Drhnuti brzdy při brzdění

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Drhnuti brzdy při brzdění

Příspěvekod vorryy » 03.07.2021 22:38

Čau lidi. Dnes jsem dorazil na dovolenou a posledních cca 20 km mi při brzdění drhlo zadní levé kolo. Jelikož to bylo na místo už jen kousek, tak ani nebylo moc horké. Zkoušel jsem pak couvnout jestli to není nějaký kaminek, ale nejspíše ne. Takže po dobrzdeni, kdy to fakt dost drhne, pak ještě chvilku i při rozjížděni, pak asi díky vibracím přestane. Copak teď s tím? Dá se s tím jezdit abych se někde nevysekal? Chceme občas jet na výlet a hlavně pak pojedu nějakých 300 km domů. Mám podezření na ojeté destičky, ale že by tak najednou? Já se v tom nevyznám, tak rozebírat nebudu a všude bude teď o svátcích zavřeno. A stejně mi nové destičky těžko někde za 3 dny seženou a vymění nějaký servis tady v okolí.Dre to na vnějšku Diky za rady.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vorryy Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 2
Registrován: 20.11.2010
Bydliště: Chlumčany  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Drhnuti brzdy při brzdění

Příspěvekod Beda » 03.07.2021 23:25

Ono zkusit vyndat desticku a zjistit, ze neni zasekla je cca na hodku prace, kdyz nemas garaz a budes to delat nekde na louce, akorat by sis musel zajet do obchodaku pro sadu ocko-plochych klicu, hadam budes potrebovat myslim 17 a 14 nebo 13. OStatni naradi by melo byt v aute (zvedak, klic na kola).

Kdyz se ti nebude hrat extremne kolo, tak se i s timto stavem da jezdit. Vetsina aut brzdi hlavne predkem ;)
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8282  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Drhnuti brzdy při brzdění

Příspěvekod vorryy » 04.07.2021 07:24

Díky. No ja měl kolo sundane a chtěl jsem povolit šroub, tuším že 14 zezadu před prachovkou, ale nějak to nešlo a já se bál abych nakonec něco neurval a nebyl v pytli úplně
vorryy Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 2
Registrován: 20.11.2010
Bydliště: Chlumčany  Czech Republic (cz)

Re: Drhnuti brzdy při brzdění

Příspěvekod Beda » 04.07.2021 08:51

Ten sroub jentak neurves, akorat je hadam dost utazeny, takze potrebujes zabrat a pokavad nemas po ruce gola sadu, tak potrebujes jeste 17 klic, ktery nasadis na sestihran cepu, kam je zasroubovany ten sroub a pak muzes zabrat klicema proti sobe a hlavne obema rukama naraz, kdyz si je natocis do maleho Vecka k sobe.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8282  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Drhnuti brzdy při brzdění

Příspěvekod kayman » 04.07.2021 09:59

Ja som na starom aute tieto skrutky povoloval kľúčom a kladivom. To len tak neurveš :).
Len problém môže byť úplne inde, mne takto pribrzďovalo pravé zadné koleso a nakoniec to bol zasekávajúci piestik vľavo vpredu.
kayman Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 104  
Registrován: 23.06.2020
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2020)
11117 km @ 8.4 l/100km

Re: Drhnuti brzdy při brzdění

Příspěvekod vorryy » 04.07.2021 20:29

Tak dnes jsem s tim najezdil přes 100 km a snažím se se tolik nebrzdit. A kolo a dokonce ani kotouč nejsou horké, takže to snad týden vydrží. A mezitím objednám destičky i kotouč a vyměním až přijedu domů.
vorryy Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 2
Registrován: 20.11.2010
Bydliště: Chlumčany  Czech Republic (cz)

Re: Drhnuti brzdy při brzdění

Příspěvekod pacesol » 04.07.2021 21:03

Docela hazard. Nevím kde jsi na dovolené ale já bych to vyměnil na místě.
Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš.
Uživatelský avatar
pacesol Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 771  Témata: 3
Registrován: 13.03.2013
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (9) TOP sponzor (1) Organizátor srazu (1)

Kia Stonic (2021)
700 km @ 0 l/100km

Re: Drhnuti brzdy při brzdění

Příspěvekod vorryy » 04.07.2021 21:44

Já nebýt zítra a úterý svátek , tak taky :-)
vorryy Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 2
Registrován: 20.11.2010
Bydliště: Chlumčany  Czech Republic (cz)

Re: Drhnuti brzdy při brzdění

Příspěvekod pacesol » 05.07.2021 14:31

Píšeš 300 kikáků což je od Chlumčan Morava. A třeba na ceeda mám desky v kufru. A mám i jiné možnosti. :idea:
Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš.
Uživatelský avatar
pacesol Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 771  Témata: 3
Registrován: 13.03.2013
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (9) TOP sponzor (1) Organizátor srazu (1)

Kia Stonic (2021)
700 km @ 0 l/100km

Re: Drhnuti brzdy při brzdění

Příspěvekod vorryy » 05.07.2021 16:45

No já i kdybych je v kufru měl, tak se budu řídit tím co máš v profilu :-) neříkám, že to nejde, ale říkám že to neumím. A co neumím, tak se do toho ne.... :-). Ještě musím zmínit zná doma bych to zkusil abych příště věděl, ale takhle někde v prčicích se mi do toho nechce.
vorryy Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 2
Registrován: 20.11.2010
Bydliště: Chlumčany  Czech Republic (cz)

Re: Drhnuti brzdy při brzdění

Příspěvekod pacesol » 06.07.2021 07:29

Já to myslel tak že není problém hodit do auta zvedák, desky a nářadí a zajet ti to udělat. Kolo cca 20 minut, kafe a za hodinu odjíždím. Jsem v Olomouci a třeba po Moravě mám kousek kamkoli. Navíc mám dostupný :kia: servis kde pracuje kolega a když budu hodně moc potřebovat tak mi vyskladní cokoli. Mají asistenční pohotovost tak by se to dalo zařídit. Klubáci nejsou jen na pokec ale občas i :help: umi zařídit. Neříkám, že se s tím nedá dojet ale je to určitě opruz. Dnes už jsem mimo a odjíždím do MB.
Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš.
Uživatelský avatar
pacesol Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 771  Témata: 3
Registrován: 13.03.2013
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (9) TOP sponzor (1) Organizátor srazu (1)

Kia Stonic (2021)
700 km @ 0 l/100km

Re: Drhnuti brzdy při brzdění

Příspěvekod vorryy » 11.07.2021 15:41

Promiň,toto jsem tedy blbě pochopil. A asi i blbě napsal. Myslel jsem že domů 300 km, ale já myslel dohromady s výlety :-). Byl jsem kousek od Českého Krumlova. Nic včera jsem dojel v poho domů a dnes dopoledne mi to soused co tu dělá auta snad všem vyměnil. Kupoval jsem kotouče i destičky. Dělala to vnější destička, která byla sjeta na kov. Druhá ještě ani nebyla na plíšku, proto to bylo tak najednou. Podle všeho to dělal pístek, který špatně nevracel. Všechno jsme promazali, muselo jsme i trochu dotáhnout ručku a mám komplet zadek novej Akorát teď jsem s tím byl cca 20 km a jedno kolo a kotouč jsou trochu teplejší, tak nevím jestli to tak má být. Možná si to ještě sedne a nebo se na to ještě juknem. Možná jsme ručku na jednom kole dotáhli víc, ale po odbrždeni šlo s kolem normální točit, tak ještě uvidím co tomu udělá.
Jinak jsem ti chtěl poděkovat za nabídku pomoci. Já zrovna příští víkend jedu do Olomouce, takže kdyby něco ozvu se :D
vorryy Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 2
Registrován: 20.11.2010
Bydliště: Chlumčany  Czech Republic (cz)

Re: Drhnuti brzdy při brzdění

Příspěvekod Beda » 11.07.2021 17:57

Nevidim, co mas za rok, ale jestli mas vzadu na rucku bubnovou brzdu, tak doporucuji nastavovat obe kola soubezne => zvednuty cely zadek, uz jednou se mi vymstilo, ze jsem nastavil jen s jednim kolem zvednutym na Sorentu a pak se mi hral jeden kotouc a disk :|
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8282  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Drhnuti brzdy při brzdění

Příspěvekod vorryy » 11.07.2021 18:22

Díky. No my přitáhli ručku na obouch stranách o cca 2 zoubky, přes ten otvor. Je to výroba 2009,ale model 2010 - 2012Jinak díky za radu. Pokud to bude blbnout tak není problém a s kámošem to zvedneme celé.
vorryy Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 2
Registrován: 20.11.2010
Bydliště: Chlumčany  Czech Republic (cz)

Re: Drhnuti brzdy při brzdění

Příspěvekod vorryy » 23.07.2021 14:16

Ahoj. Tak nakonec jsem při cestě na delší vzdálenosti pozoroval, že se mi levé zadní kolo dost zahřívá. Po rozebrání jsme zjistili že jeden pistek na třmenu špatně funguje a destičky stále tlačí ke kotouči. Jelikož jsem musel hned jet pryč, tak mi z něj kamarád sundal takový ten gumový kousek a bylo to ok. Nicméně mi poradil, abych nekupoval nový třmen ale že mám koupit opravnou sadu a hlavně i prachovku na hlavní píst, kterou mám prasklou. Je jedno kterou značku koupím a nebo máte nějaký tip? Díky
vorryy Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 2
Registrován: 20.11.2010
Bydliště: Chlumčany  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé