Sportage V - zkušenosti

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod kukurus » 11.09.2022 21:22

Pri plnom aute a plnom kufri so 110kw zabudni na dynamicku jazdu. To uplne bez srandy.
kukurus Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 15.08.2022
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod Arty » 17.09.2022 06:06

MP1 píše:
Arty píše:Nedají se nějak nasdílet data které používá Kia k navigaci a počasí i pro posádku?
Sledujem, čo sa vo svete áut deje. Ako predajca by som asi aj mal sa tomu venovať podrobnejšie, ale poučte má prosím, ktorý model to umožňuje. Ja som nepostrehol, aby to niekto umožňoval. Ďakujem.


Já jsem přeci nikde nepsal, že to jiné auta umí. Jen jsem se ptal a povzdechl, že je to škoda. Vím, že Škodovky mají něco jako sdílený WiFi hotspot tak jestli to zrovna není ono, ale netuším vo je to za funkci.
Uživatelský avatar
Arty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 1
Registrován: 01.01.2022
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod Beda » 17.09.2022 09:51

Zatim jsem neslysel o modelu/automobilce, ktera by ty chtela platit datove sluzby za to, ze zasdili jejich instalovanou SIMku, ktera ma datove spojeni ... jeste tu neni proste ta doba. Takze vetsina ti nabizi, ze muzes vyuzit jejich interni WiFi sit, ktere ale musis poskytnout datove pripojeni tim, ze s nim sparujes treba mobil (ktery ma aktivni data) nebo dodas dalsi SIMku s aktivnimi daty, Viz. i citace ze stranek Skodovky:
Pro připojení svého vozidla k internetu můžete využít zabudovaný slot na SIM kartu nebo palubní WLAN, který spojíte s Wi-Fi sítí či Wi-Fi hotspotem, vytvořeným vaším chytrým telefonem.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8286  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod MP1 » 17.09.2022 13:08

Už som sa zľakol, že som niečo o službách v automobiloch prehliadol.
Snažím sa priebežne sledovať novinky v automotive.
Rád prijímam nové informácie aj od vás, členov. Preto to fórum máme.

K novinkami poviem ďalej toľko, že od koncernu Hyu/Kia sa nedá očakávať líderstvo v takejto službe, závislej od poplatkov tretím stranám.
Je pre mňa nepochopiteľné, že príplatok za navigáciu v Ceede Gold MY23 išiel o 200 € dole.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2209  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod Arty » 18.09.2022 22:56

Beda píše:Zatim jsem neslysel o modelu/automobilce, ktera by ty chtela platit datove sluzby za to, ze zasdili jejich instalovanou SIMku, ktera ma datove spojeni ... jeste tu neni proste ta doba. Takze vetsina ti nabizi, ze muzes vyuzit jejich interni WiFi sit, ktere ale musis poskytnout datove pripojeni tim, ze s nim sparujes treba mobil (ktery ma aktivni data) nebo dodas dalsi SIMku s aktivnimi daty, Viz. i citace ze stranek Skodovky:
Pro připojení svého vozidla k internetu můžete využít zabudovaný slot na SIM kartu nebo palubní WLAN, který spojíte s Wi-Fi sítí či Wi-Fi hotspotem, vytvořeným vaším chytrým telefonem.


Jj už si vzpomínám, že jsem na to někde narazil a četl. Asi když jsem chtěl před 2 lety koupit Karoqa a potom jsem si to rozmyslel nejen kvůli tomu “obrovskému” kufru :)
Uživatelský avatar
Arty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 1
Registrován: 01.01.2022
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod martenz » 19.09.2022 10:50

Vcera som videl vlak, velmi dlhy vlak plny Sportage smer Bratislava (neznamena ze tam sa zastavil), takze mozno coskoro niekto bude obstastneny :D
Sportage 1.6 t-GDI MHEV 4WD 7DCT PLATINUM 132kw Experience green
martenz Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 50  Témata: 1
Registrován: 14.07.2022
Bydliště: Dunajska Luzna  Slovakia (sk)

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod karnek » 20.09.2022 18:59

Neviete co bude nove v MY23? Oplati sa kvoly niecomu cakat?
karnek Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 20.09.2022
Bydliště: Leidschendam  Netherlands (nl)

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod MP1 » 20.09.2022 19:32

Myslím, že som to tu už písal.
Pre Gold by mal byť dostupný bezkľúčový prístup. Pre Platinum svetlý interiér a el. sedadlá s pamäťou. Ostatné uvidíme, keď bude zverejnený cenník.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2209  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod Arty » 20.09.2022 22:30

Světlý interiér pro Platinum se sedaly s pamětí je přeci dostupný už nyní.
Uživatelský avatar
Arty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 1
Registrován: 01.01.2022
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod MP1 » 20.09.2022 22:55

Otázka bola po slovensky, odpoveď tiež - platí pre slovenský trh.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2209  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod Arty » 20.09.2022 23:31

Ach tak. To mě nenapadlo, že by v domovině neměli stejnou ponúku. :shock:
Uživatelský avatar
Arty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 1
Registrován: 01.01.2022
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod Zdenny7 » 28.09.2022 20:56

Zdravím všechny uživatele fóra. Jsem asi týden novým majitelem Kii Sportage 1.6 T-GDI 4x2 HEV 6AT, paket EvoPark, paket Premium (objednáno 10.3.2022, převzato 15.9.2022) a potřeboval bych od Vás poradit.

1) Po převzetí vozidla, než jsem si uložil vlastní nastavení sedala a vytvořil profil v Kia connect, tak se mi po vypnutí motoru odsouvalo sedadlo a naopak při nastartování přisouvalo (funkce snadný přístup nebo tak nějak se to jmenuje). Bohužel po nastavení polohy sedáku a uložení pod 1 na dveřích, tato funkce přestala fungovat, ačkoliv jsem kontroloval, že je stále nastavena a dokonce jsme si nastavil maximální (nadstandartní posun). Nevíte čím to může být? Může to být tím, že mám sedák už tak dost nastaven vzadu (ačkoliv rozhodně ne na maximum) a proto se to neposouvá?

2) Dále bych potřeboval poradit ze světly. Při jízdě a pohybem pákou na světla mohu mít potkávací světla (zelená kontrolka), dálková světla (modrá kontrolka) a třetí je zelená kontrolka světel s nápisem auto. Nejsem si ale přesně jist jak fungují ty automatické světla. V recenzích jsem četl, že Sportage má funkci vyřezávání. To tedy dělá ta kontrolka s nápisem auto? Tedy jde fakticky o dálkové světla s vyřezáváním? Tedy pokud jedu jen po městě tak vůbec nemám ty automatická světla zapínat a mám je zapnou jen mimo město, kde začnou svítit dálkově a vyřezávat když pojede proti mě nebo přede mnou auto? Ještě tam bylo v nastavení něco o rychlosti buď 60 km nebo 40 km, jen nerozumím jak je to myšleno. Tak že ta funkce vyřezávání bude fungovat jen od nastavené rychlosti?

3) Poslední dotaz mám k asistentu na udržování v pruzích. Pokud chci aktivní udržování se zásahem volantu tak musím tuto funkci stále zapínat na volantu po nastartování? Nebo jde udělat aby byla stále aktivní?

4) Jde v aplikaci Kia connect zobrazit někde spotřeba, buď průměrná od natankování nebo za jednotlivé jízdy?

Předem díky za rady
Zdenny7 Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 05.08.2022
Bydliště: Praha 9  Czech Republic (cz)

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod palda » 09.10.2022 11:30

Zdravím, pdf manuál je na netu. ;o)

https://www.kia.com/content/dam/kwcms/k ... NHWO-CH21A).pdf

asistent dálkových světel 4-68
Uživatelský avatar
palda Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 18.04.2022
Bydliště: Sokolov  Czech Republic (cz)

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod Arty » 28.10.2022 10:57

1) tady netuším mě to funguje správně, ale mrkni do manuálu, vždy je u každé funkce napsáno jak provést její reset to by mohlo pomoci pokud nevíš co jsi kde nastavil :)
2) ano světla ve funkci Auto jsou dálková s vyřezáváním viz manuál
3) asistent většinou reaguje sám, ale musí mít čitelné pruhy a myslím, že je tam též závislost na rychlosti proto si ho můžeš zapnout i ručně viz manuál
4) bohužel taky jsem si stěžoval na podporu nebo alespň k hodnocení aplikace. Čím víc lidí tím spíše to přidají :) Taky mě vadí, že notifikaci o otevřených dveřích dostanu, ale že je někdo zavřel už ne.

Dotaz, parkuje ParkEvo i samočinně? Nějak jsem to nikde nezaznamenal jen že má 360 kam a vyparkování přes ovladač.
Uživatelský avatar
Arty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 1
Registrován: 01.01.2022
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod plasta » 11.11.2022 12:28

Pokud by si chtěl někdo novou Sportage vylepšit, našel jsem i toto https://tuning.autodoplnky.cz/avisa-lis ... s957071407
Kia Ceed SW, 1,6 GDI, 99 kW, Comfort, červená, 2013 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDI, 97 kW, Exclusive, červená m. - 2016 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDi, 97 kW, Edice 75, modrá m. - 2020 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1,6 TGDi, 110 kW, TOP, modrá m. - 2022
Uživatelský avatar
plasta Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 646  Témata: 13
Registrován: 10.02.2013
Bydliště: Středočeský kraj  Czech Republic (cz)
10. výročí Kia Clubu (1) Sponzor (7) TOP sponzor (1)

PředchozíDalší

Zpět na Sportage

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé