kupa vengy

kupa vengy

Příspěvekod tomasisko » 02.09.2010 20:06

chystam sa kupit vengu objednanu mam LX + radio + klima + metla
je nieco co si mam vsimnut pri preberani noveho vozidla? naco sa zamerat?

Edit Beda: tema presunuto do vhodnejsi sekce
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: kupa vengy

Příspěvekod reddevil » 03.09.2010 10:06

Zameraj sa na vsetko! od laku, cez vsetky tie tlacitka vo vnutri az po motor... totiz na co neprides pri preberani vozidla, ti uz ako garancku nezoberu, vlastna skusenost... ale mozno zalezi od konkretneho predajcu.

Kludne ich tam pootacaj aj 2-3 hodiny, mozno budes mas pocit, ze ich zdrzujes, co ti daju najavo svojou nervozitou "ze im utekaju obchody" (akokeby si v tychto predajniach kupujuci podavali klucky ako pri vypredajoch v nejakych obchodoch s handrami), od coho tam predsa su?

:twisted:
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW EX Steel Gray
Uživatelský avatar
reddevil Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 85  Témata: 4
Registrován: 09.05.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
47000 km @ 6.7 l/100km

Re: kupa vengy

Příspěvekod branor » 03.09.2010 10:25

Presne tak, pokukaj si vsetko a vobec sa neponahlaj, ja som to mierne podcenil a potom som tam musel ist dodatocne... ale nastastie to akceptovali a nerobili problemy... skontroluj si ci ti licuju hrany bocnych dveri, kvaplitu laku v ostrych zahyboch ako napriklad okolo svetiel... pripadne ci ti piate dvere nedosadaju moc hlboko.... (vsetko sa tu riesilo pokukaj :-))
Perlicka: v letaku ti slubuju rucnu brzdu potiahnutu kozou, predpokladam ze budes mat plastovu :-) vela zdaru mas sa na co tesit, Venga je super auticko :) :thu:
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: kupa vengy

Příspěvekod Venousek » 04.09.2010 12:28

branor píše:Presne tak, pokukaj si vsetko a vobec sa neponahlaj, ja som to mierne podcenil a potom som tam musel ist dodatocne... ale nastastie to akceptovali a nerobili problemy... skontroluj si ci ti licuju hrany bocnych dveri, kvaplitu laku v ostrych zahyboch ako napriklad okolo svetiel... pripadne ci ti piate dvere nedosadaju moc hlboko.... (vsetko sa tu riesilo pokukaj :-))
Perlicka: v letaku ti slubuju rucnu brzdu potiahnutu kozou, predpokladam ze budes mat plastovu :-) vela zdaru mas sa na co tesit, Venga je super auticko :) :thu:


Pozor, on si vybírá verzi LX, tam to ani nemá být potažené kůží ;)
KIA VENGA 1,4 CVVT, red, comfort + keyless system
Uživatelský avatar
Venousek Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 124  Témata: 8
Registrován: 19.04.2010
Bydliště: Bohumin  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
42000 km @ 6.8 l/100km

Re: kupa vengy

Příspěvekod tomasisko » 04.09.2010 16:58

dik za rady dokladne to prezriem hlavne tu karoseriu, lak, licovanie, klucky dveri(niekto spominal ze bola vygytovana)
dam si na cas v BB je pekna predavacka a nerobilo jej problem ostat aj po zaverecnej aby nam mohla ukazat auto a spravit s nami testovaciu jazdu ci sa auto zmesti do garaze ;-)

jasne v LX koza urcite nie je, povodne som chcel hyundai matrix ale ked som prvy krat zbadal vengu tak som uz o ziadnom inom aute neuvazoval aj ked jej cena je vyssia ako pri matrixe (ten sa uz teraz nepredava)
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: kupa vengy

Příspěvekod branor » 05.09.2010 00:38

Pardon, akosi som si vtedy myslel ze LX je najvyssia vybava :lol:
Tiez som tak skoncil.... Uvidel som Vengu a uz som ine nechcel 8-)
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: kupa vengy

Příspěvekod tomasisko » 09.09.2010 09:10

takze dneska rano cestou do prace som si videl auto na kamione, v spatnom zrkadilku som zazrel kamion s bielou kiou ceed sw na vrchu, tak som si pockal na krajnici nechal sa predbehnut a bola tam karamelovo zlata venga, som zvedavy ako dlho im bude trvat pripravenie auta :eat:
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: kupa vengy

Příspěvekod Venousek » 09.09.2010 17:23

tomasisko píše:takze dneska rano cestou do prace som si videl auto na kamione, v spatnom zrkadilku som zazrel kamion s bielou kiou ceed sw na vrchu, tak som si pockal na krajnici nechal sa predbehnut a bola tam karamelovo zlata venga, som zvedavy ako dlho im bude trvat pripravenie auta :eat:


Tak potom nezapomeň napsat, jaké máš pocity a hlavně jestli ti bude taky blbnout ta průměrka nebo i při dotankování atd. Třeba už to spravili a do nových veng už půjde nová ŘJ.
KIA VENGA 1,4 CVVT, red, comfort + keyless system
Uživatelský avatar
Venousek Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 124  Témata: 8
Registrován: 19.04.2010
Bydliště: Bohumin  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
42000 km @ 6.8 l/100km

Re: kupa vengy

Příspěvekod tomasisko » 14.09.2010 23:50

takze pocity po najazdenych 39km su fantasticke, auto uz v LX verzii je vybavene vsetkym potrebnym od HIFI radia pocitac, automaticke zatvaranie okna vodica (aj po vytiahnuti kluca na urcity cas) manualna klima odhmlieva rychlo predne okno
chyba USB vstup ale nastastie radio vie MP3 z CD ideal by bolo radio ktore by vedelo citat DVD disky s mp3-kami
potesi aj hacik na tasku v kufri a na opierke hlavy spolujazdca, jedna vec co mi trochu chyba je nejaka mala skrinka kde by sa dali odkladat drobne eurace na umyvarku, asi na to vyuzijem popolnik

vnutorny priestor je fantasticky, posed ala nase firemne VW Caddy - mne maximalne vyhovuje
s mojou vyskou 178cm si za seba sadnem a mozem si prelozit nohy cez seba, male deti mozu vzadu tancovat
po posunuti zadnych sedadiel celkom dopredu sa da sediet aj mne ale kolena musim dat po krajoch soferovej sedacky

co sa tyka odskakovania zadnej napravy na nerovnostiach v zakrutach - auto odskakuje ale je zasa pravda ze s tvrdym podvozkom som zakruty prechadzal rychlejsie ako s mojim predchadzajucim Renaultom (makky podvozok) pri pomalsej jazde by to pravdepodobne bolo lepsie

trochu cudne je vyriesene svietenie, zapina sa automaticky ale v noci ho treba aj tak prepnut na svietenie lebo inak nevidiet ovladace na stredovej konzole, po rucnom zapnuti svetiel mi svieti aj ovladac soferovho okna na dverach

pocitac sa mi zatial nezresetoval (klop klop na hlavu) aj ked som dneska v garazi vytiahol a zasunul kluc do zapalovania hadam milion krat, ale mam pocit ze pri tankovani ano, na displeji mam celkovy pocet km 39 a trip A mi ukazuje 33
taktiez kluc sa vytahuje trochu blbsie treba ho najprv zatlacit dnu aby sa dal vybrat zo zapalovania

kufor sa zatvara celkom dobre, aj ked trochu tuhsie, pravdepodobne ho uz nastelovali v servise aj ked urcite chyba nejake lepsie vnutorne madlo za ktore by sa dal lepsie uchopit, kazdopadne typujem ze po dlhsej dobe ziskam spravny grif ako s nim spravne buchnut
dvere idu taktiez tuhsie

max spokojnost s predajcom v BB, dokonca som dostal naviac
- gumene rohoze
- povinnu vybavu (v taske KIA veci som hned povykladal do priehradok nad rezervou, takze teraz taska nezavadzia v kufri)
- klucenku KIA (v LX verzii nie je vyskakovaci kluc)
- sadu prvej pomoci (tasticka s kriedou, tuskou, metrom, vestou, a jednorazovym fotoaparatom na 14 fotiek s bleskom)

co mi nie je jasne naco sluzi kruhovy prelis v dvierkach skrinky pred spolujazdcom, su tam 4 prelisy, na vizitky, pero, okuliare (obrovske pravdepodobne tam vojdu lyziarske alebo hadam aj potapacske) ale ten kruhovy netusim na co je

taktiez ten manual od vengy v tom origo obale sa nezmesti do priehradky na knihu v skrinke pred spolujazdcom, je hrubsi
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: kupa vengy

Příspěvekod peter562/12 » 24.09.2010 19:22

najlepsie je kupovat auto ked zoberie ten kupujuci zo sebou nezaujatu osobu.a este lepsie ked sa tomu aspon trochu rozumie.velku pomoc som v tom mal davnejsie ked som kupoval auto v bazari.to som z nim presiel neskutocne mnozstvo autobazarov co som aj niekedy lutoval a teraz v jari ked som kupoval vengu.pozeral sa len na miesta ktore ho zaujimaly.a myslim si ze kupujuci ked kupuje tak ako keby mal klapky na ociach.
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: kupa vengy

Příspěvekod branor » 28.09.2010 22:05

Este by som chcel napisat take upozornenie pre novych kupcov... Ako tak zistujem postupom casu tak u kie nefunguje nieco take ako: Kupim si auto v lacnejsej vybave a ked nasetrim dam si niektore originalne veci este domontovat... TU VELKY POZOR!!!
Takto u KIE nepochodite, ak si nieco vo vybave zelate, dajte si to namontovat hned, inak su len zbytocne sklamania, co sa tyka elektroniky myslim ze sa domontovat neda nic a to som sa tvaril ako platiaci zakaznik co si chce kupit nie zrovna lacne rozsirenie vybavy... Jednoducho nepochodite, servis tvrdi ze to neni mozne, kabelaz nekompatibilna a v podstate ze taka moznost neni... Mam si vraj kupit nove auto, no na mna trosku priskoro :angry:
Moje skusenosti za zakladaju na tom ze som chcel domontovat TEMPOMAT a vymenit klasicke radio za to dotykove s navigaciou...
NIC SA NEDA... ASPON NIE TEDA ORIGINAL :cry: (neoriginal samozreme najdete, ale to uz neni ono :tongue: )
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km


Zpět na Venga

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé