Stránka 1 z 2

vrzganie palubnej dosky

PříspěvekNapsal: 13.03.2013 20:32
od dzukel
po štyroch mesiacoch od kúpy mi začala vŕzgať palubná doska, presnejšie niečo vo vnútri palubnej dosky. Prejavuje sa to v zákrutách a pri prejazde nerovností na ceste.
Máte niekto podobný problém?

Re: vrzganie palubnej dosky

PříspěvekNapsal: 13.03.2013 22:38
od jarino1978
necelý rok jazdenia po slovenskom cestnom tankodróme a ticho ako pri preberaní :)

Re: vrzganie palubnej dosky

PříspěvekNapsal: 31.03.2013 22:26
od mario20
Ja som si tiež všimol to vrzganie palubnej dosky, alebo niečoho vedľa pal. dosky.
Tiež dosť počuť aj búchanie z podvozku pri jazde po hrboľatej ceste. Žeby tlmiče? V lete pri prehliadke sa na to spýtam.

Re: vrzganie palubnej dosky

PříspěvekNapsal: 03.04.2013 23:44
od martinez
Styk palubnej dosky a čelného skla je v rohoch "vypenený" (podobná pena, ako sa dáva pri montáži okien). Styk tejto peny a skla vŕzga.
Mal som podobný problém a vyriešil som to jednoducho aplikáciou oleja na bicykle (ale myslím že rovnakú službu spraví akýkoľvek ojej alebo WD40) medzi okno a okraj palubnej dosky. Teraz je v aute ticho ako v márnici (ak nepočítam hluk motora a autorádio :)).

Re: vrzganie palubnej dosky

PříspěvekNapsal: 14.04.2013 19:35
od mario20
Super nápad. So striekačkou s ihlou som tam nakvapkal trocha oleja a vŕzganie takmer úplne zmizlo. Ešte to raz zopakujem a už vŕzganie dúfam zmizne celkom.

Re: vrzganie palubnej dosky

PříspěvekNapsal: 15.05.2013 22:11
od dzukel
tiež som to skúšal namazať, ale nepomohlo to. Asi tam problém v mojom prípade nebude. Palubovka je poskladaná z plastových komponentov a asi niektoré o seba trú a to bude to vŕzganie. Celkovo som si všimol, že v Sportage sú oplastovania dosť labilne zmontované a nezapadajú pekne jeden do druhého - odstávajú. Na druhej strane keby bolo vŕzganie iba v tom čo tu píšem, asi by mali tento problém podstane viacerí majitelia Sportage.

Re: vrzganie palubnej dosky

PříspěvekNapsal: 26.05.2013 21:18
od jarino1978
chlapi, to vŕzganie nespôsobuje palubná doska. tá s tým chvalabohu nič nemá. zvuk síce počuť, ako keby išiel z vnútra, ale ide z vonka. dajte hore predné stierače, zoberte WD alebo silikónový sprej. vystriekajte umelý kryt v miestach , kde je styk tesnenia, krytu a čelného skla, pozrite, či tie umelé úchyty nie sú zaseknuté ( musia sa točiť ) a pre istotu aj tie vystriekajte z vrchu a aj zo spodu. až potom bude ticho. známemu som to dnes riešil, tiež sa sťažoval, že mu vŕzga palubovka. auto mal čerstvo umité, tak sme z vnútra šupli medzi palubovku a čelné sklo WD. potom sme vyrazili po kvalitnej slovenskej ceste a asi 10 min. bol pokoj. a potom to začalo vŕzgať, ako 100 ročné auto. ono to naozaj znie, že to ide z vnútra. napadlo ma otvoriť kapotu, že či nie je povolený niekde úchyt až som pohegal s tým plastovým krytom pod stieračmi a počul som rovnaký zvuk, ako vo vnútri. tak sme tam šupli WD, išli na trasu a aj po hodinke stále ticho. teraz mi volal, že to ticho je stále, tak to bude na 100 % ten plastový kryt pod stieračmi.
Vyzerá to tak, že toto bude pravidelné Dorob doma pre každého majiteľa Sportage :evil:

Re: vrzganie palubnej dosky

PříspěvekNapsal: 26.05.2013 21:23
od jarino1978
nuž a keď tak rozmýšľam... medzi to tesnenie a sklo sa po čase nachytá bordel a to pekne potom medzi sebou trie. Ono by nebolo za škodu vybrať ten celý kryt, vyumývať, vybrať všetok bordel z čelného skla ( naspodu ), namazať a bude určite rok - dva pokoj.

Re: vrzganie palubnej dosky

PříspěvekNapsal: 26.05.2013 22:47
od KIASTORM
Mne palubovka nevrzga,zato mi huci spojka... :x

Re: vrzganie palubnej dosky

PříspěvekNapsal: 26.05.2013 22:54
od jarino1978
no ja mám zatiaľ od kúpy pokoj. zatiaľ nič. tak dúfam, že to tak aj vydrží. :) :kia:

Re: vrzganie palubnej dosky

PříspěvekNapsal: 26.05.2013 23:08
od Patrik1974
KIASTORM píše:Mne palubovka nevrzga,zato mi huci spojka... :x

Huci spojka ? To ako?

Re: vrzganie palubnej dosky

PříspěvekNapsal: 27.05.2013 21:03
od KIASTORM
Ono to je pocut aj cez ten diesel,ked zoslapnem spojku,tak to stichne,ked ju pustim tak to zacne hucat. A ked preradujem rychlosti,tak mi to zakazdym sklbne autom. Ach jaj.

Re: vrzganie palubnej dosky

PříspěvekNapsal: 27.05.2013 21:58
od M@jkl
však když to pustíš a hučí to tak to ale není spojka :-), spojkové ložisko hučí při sešlápnuté spojce když je opřeno o přítlačák... jestli ti tam něco hučí tak to je předlohová hřídel v převodovce.. myslím že máme stejně najeto a taky to trošku slyším...

M@jkl

Re: vrzganie palubnej dosky

PříspěvekNapsal: 27.05.2013 23:46
od Patrik1974
Vsak to som tu pisal uz davno viewtopic.php?f=158&t=3885

Re: vrzganie palubnej dosky

PříspěvekNapsal: 18.09.2015 22:56
od Iceman
Mne na vtedy novom Sorente (r.v. 2007) začala prístrojovka vŕzgať a pukať po 4 mesiacoch. Kia bola v záruke, ale prijímací technik v "pazvukoch" nevidel nič zvláštneho. Strašne mi to vadilo a tak i napriek záruke som postupne rozoberal prístrojovku, až som sa dostal k zisteniu, že zvuky vychádzajú niekde od čelného skla. Zhruba po dvoch mesiacoch pátrania som objavil príčinu. Presne ako písal Jarino 1978, zvuky vychádzali z plastového krytu čelného skla pod stieračmi. Vyčistil som ten kryt, aj spodný okraj okna, potom som to nastriekal WD40 a bolo po zvukoch. Ticho bolo rok a keď sa to začalo znovu, tak som zopakoval čistenie a aj WD40.
Teraz mám Sorento r.v. 2011 a vyskytuje sa na ňom tá istá závada, lenže už viem ako si s ňou poradiť. Celý život som s autami, ale toto "klopanie" čelného skla sa prejavovalo len na Kii. Zrejme ide o konštrukčnú vadu uchytenia plastového krytu o čelné sklo.