Problem s otvaranim spatnych zrkadiel

Problem s otvaranim spatnych zrkadiel

Příspěvekod MM_SVK » 21.12.2020 19:07

Zdravim pani,
chcel by som sa spytat, ci ma/mal z vas niekto problem s automatickym otvaranim spatnych zrkadiel na svojom Sorente III. (r. 2016, premium AT)

Popis zavady:
Automaticke otvaranie spatnych zrkadiel nefunguje spravne, ak auto stoji dlhsie ako 24h (cca).
Ci uz po otvoreni cez dialkove ovladanie, alebo na klucke dveri, spatne zrkadla sa na prvy krat neotvoria. Vsetky ostatne funkcie funguju spravne (e.g. otvaranie dveri, osvetlenie).
Problem sa niekedy prejavi aj tak, ze sa otvori len jedno zo zrkadiel. Niekedy ani jedno.Nepomoze ani opatovne odomknutie auta. Musim auto znova zamknut a odomknut, potom sa otvoria zrkadla bez problemov.
Ak potom po prvom otvoreni pocas najblizsich par hodin auto otvaram/zatvaram, obe zrkadla funguju normalne, t.j. otvaraju sa bez problemov.

Nastavenia:
- Zamykam vacsinou cez klucku dveri (zamykanie cez dialkove ovladanie na chybu nema vplyv -> odskusane)
- Nastavenie zrkadiel vo vozidle je na "auto" (tlacidlo zavierania je v stredovej polohe)
- Zapnuty mam gombik praveho zrkadla, aby sa pri zaradeni R naklapali zrkadla pri cuvani
- Mam nastavene inteligentne otvaranie kufra

Vyskusane riesenia:
- Vypnutie/zapnutie inteligentneho otvarania kufra
- prepinanie nastavenia zrkadiel
- Otvaranie auta roznymi sposobmi (kluc, klucka sofera, klucka spolujazdca)

Stretol sa niekto s takymto problemom?

EDIT 1: Auto bolo v SlovaKIA Auto na pannonskej v BA na garancnom servise so zrkadlami. Napriek videam ktore som im dal sa im problem nepodarilo pocas 2 dni zreplikovat. Auto mi vratili s tym, ze zrkadla precistili a podla nich je vsetko v poriadku. Nasledujuce rano ten isty problem zase, neotvorilo sa spatne zrkadlo spolujazdca po otvoreni cez klucku vodica. Vsimol som si to az po par metroch jazdy....
EDIT 2: Auto bolo v Motor Car na tuhovskej v Ba na garancnom servise po pretrvavajucom probleme so sklapanim. Servise po prezreti videii zachytavajucich chybu (dec/jan) rozhodlo o garancnej oprave a vymene zrkadla spolujazdca. Testujem momentalne, ci sa chyba este objavi.
EDIT 3: Vymena zrkadla spolujazdca pomohla a odstranila problem
Naposledy upravil MM_SVK dne 04.03.2021 14:25, celkově upraveno 2
Kia Ceed SW 1.6 GDI (2016) / Kia Sorento 2.2 CRDi (2016)
MM_SVK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 3
Registrován: 05.09.2016
Bydliště: doma  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Problem s otvaranim spatnych zrkadiel

Příspěvekod ampo » 28.01.2021 20:35

Ahoj,

nejako sa ti to podarilo vyriešiť? Mám Sorento 2017 a pred tyzdnom som si vsimol, že ked som po cca 2 tyzdnoch prisiel k autu s bezklucovym ovladanim, tak sa neodklopili zrkadla. Vonku bolo sucho a cca 3 stupne nad nulou. Akonahle som vsak stlacil tlacidlo otvorenia, tak sa auto normalne otvorilo a obe zrkadla v pohode odklopili. Dnes som si to vsimol znovu, prisiel som k autu, vonku mrholi, teplota cca 5 stupnov nad nulou, a zrkadla sa zase neodklopili sami od seba. Az ked som tlacidlom odomkol auto. Neviem, ci to nejako suvisi s tvojim problemom, alebo je to normalne? Napadlo mi, ze ci auto nema nejaky system automatickeho deaktivovania odklapania zrkadiel ked teplota vzudchu klesne pod nejaku hodnotu (aby sa zamezilo poskodeniu motorčeka v pripade zamrznuteho ladu) - ale to by som chcel od Kii asi prilis vela :)

Daj pls vediet.
ampo Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 28.01.2021
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Problem s otvaranim spatnych zrkadiel

Příspěvekod MM_SVK » 09.02.2021 16:58

Ahoj,
nemyslim si, ze tam je taka funkcia. U mna sa to prejavovalo ako som pisal, hlavne ked auto dlhsie stalo. Pred tyzdnom sa mi stalo, ze ked som prisiel k autu, odklopilo sa len zrkadlo vodica a neslo mi cez klucku otvorit dvere.
Tak som to zobral do servisu, tyzden tam auto stalo a nepodarilo sa im to zreplikovat. Nastastie som mal 5 videi z obdobia Dec/Jan a uznali my garancku. Mechanik spomenul medzi recou, ze toto Sorenta robia, ale nikto nevie preco. Cena zrkadla je 700+ eur.
Prave dnes mi menili prave spatne zrkadlo. Dam vediet ci to pomohlo.
Kia Ceed SW 1.6 GDI (2016) / Kia Sorento 2.2 CRDi (2016)
MM_SVK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 3
Registrován: 05.09.2016
Bydliště: doma  Slovakia (sk)

Re: Problem s otvaranim spatnych zrkadiel

Příspěvekod ampo » 09.02.2021 17:11

Ahoj, dobre napis potom vysledok a cenu, diky.
ampo Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 28.01.2021
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Problem s otvaranim spatnych zrkadiel

Příspěvekod MM_SVK » 09.02.2021 17:44

Kedze sa jedna o Garancnu opravu, cena je 0e.
Kia Ceed SW 1.6 GDI (2016) / Kia Sorento 2.2 CRDi (2016)
MM_SVK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 3
Registrován: 05.09.2016
Bydliště: doma  Slovakia (sk)

Re: Problem s otvaranim spatnych zrkadiel

Příspěvekod zaplosak » 10.02.2021 09:35

Známej má opel grandland a udělá mu to tak jednou za měsíc - pravej špígl se neodklopí, v servisu to samozřejmě vždy fungovalo, třeba 100 x za sebou že...
Teď už má díky skvělé dvouleté záruce u auta přes 600 peněz po záruce...
Uživatelský avatar
zaplosak Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 487  Témata: 1
Registrován: 30.06.2013
Bydliště: olomouc  Czech Republic (cz)

Kia Ceed III (2018)
3000 km @ 6.8 l/100km

Re: Problem s otvaranim spatnych zrkadiel

Příspěvekod LuboH » 01.03.2021 22:32

Ja mam stare sorento (typ JC z roku 2007). Elektricke sklapanie spatnych zrkadiel je na tlacidlo.
Tiez mam s tym sem-tam problem od casu, ked mi servisak zaklopene zrkadlo otvaral rucne nasilu. Zjavne auto nevie zistit v akom stave zrkladlo je a vzdy po stlaceni tlacidla sa spusti motorcek na odklopenie/zaklopenie. Pokial predtym bolo zrkladlo v nespravnej polohe, tak s tym ma problem.
Moje poucenie preto je, ze si na to davam pozor (hlavne na to, aby mi s tym zase niekto nemanipuloval rucne) a v pripade, ze zrkadlo nejde samo, tak mu musim trochu pomoct. Potom sa to uz rozbehne.
LuboH Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 28.02.2021
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Problem s otvaranim spatnych zrkadiel

Příspěvekod MM_SVK » 04.03.2021 14:26

ampo píše:Ahoj, dobre napis potom vysledok a cenu, diky.

Vymena zrkadla spolujazdca odstranila problem.
Kia Ceed SW 1.6 GDI (2016) / Kia Sorento 2.2 CRDi (2016)
MM_SVK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 3
Registrován: 05.09.2016
Bydliště: doma  Slovakia (sk)


Zpět na Sorento

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé