7 DCT Prevodovka trasie šklbe autom za studena

Trápí Vás něco na voze?

7 DCT Prevodovka trasie šklbe autom za studena

Příspěvekod marry92 » 13.09.2020 19:58

Ahojte, kupila som si jazdenu KIU Sportage 1.7 diesel 2,5 rocnu s 98 tisic km, pri kupe auto bol so mnou aj znami mechanik a nic nepostrehol, vsetko v poriadku neburane, vsetky prehliadky v autorizovanom servise zaznamenane, cize mala by platit aj zaruka pre mna este 4,5 roka.

Jedna sa o to, ze na druhy den po kupe som isla s autom rano do prace a po nastartovani a zaradeni D ako som pustala brzdovy pedal zacala som citit chvenie (auto sa zacalo hybat) a potom som pridala plyn a chvenie (cukanie) este vyraznejsie. Po prehodeni automatu do 2 stupna uz vsetko okej az do 7 nie je problem a po dalsom zastaveni uz sa to neprajavilo. Az opat na dalsie rano to iste cukanie pri prvom rozjazde.

Chcem sa teda opytat, co mam robit? Ci to niekto riesil na zaruku, alebo ako to poriesit?

Dakujem za vase skusenosti.
marry92 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 13.09.2020
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: 7 DCT Prevodovka trasie šklbe autom za studena

Příspěvekod Osozu » 13.09.2020 21:00

Skus zajst do servisu načítať chyby, ak tam nieco bude ohladom prevodovky tak sa na to pozru, a môžeš skúsiť žiadať nápravu na záruku, ak tam nic nebude tak aspoň vymeniť olej v prevodovke, malo by to pomôcť, ale asi je nieco zo spojkami, pri dvojspojke sa odporúča meniť olej po 60 000 km

Odoslané z LM-G710 pomocou Tapatalku
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 425  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: 7 DCT Prevodovka trasie šklbe autom za studena

Příspěvekod BeFit Blazek » 09.12.2022 09:17

marry92 píše:Ahojte, kupila som si jazdenu KIU Sportage 1.7 diesel 2,5 rocnu s 98 tisic km, pri kupe auto bol so mnou aj znami mechanik a nic nepostrehol, vsetko v poriadku neburane, vsetky prehliadky v autorizovanom servise zaznamenane, cize mala by platit aj zaruka pre mna este 4,5 roka.

Jedna sa o to, ze na druhy den po kupe som isla s autom rano do prace a po nastartovani a zaradeni D ako som pustala brzdovy pedal zacala som citit chvenie (auto sa zacalo hybat) a potom som pridala plyn a chvenie (cukanie) este vyraznejsie. Po prehodeni automatu do 2 stupna uz vsetko okej az do 7 nie je problem a po dalsom zastaveni uz sa to neprajavilo. Az opat na dalsie rano to iste cukanie pri prvom rozjazde.

Chcem sa teda opytat, co mam robit? Ci to niekto riesil na zaruku, alebo ako to poriesit?

Dakujem za vase skusenosti.



Dobry den, mam rovnaky problem...Ako ste to nakoniec vyriesili kde bol problem? dakujem za rady
BeFit Blazek Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 09.12.2022
Bydliště: Partizanske  Slovakia (sk)

Re: 7 DCT Prevodovka trasie šklbe autom za studena

Příspěvekod marry92 » 09.12.2022 16:22

V servise mi povedali, ze to je vlastnost a ze mam jemnejsie pustat brzdovy pedal...
marry92 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 13.09.2020
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé