Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod vladislav » 01.01.2008 19:40

Pojdme se rozepsat co vám na vašem miláčkovi vadí a co by se dalo zlepšit...nic není na 100% :no: :no: :no: Každý at nepíše svůj názor bez obav kritiky druhých členů fora.. :twisted:

Tak mě osobně vadí na mém miláčkovi...

1. Hlučnost sněhu a nebo kamínků odlétujících od kol v blatnících....působí to domem hodně laciného vozu

2.Výkon auta je vykoupený dost velkou spotřebou....pokud chci jet více dynamicky,zdá se mi ta spotřeba dost velká na obsah 1.4 l

3.Ovládání palubního počítače....na páčkách u volantu by to bylo více praktičtější...i nějaké funkce bych nahradil jinými..

4.Hodně se špiní karoserie v zimě jak boky tak i zadní dveře...

Jako s celkem jsem s autem zatím spokojený ..uvidíme jak dál... :-o :-o
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod emann » 01.01.2008 19:54

vladislav píše:Pojdme se rozepsat co vám na vašem miláčkovi vadí a co by se dalo zlepšit...nic není na 100% :no: :no: :no: Každý at nepíše svůj názor bez obav kritiky druhých členů fora.. :twisted:

Tak mě osobně vadí na mém miláčkovi...

1. Hlučnost sněhu a nebo kamínků odlétujících od kol v blatnících....působí to domem hodně laciného vozu

2.Výkon auta je vykoupený dost velkou spotřebou....pokud chci jet více dynamicky,zdá se mi ta spotřeba dost velká na obsah 1.4 l

3.Ovládání palubního počítače....na páčkách u volantu by to bylo více praktičtější...i nějaké funkce bych nahradil jinými..

4.Hodně se špiní karoserie v zimě jak boky tak i zadní dveře...

Jako s celkem jsem s autem zatím spokojený ..uvidíme jak dál... :-o :-o


s tou hlučností s tebou souhlasím,i stím ovládáním palubního pc,
emann Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 168  Témata: 4
Registrován: 13.12.2007
Bydliště: Šumpersko  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2007)
111400 km @ 5.4 l/100km

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod Návštěvník » 01.01.2008 20:00

vladislav píše:Pojdme se rozepsat co vám na vašem miláčkovi vadí a co by se dalo zlepšit...nic není na 100% :no: :no: :no: Každý at nepíše svůj názor bez obav kritiky druhých členů fora.. :twisted:

Tak mě osobně vadí na mém miláčkovi...

1. Hlučnost sněhu a nebo kamínků odlétujících od kol v blatnících....působí to domem hodně laciného vozu

2.Výkon auta je vykoupený dost velkou spotřebou....pokud chci jet více dynamicky,zdá se mi ta spotřeba dost velká na obsah 1.4 l

3.Ovládání palubního počítače....na páčkách u volantu by to bylo více praktičtější...i nějaké funkce bych nahradil jinými..

4.Hodně se špiní karoserie v zimě jak boky tak i zadní dveře...

Jako s celkem jsem s autem zatím spokojený ..uvidíme jak dál... :-o :-o


1, 3 beru přidávám akustická signalizace zadních pásů, lepší osvětlení kufru.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 01.01.2008 20:10

Dobré tema. Asi sem nemá cenu psát věci, které mají charakter závady (mě a pokud vím další 2 kolegy trápí bouchání zadních tlumičů, ale to nic). Takže tema - vše funguje, jak bylo navrženo a vyrobeno, ale přesto jsme si to představovali trochu jinak.

Spotřeba je vždy diskutabilní, to co výrobce uvádí se dá dosáhnout jen při opravdu ideálních podmínkách - volné silnice, žádné zastavování a rozjíždění a hlavně hodně lehká noha. Prostě člověk si z té jízdy moc radost neudělá.

K výše uvedeným bodům bych zatím přidal asi jenom tzv. aero lišty stěračů, které by měly stírátka přitlačovat. Ani náhodou. Při rychlostech nad 110 stírače už nezvládají, proudění vzduchu je nadlehčuje.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod minoma » 01.01.2008 20:44

Já bych přidal
1) automatické zamykání zámků dveří. Lépe řečeno problémy při vystupování ze zadních sedadel ze zamčeného auta :evil:
2) vypínání blinkrů až po vytočení kol do poměrně velkého úhlu,
ale to jsou jen malinkaté drobnosti.

Jinak jsem s autem moc moc spokojený a jen a jen chválím.
minoma Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 2
Registrován: 06.11.2007
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Návštěvník » 01.01.2008 20:45

Tak mě vadí to co jsem zjistil dnes, že mi nesedí přední kapota.
Pak má u mě velké mínus zadní sloupek,překáží dost při vyjíždění apod.
Dále mi vadí že některé části nejsou dostříknuty tak jak mají být ,ačkoliv je lak chrání-vnitřek v motorovém prostoru konce blatníku uvnitř apod.
Dále mi vadí u 1,6CRDI že u nového auto si zaškube motor.
Občas problém s blinkrem.
Světla také nic moc,např. s Fabií se to nedá vůbec srovnat a to je ostuda jelikož dobrá světla znamenají bezpečnost při jízdě.
A samozřejmě rádio.Věčně to šumí a kolísá.takže raději hraji CD,MP3.
Samozřejmě to není zase tak velký problém ale když člověk čte jak KIA vše kontroluje a má nejmodernější linku,je zarážející, že na každém autě co jsem viděl je na stejných místech steklá barva a nebo přestříkán prohnutý plech viz sloupky okolo předního okna.
A pak kvalita spojú např.u rámu oken ve dceřích.
Možná někdo řekne že jsem puntičkář ale bohužel od auta za půl mega, bych čekal kvalitnější provedení.
Připadá mi to jako že KIA chce rychle dohnat ztrátu a tak chrlí jak již bylo řečeno na lince i tři druhy aut.A to si myslím není dobré.
Pak mi vadí i plast co je na prahu u dveří který vůbec nesedí a tak se krásně pod ním zadržuje bordel apod.
Takže ano,auto se mi líbí,ale kdybych já osobně věděl co a jak možná bych ještě přemýšlel jestli do toho jít nebo ne a nebo ještě počkat jak se to vše vyvine.
Samozřejmě souhlasím i stím co napsal Vladislav.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod snike » 01.01.2008 20:48

No já beru auto takové jaké je ;-) Jsou sice věci, které bych chtěl na autě změnit, ale takové věci bych jistě našel i na drahých exklusivních autech :-) Když jsem přemýšlel, co mi na autě vyloženě vadí, tak se asi budete divit, ale na nic jsem nepřišel ;-)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6103  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 01.01.2008 20:51

snike píše:No já beru auto takové jaké je ;-) Jsou sice věci, které bych chtěl na autě změnit, ale takové věci bych jistě našel i na drahých exklusivních autech :-) Když jsem přemýšlel, co mi na autě vyloženě vadí, tak se asi budete divit, ale na nic jsem nepřišel ;-)


I ty máš samozřejmě pravdu ale když se vážně tak zamyslím, jestli mi něco vadilo na předchozích dvou autech, tak si na nic nemohu vzpomenout.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 01.01.2008 21:05

- ovladanie hmloviek + chyba ich kontrolka na pristrojovke a dost mi chyba aj kontrolka stretavacich svetiel
- dost casto musim zapasit so spiatockou
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod bob17 » 01.01.2008 21:30

Dobré téma i pro nás, co se teprve chystáme objednávat. Při zkušební jízdě mi akorát vadil výhled dozadu při parkování, pohled do vnitřního zrcátka byl jak pohled do tunelu. S tím budu zápasit.
Pravda, že tak pečlivou kontrolu kvality provedení, jakou dělal Anonym, jsem nedělal. Nevím, jestli to platí obecně nebo si mám s kontrolou počkat až na svůj kousek.
Uvidíme, jestli KIA přijde s novým rokem s nějakými změnami, ale na to je asi ještě brzo. Prodejce mi říkal akorát o nějakém plánovaném mírném navýšení výkonu motoru 1.6 CRDi, cca o 3 kW. Jinak nic.
bob17 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 150  
Registrován: 10.11.2007
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
21000 km @ 5.9 l/100km

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod MP1 » 01.01.2008 21:42

Nemám veľký mesačný kilometrový výkon ( cca 600 km/mesiac), preto nemám ani veľké výhrady.

1. Veľmi mi to nevadí, málo jazdím na to, aby ma to otravovalo. Ale napr. na otcovej bývalej Alhambre 2. generácie sa vnútorné plastové blatníky
počas zimy rozpadli, kamene v nich narobili diery. Vymenili ich v záruke. Na auto za 1 200 000 Sk dosť hanba.
2. Ja mám 1.6 A/T. Jazdím hlavne mesto, krátke trasy, žiadna športová jazda. Spotreba teraz v zime 10 l, v lete 9 až 10 l.
Je to dosť, však? Ale ja som s tým počítal a som so spotrebou zmierený.
Aby benzínové auto ožilo, potrebuje svoju porciu benzínu, nič sa s tým nedá robiť.
3. Áno, chýba mi ovládanie na volante.
4. Asi áno. Ale ja vôbec nemám zásterky. A asi ďalšia investícia bude do nich a bude to asi veľmi, veľmi, veľmi skoro.

5. Aero lišty určite ešte otestujem vo väčšej rýchlosti. Dajú sa nastavovať ostrekovače? Striekajú veľmi nízko. Skúšal niekto?
6. Blinkre. Áno, už sa mi stalo, že ostali bežať po vyrovnaní volantu.
7. Lak. Ak to nebude mať vpliv na životnosť, nevadí.
8. Svetlá. Po prechode z Fabie som si fakt musel zvyknúť na slabšie svetlá. Ale xenony by som sai nechcel. Na Alhambre nám
sa nám jeden pokazil našťastie v záruke, oprava výmena svetla - 30 000 Sk.
9. Rádio je úžasné. ( Zatiaľ mi len raz zatuhlo, odpúšťam mu).
10. Strašne mi chýba - jedna jediná vec na tomto aute - elektrické sedadlo s pamäťou. Manželka je o hlavu vyššia a dennodenne
prestavujeme sedadlo ja dozadu dole, manželka dopredu hore.
11. Chýba mi hydraulická vzpera na prednej kapote. Už na tom pracujem. Riešenie je zatiaľ v nedohľadne, nakoľko na kapote nieje dostatočne
pevné miesto pre jej uchytenie.

Toľko moje postrehy. Žiadna kritika, s autom som v podstate spokojný.


vladislav píše:Pojdme se rozepsat co vám na vašem miláčkovi vadí a co by se dalo zlepšit...nic není na 100% :no: :no: :no: Každý at nepíše svůj názor bez obav kritiky druhých členů fora.. :twisted:

Tak mě osobně vadí na mém miláčkovi...

1. Hlučnost sněhu a nebo kamínků odlétujících od kol v blatnících....působí to domem hodně laciného vozu

2.Výkon auta je vykoupený dost velkou spotřebou....pokud chci jet více dynamicky,zdá se mi ta spotřeba dost velká na obsah 1.4 l

3.Ovládání palubního počítače....na páčkách u volantu by to bylo více praktičtější...i nějaké funkce bych nahradil jinými..

4.Hodně se špiní karoserie v zimě jak boky tak i zadní dveře...

Jako s celkem jsem s autem zatím spokojený ..uvidíme jak dál... :-o :-o
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2203  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod Návštěvník » 01.01.2008 22:02

Tak i pár postřehů u mě (Cee`d).

- vypínání blinkrů při moc velkém úhlu natočení volantu
- ovládání palubního počítače nepohodlně daleko na středové konzole
- sekání rádia při přehrávání mp3 (ve formátu přesně dle uživatelské příručky!)
- zpátečka zapadávající jen zlehka, při rychlém zařazení nezaskočí
- špatná kalibrace parkovacího radaru, souvislý tón je moc brzo
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 01.01.2008 22:09

Ano i ostřikovače mi stříkají hodně nízko!
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod milost » 01.01.2008 22:56

U tohoto auta mi vadí snad jen ta spotřeba, uvidím ještě jak to bude v létě, ale jinak jsem celkem spokojený. Na spotřebu uvedenou výrobcem se asi dostanu dost těžko.
milost Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  
Registrován: 08.11.2007
Bydliště: Teplice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2017)
3000 km @ 7.2 l/100km

Příspěvekod Beda » 01.01.2008 23:17

Co se tyka ostrikovacu, tak je to jasne dano rychlosti vozu :idea: Jsou asi stelovane pri minimalni a nebo zadne rychlosti tak, aby vam nestrikali pres vuz a krasne do stredu okna. Casto prave jsou videt jine vozy, kde jim strikaji ostrikovace pres, ale toto se stava vetsinou pri nizke rychlosti a nebo kdyz vuz stoji :???: Chtelo by je to jen trochu zvednout, ale pak se nesmite rozcilovat, ze vam budou trochu strikat pres auto, kdyz je pouzijete pri minimalni rychlosti a nebo zastavenem vozu :-|
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8284  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Další

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé