Sportage V - zkušenosti

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod vaclavm1 » 15.02.2024 16:04

zdravím, len tak zo zvedavosti, kúpil by niekto Kia Sportage V hybrid ,verzia GT-Line,+ PP, so zimnými gumami, ťažným , teraz prešla 1.garančnou, a má najazdených 11000km.
cena 41.000
vaclavm1 Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 21.03.2023
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod MP1 » 15.02.2024 20:39

Za mňa zabudni. Aká farba?
Náš zákazník už rok predáva modrý benzín GT-line. Vraj to budeme vykupovať za 32000 s DPH s možnosťou odpočtu.
Ak si súkromná osoba, to jest bez odpočtu DPH, tak to bude asi dlhá cesta.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2206  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod vaclavm1 » 15.02.2024 20:52

Myslel som si ,že je to nadsadené, ale že by za rok stratila na hodnote vyše 10000E, to je dosť, to sa asi neoplatí ani predávať.
Je červená ma všetky PP okrem panar.strechy.
Ja len, niekde vzadu v hlave mi vrta EV6, tak keby sa mi podarila dobre predať....
vaclavm1 Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 21.03.2023
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod MP1 » 16.02.2024 08:48

Za normálnych okolností je pri výkupe zrážka z ceny po prvom roku 30%. V ďalších rokoch už menej.
Boli časy, tak dva roky dozadu, keď nebolo dosť nových vozidiel, keď sa ročne autá dali predať bez zrážky. Nie vyvýpiť, ale predať. Ale to už neplatí. A platilo to na autá v nízkych cenách, povedzme, Rio,Stonic, Ceed.
S EV je to ešte horšie. Tam to vidím ako auto na celý život. Ak to nepredáš ešte v záruke, sa potom ťažko ho zbavíš. Ale možno sa mýlim, a možno za päť rokov sa už budu dať opravovať akumulátory lacnejšie.
Sám by som chcel EV, zatiaľ je problém cena. Uvidím koncom roka, čo za čudo bude EV3, a akú bude mať cenu. Hneď budem musieť mať predvádzacie vozidlo, tak uvidím, ako to bude jazdiť, ako vyzerať.
Zatiaľ je info, že EV3 príde najprv predokolka, a až oveľa neskôr 4x4.

EV6 ešte počkaj, máme ich kopec skladom a rieši sa dodatočná zľava. Lebo za tú cenu je to ťažko predajné, mne sa na to nikto nepýta, nikto sa nechce voziť na skúšobnú jazdu. Na EV9 som mal zatiaľ asi dva dopyty? Jeden chcel vidieť, a Elenka robila jednu ponuku.

Čo sa týka tvojho Sportage, určite by som GT-Line neobjednal na showroom v červenej alebo modrej farbe. U nás sú tie farby ťažšie predajné. A ako som písal, ak to nemáš na firme s odpočtom DPH, bude sa to predávať trochu dlhšie.
Pozri bazár *.eu , za 41000 sú tam nové autá. Takže ak to chceš dať na protihodnotu, tak ti moji chlapci viac ako 32-35 000 asi neponúknu.

Choď s tým nezáväzne do AAA a hneď zistíš, za koľko je to rýchlo vykúpiteľné. Nikto ti viac nedá ako AAA.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2206  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod vaclavm1 » 16.02.2024 09:11

Veľká vďaka za Tvoj názor, vždy rád počúvam ľudí, ktorí sa vyznajú vo svojej práci, na tu EV teda počkám, a ani som nevedel ,že sa chystá nejaká EV3, fakt dobré vedieť, aj o tých plánovaných zľavách, na margo toho ,keď som bol teraz na 1.garancnej a hodl som v predajni reč na tu 6., tak mi bolo povedané, že teraz sú výborné ceny, ešte že si to skorigoval,
čo sa týka Sportage, skúsim ešte Bazos a potom ako si povedal AAA, ale cenu pod 38-39 už nepodleziem, to ju radšej nechám na doživotie,
moji dvaja chalani sa potešia
Vďaka
vaclavm1 Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 21.03.2023
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod Mexican » 16.02.2024 09:19

a preco na dozivotie? tak si ju nechas dalsie 2-3 roky a uvidis. Tam ta cena bude stale celkom rozumna. Asi by som netvdil, ze AAA vykupia za najviac. Oni to samozrejme budu tvrdit, ale nakoniec to tak nebude.
Moc nerozumiem ludom, ktori bud chcu auto predat po roku alebo si ho nasledne nechat na cely zivot. To ta HEV tak strasne sklamal ze ho chces predavat po roku, ked je pokles ceny snad uplne najvacsi?

jasne, HEV u Stucsonu/Sportage mas svoje "ale" yslim vsak, ze celkovo ide o celkom dobry a rozumny system. Uvidime po case (zatial 11 mesiacov a cca 21 000km)
2021 Kia STonic 1.0T-GDi TOP a 2023 Hyundai Tucson HEV Style/Premium
http://pancuha.wordpress.com
Uživatelský avatar
Mexican Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 399  Témata: 9
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Strelice (CZ) & Vrutky (SK)  Slovakia (sk)
Sponzor (3)

Kia Stonic (2021)
0 km @ 0 l/100km

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod MP1 » 16.02.2024 09:30

Neviem, či som už písal. Ale od apríla ide systémový výkon dole aj pre HEV/PHEV. Lebo benzínový motor bude už len jeden a to 160 koní.
Tak snáď potom stúpnu 132 kW/180 koní na cene.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2206  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod vaclavm1 » 16.02.2024 10:56

Ale nie, vôbec ma nesklamal, páve naopak, som s ním spokojný,
avšak ako som písal vyššie, začína mi vrtať v hlave elektromobil,všetko je však otvorené a nikam sa neponahľám.To doživotie bolo samozrejme myslené obrazne.
Mám zásadu, že auto treba vymeniť kolo 10 rokov, dovtedy ho aj chlapci zjazdia.
Aby som sa aj vyfarbil, poškuľujem aj po ID5,7, teraz sú tam parádne akcie,
ale stále platí: s Kia Sportage HEV som navýsosť spokojný, ale keby sa v priestore stretli veľmi priaznivé konštelácie ... bez milosti ide preč.
Ale ako som povedal, čas ukáže...
vaclavm1 Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 21.03.2023
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod jozzo » 16.02.2024 16:25

Ja mám zásadu auto predať kým je ešte v záruke, dobré pre mna aj pre kupca. Po záruke je také auto ako máme už časovaná bomba..
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 622  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod slavohrn » 16.02.2024 17:37

Caute, ja si idem Kiu Kportage V doviest zo zahranicia a mam uz hotove vsetky dokumenty ku kupe auta co som nasiel na internete ze ich treba... idem takto prvy krat a je nutne dat tie dokumenty uradne prelozit? mate niekto skusenosti s touto firmou? https://www.specta.sk/preklady/technicke-preklady/ alebo poznate aj ine firmy kde si to viem dat prelozit?? dakujem
Naposledy upravil slavohrn dne 19.02.2024 15:19, celkově upraveno 2
slavohrn Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 29.12.2023
Bydliště: Bernolákovo  Slovakia (sk)

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod jozzo » 16.02.2024 17:40

čo viem, z čiech netreba, inak úradne preložiť..
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 622  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod Blistering » 26.02.2024 14:31

Mexican píše:mild hybrid je uplne ale uplne slepa cesta, najma v pripade H/K

bud HEV (teda klasicky hybrid) alebo taka ta ciste benzinova motorizacia. Hyundai/Kia ten 48V system moc neodladila a realny benefit je skor ziadny. Len to komplikuje system
Toz tolko moj nazor ako majitela HEVu


Proč je to slepá cesta? Resp, nic než MHEV se koupit nedá pro 7DCT. HEV je asi fajn do města, ale když jezdím 80% času dálnice tak to nevidím jako variantu.
Aktuálně budu nejspíš právě MHEV objednávat protože Sportage chci, proto se ptám.

A rovnou přihodím ještě dotaz ohledně 4x4 vs 4x2 - marně hledám argumenty proč AWD chtít a nenacházím. Tady na foru to vnímám naopak, že 4x4 je preferovaná volba. Co mi uniká a nevidím to? Pro úplnost dotazu, tahat za autem nic nebudu.
Předem díky!
Blistering Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 26.02.2024
Bydliště: Prague  Czech Republic (cz)

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod MP1 » 26.02.2024 15:24

Na SK už bude aj DCT bez MHEV.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2206  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod Blistering » 26.02.2024 16:13

U nás je MY25 všechno MHEV až na 4x2 manuál.
Aspoň zatím. Ale mě už se čekat nechce, trefil jsem se zrovna do TOP varianty co je ve výrobě a mohl bych ji mít za měsíc.
Spíš mě zarazilo co je s MHEV špatně, protože obecně jsem v recenzích žádný negativa nezaznamenal.
Blistering Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 26.02.2024
Bydliště: Prague  Czech Republic (cz)

Re: Sportage V - zkušenosti

Příspěvekod jozzo » 26.02.2024 16:22

Zatiaľ nič. V kufri máš 48 V baterku, rezervu tam nedáš. A neviem, aký prínos to dáva, okrem toho že to štartuje pekne cez generátor remenom. Uspora paliva, dynamika je otázna. A záruka na 48 V baterku podobného charakteru ako mám v aku vrtačke je 2 roky a čo viem, tak je drahá celkom dosť..Vo vrtačke profi bosch čo ju používam denne viem, že po 3 rokoch výdrž baterky klesne o 1/3 od novej..
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 622  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Sportage

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé