Dunenie v kabíne

Trápí Vás něco na voze?

Re: Dunenie v kabíne

Příspěvekod GabrieLV » 14.10.2020 15:57

neprešlo ani 6 dní a auto je pomaly nejazditeľné.....zhoršuje sa to zodňa na den.......mam pocit že mi každú chvilu odleti nejake koleso,neskutočne trasenie celym autom pri akceleracii nad 60 km/h......akoby som sedel na obrom vibratore

bolo mi treba take auto kde ani poriadne náhradne diely niesú :thd:
GabrieLV Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 6
Registrován: 06.04.2017
Bydliště: LV  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Dunenie v kabíne

Příspěvekod slinka » 14.10.2020 16:18

Ja mám Sorento 2.5crdi 2005 mne dačo mierne hučí v pravom zadnom kolese pri 35km/h že to môžu byť zle letné gumy uvidím keď prehodim zimné pneumatiky či to bude hucat a mám otázku či by sa v autorizovanom servise Kia dalo podľa vin čísla auta zistiť kedy naposledy bol menený olej v automatickej prevodovke keďže auto je z Nemecka a Nemec servisoval v autorizovanom servise Kia ďakujem.
slinka Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 23.09.2020
Bydliště: Handlova  Slovakia (sk)

Re: Dunenie v kabíne

Příspěvekod Beda » 14.10.2020 23:05

Co si pamatuji, tak servisky provedene v cizine tady u nas v systemu nevidi, tak max provedeny opravy v ramci svolavacich akci ci oprav predepsanych, ktere se provedou spolecne se servisni prohlidkou.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8283  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Dunenie v kabíne

Příspěvekod slinka » 15.10.2020 07:50

Ďakujem pozhanam servis vymenim
slinka Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 23.09.2020
Bydliště: Handlova  Slovakia (sk)

Re: Dunenie v kabíne

Příspěvekod GabrieLV » 17.10.2020 15:40

Akurat som po vymene ložisk zadnych.....ale to trasenie neprestalo....servisak bol z toho uz zufaly tak znovu skontroloval cely podvozok.....a neuverite co nasiel :lol: povoleny sroub na silentbloku diferencialu :lol: tak ho dotiahol a vraj uz prestalo to trasenie :lol:

Uvidim rano ked ho vezmem od neho ci to je vazne tak....ak ano tak ma asi klepne ze ja tam ťažke prachy davam,predstavujem si kadejake blbe scenare a to jeden pos.any šroub :lol:
GabrieLV Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 6
Registrován: 06.04.2017
Bydliště: LV  Slovakia (sk)

Re: Dunenie v kabíne

Příspěvekod Beda » 17.10.2020 18:36

To mi pripomina moji story se starou skodovkou, kde mi menili v servisu, kotouce + desticky, pak brzdovy valec, protoze mi zustaval viset pedal dole a nakonec jsem to dal do jineho servisu tan mi vymenil pouzdrou za par korun u brzdoveho pedalu a bylo po problemu :D No alespon mas obnovenou vetsi cast podvozku :shifty:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8283  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Dunenie v kabíne

Příspěvekod GabrieLV » 18.10.2020 04:08

tak som si bol pre auto.....a že waaau :roll: žiadne trasenie , žiadne dunenie......a stálo ma to ´´LEN´´ 1100 € odstranit tu závadu :lol:

takže to brutalne trasenie sposoboval jeden blby povoleny sroub na diferencialy
a to dunenie bolo sposobene hrdzavym zodratym pravym zadnym ložiskom

este sa pre istotu vymenia vnutorne homokinetaky na diferaku

hadam tato tema niekomu pomoze :)
GabrieLV Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 6
Registrován: 06.04.2017
Bydliště: LV  Slovakia (sk)

Re: Dunenie v kabíne

Příspěvekod GabrieLV » 23.11.2020 08:41

len tak pre info ....nic nieje vyriesene :D

dunenie sa vratilo za chvilu, hucanie pri 120 ako ked autobus brzdi motorom....a po novom sa pridruzilo aj piskanie pri 80 :D

ja aj mechanik sme uz zufali :D

https://www.youtube.com/watch?v=1MiOPm8Uk3g
GabrieLV Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 6
Registrován: 06.04.2017
Bydliště: LV  Slovakia (sk)

Re: Dunenie v kabíne

Příspěvekod TROLU » 01.02.2021 20:17

GabrieLV: Čtu to Tvoje trápení a děsí mě to! Jsem zvědavý, zda se na to přišlo, nebo jsi to zaházel sněhem a utekl od toho!? To je teda utrpení..... :lol:
Držím palce a trnu, abych takovou závadu nemusel řešit, mám r. 2010 v AT.
TROLU Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 2
Registrován: 22.12.2017
Bydliště: ZR  Czech Republic (cz)

Kia Sorento II (2010)
145000 km @ 7.5 l/100km

Re: Dunenie v kabíne

Příspěvekod GabrieLV » 01.02.2021 21:21

no naposledy som dal vymenit este predne loziska....nic sa nezmenilo

dal som opat vymenit olej v diferaku.....mechanik bol prekvapeny ze ten olej co tam bol rok , bol pri vypustani ako želé....nevie preco
uz sa len vymenia 4 silenty na zadnej naprave ked bude cas ale uz tmu nedavam nadej ze sa to vyriesi

hucanie pri 90 je tam stale ale uz len mierne, pri 120 to huci jak ten autobus.....ale uz som sa s tym vžil a neriesim.....zaprisahal som sa ze do toho auta uz nedam ani cent....za minuly rok 2500€ aj s pracou

to piskanie za studena je vraj napinacia kladka a este mam pravdepodobne krive predne kotuce....trasie volant pri brzdeni.....to este vymenim a KONČÍM ! :P :!:
GabrieLV Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 6
Registrován: 06.04.2017
Bydliště: LV  Slovakia (sk)

Re: Dunenie v kabíne

Příspěvekod GabrieLV » 01.02.2021 21:31

ale páči sa mi riešenie ručnej brzdy na Sorente XM
každy kto do toho sadne hlada ručnú :D

naposledy ked som bol na STK som cez kamery sledoval priebeh a len som sa smiel ako každý mechanik hľadal ručnú :P

raz sa mi stala taka vec, že som zastal na benzinke zatiahol ručnu a zabudol som to v D....ked som sa vratil auto sa strasne triaslo....ked si predstavim že by povolila ručná asi by som nastupoval pri pokladni :lol:

odvted si robim srandu že ked sa naserem ....zaradím D, vystupim a odidem :P
GabrieLV Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 6
Registrován: 06.04.2017
Bydliště: LV  Slovakia (sk)

Re: Dunenie v kabíne

Příspěvekod TROLU » 15.02.2021 20:00

GabrieLV: Tak to je síla teda, přeji Ti aby se to podařilo odstranit už jenom z důvodu, co tě to už stálo! Ten diferák co se týče toho stavu oleje je dost divné, ne? Nějakou příčinu to musí mít a pokud byl olej správné specifikace, tak dvojnásobně! Co přídavná převodovka? Poloosy zadní....? Ty nestojí takovej ranec jak píšeš, pokud se dobře koukám a hledám.
Jo a byl dělanej olej v AT? Máš najeto přes 200tis. tak asi jo?

Co se týká těch kotoučů zvlněných či křivých, tak to asi sedí, když jdeš na brzdy třese se to. Když nebrzdíš, třást se to nebude.
TROLU Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 2
Registrován: 22.12.2017
Bydliště: ZR  Czech Republic (cz)

Kia Sorento II (2010)
145000 km @ 7.5 l/100km

Re: Dunenie v kabíne

Příspěvekod GabrieLV » 10.03.2021 02:20

no pokial viem tak na zadne poloosy druhovyroba neexistuje....
GabrieLV Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 6
Registrován: 06.04.2017
Bydliště: LV  Slovakia (sk)

Re: Dunenie v kabíne

Příspěvekod GabrieLV » 21.02.2022 19:25

najnovšie som vymenil predné poloosi a ložiská pretože to už dost trislo a praskali homokynetáky...vnútorné kĺby to už tiež mali za sebou.
ako zháňať poloosi na toto auto neželám nikomu ....museli sme objednať 4 druhy ľavých poloosí aby sme z toho poskladali 1 :| koli vnútornému kĺbu ktorý nebolo možné zohnat.
a to ešte nehovorím o gufere ktoré bolo tiež ťažké nájsť (nakoniec 1 ks v ČR) . z jednodňovej opravy sa stala 8 dňová nakoľko podla VIN nesedí polovica vecí.

na pravú stranu sedelo všetko ale ľavá :no:
vonkajší klb ok ale vnútrný nesedel, tak sme vymenili púzdro kĺbu zo starej na novú,tam zas nesedel tripod (bol malý), tak sme dali starý tripod a staré púzdro na novu poloos a celí šťastní to nahodili na auto :P
nadšenie opadlo ked som naštartoval a zaradil rýchlosť- chrčanie -poloos stála ale vnútorný kĺb sa točil :thd: . tripod bo na tu novú poloos veľký a tisic hran nesedel ako mal.
tak sa druhý den objednali dalšie 3 druhy vnútorných kĺbov a z tých sa vybral taký tripod ktorý pasoval na novú poloos a pritom bo dost velký na staré púzdro :lol:

a problém s dunením stále ostáva :thd:
GabrieLV Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 6
Registrován: 06.04.2017
Bydliště: LV  Slovakia (sk)

Re: Dunenie v kabíne

Příspěvekod GabrieLV » 20.06.2022 00:38

Tak sa zdá,že závada je vyriešená.
Rozbitý zadný ľavý homokineťák ( po rozobraní z neho vypadávali kúsky železa) a možno s tým mala niečo aj pružina,ktorá bola zohnutá .

Všeliaké škreklavé zvuky zozadu prestali,netrasie,neduní :thu:

Po výmene pružín sa auto vzadu zdvihlo o 3 cm .presne o toľko kleslo po vymene tlmicov za neoriginalne.
Stará pruzina mala 27 cm,nová 31
Auto je ovela pohodlnejsie
GabrieLV Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 6
Registrován: 06.04.2017
Bydliště: LV  Slovakia (sk)

PředchozíDalší

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé