 83kW
Uživatelský avatar
baloo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 38  Témata: 2
Registrován: 10.12.2009
Bydliště: Český Krumlov  Czech Republic (cz)
Sponzor (2) Organizátor srazu (1)

Kia Carens II (2003)
144000 km @ 0 l/100km


Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé