Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod Rrado » 12.11.2020 13:07

thornych píše:Napadají mě 2 věci (nevím, jestli už nebyly zmíněné):
1. Kvalita a dolnost laku je dost mizerná. Na relativně drahé metalíze je vidět "pomerančová kůra" a odolnost je dost podprůměrná
2. Asi drobnost, ale několikrát mě rozčílila - Mám nastavené automatické zamykání o odemykání. Bohužel když jsou klíčky v zapalování a otevřu řidičovy dveře, zbytek auta se neodemkne. Takže následně obíhám auto a mačkám tlačítko pro odemknutí. Mnohem logičtější je řešení u jinýh značek, kdy se při otevření řidičových dveří odemkne i zbytek auta. Ale asi jde o zvyk...

1. Tento problém nemám (Sportage 2011 oranžová metalíza) - dokonca sme asi mesiac-dva po kúpe schytali veľký šuter do A-stĺpika (jamka až na plech) čo som len lokálne korigoval, ale zdá sa že to ďalej nepracuje. Auto je garážované. Korózia je skôr na podvozku, výfuk, a pod.
2. Toto mi robí problém ešte aj po 9 rokoch. Vystúpim pred garážou a nemôžem otvoriť kufor alebo zadné dvere. Už mám reflex manuálne odomknúť tlačítkom na dverách ale občas zabudnem. Áno je to zvyk, ale je to veru otrava :-)
Oranžová 2.0 CRDi 4x4 03/2011 - najnižšia spotreba 6,05l (leto, okresky) najvyššia 8,0l (oravské mrazy)
Spotreba podľa rokov: 2011 - 7,76 / 2012 - 7,05 / 2013 - 6,94 / 2014 - 6,73 / 2015 - 6,95 / 2016 - 6,72 / 2017 - 6,95
Uživatelský avatar
Rrado Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 216  Témata: 1
Registrován: 30.03.2011

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod HonzaŠ » 13.11.2020 04:15

2. Vystoupím před garáží a otevřu si zadní dveře abych vyndal bundu nebo kufr kvůli nákupu. Tam už chybu nevidím.
Kia Cee'd Kombi JD 1.6 GDi TOP 10/2018
Uživatelský avatar
HonzaŠ Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 05.10.2020
Bydliště: Jemnice  Czech Republic (cz)

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod jar.cieplik » 03.02.2021 18:01

ahojte, prosím o radu.... mám optimu kombíka, rv 2017. jedná se mi o roletku v kufru. mezi sedadly a roletkou je cca 10 cm volného místa. proč to tak je? např. u nějakých vozů jsem viděl, že jdou lehce polohovat, sklopit zadní sedačky. u mě to si myslím nejde. no a jde mi o to, že v kufru nechávám i přes noc nějaké věci a nerad bych, aby šmejdi kvůli tomu se zkoušeli vkrást do auta. méte někdo nějaké tipy, jakou roletku sehnat nebo nějaký návod, jak to hluché místo vyplnit? děkuji jarek
jar.cieplik Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 16.12.2020
Bydliště: albrechtice  Czech Republic (cz)

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod zaplosak » 03.02.2021 18:09

Takhle nějak to má roomster, dá se koupit taková jakoby plachetka na suchý zip která vyplní právě tu mezeru kde jedna část je na sedadlech jakoby zezadu a druhá na platu, u tebe tedy by to bylo na roletce - ale je to hnusné...
Asi bych to neřešil a nechal si zatmavit skla , foĺie jsou dnes kvalitní a stojí to pár korun, vypadá to skvěle a trvanlivost - dlouhé roky......
Uživatelský avatar
zaplosak Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 487  Témata: 1
Registrován: 30.06.2013
Bydliště: olomouc  Czech Republic (cz)

Kia Ceed III (2018)
3000 km @ 6.8 l/100km

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod tomas348 » 05.02.2021 15:59

mě nejvíc vadí malá odolnost palubovky proti poškrábání, ve srovnání s octavií nebo scalou to je nebe a dudy. Stačí pouze omylem nehtem po palubovce a už to nejde nijak spravit. jinak jsem v podstatě spokojený
tomas348 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 26.04.2019
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod kayman » 05.02.2021 23:30

Minule som v tých malicherností nenapísal stierače. Tie fungujú dobre (aj keď schválne ten ľavý vodičov zanecháva čmuhy a ten vpravo nie :D), ale ja parkujem pod smrekom, na okolí ďalšie listnaté stromy. Prakticky stále musím listy a ihličie z auta metličkou dať preč a spod stieračov je to nemožné. Zdvihnú sa len o pár cm a potom bum o plech kapoty. Takže to tam musím ručne vyberať, po daždi je to fakt sranda a už ma to riadne štve. Kamarát mi to vravel pred kúpou, že jeho i30 to tak má a ho to tiež štvalo, jeden z dôvodov prečo auto po operatívnom leasingu vrátil a nenechal si. Viem, že sa stierače dajú dať do servisnej polohy, ale to mám vždy po jazde nasucho stierače dať do tej polohy a zdvihnúť? Alebo pred jazdou? Veľmi nekomfortné a neviem prečo to takto spravili. Aerodynamika sa určite dala inak vymyslieť.

Automatické diaľkové som až nedávno využil a zistil som, že sa nedajú vypnúť ak ich raz zapnem. Musím svetlá prepnúť na stratávačky z AUTO režimu a ak chcem potom zase automatikcé diaľkové, dať to naspäť. TEda, dajú sa vypnúť vtedy keď sa zapnú v automatike. Neviem no, tak zvláštne to je. ja bývam na okrajovej časti mesta kde idem každou možnou trasou po meste, ale mimo osvetlenia. Takže sa tam tie diaľkové zapínajú, podľa vyhlášky sa v meste používať nesmú. Toto je ok, lenže nedajú sa vypnúť. Zase malichernosť asi.

Čo ma najviac štve sú tie hlavové opierky. Neviem či mám akurát tú správnu výšku, alebo som pokazený, že sedím ako sa má podľa ergonómie aj ako sa odporúča - čiže čo najviac v pravom uhle mať chrbát a nie ako je zvykom "na pána" dozadu až v leže ako vo formuliach :D. A tá hlavová opierka je proste peklo pre mňa, bolí ma z nej krk keď dlhšie idem v aute. By som si ju otočil, ale tam je ten mechanizmus posúvania dopredu (mám ju najviac v zadu) takže otočenie by bol problém hlavne pri nehode. Nedá sa tam dať nejaká z iného auta? Svokrove Rio to má ešte horšie lebo tá opierka zasahuje až na krk. Holt, rozmerovo som najviac vzdialený aziatom tak mi to nesedí.
https://imgur.com/a/9fvF9cs
Teraz si sedadlo zakláňam viac dozadu, no čoskoro bude druhý syn veľký na vajíčko a bude mať veľkú sedačku a to bude problém potom za mnou ho dať, jedno z detí potom bude musieť na predné sedadlo.
V podstate sedím tak ako je pán tu na prvom obrázku v článku zaklonený dopredu - https://blog.carhelp.sk/spravne-sedenie ... 5-krokoch/ Mňa viac nepustí hlavová opierka.

Inak mám to auto rád, vždy sa na jazdu teším aj pri všetkých "malichernostiach". Už aj prešla radosť z nového auta a stále sa na to teším.

Trochu blbosť inak, to moje rádio 8" bez navigácie, tak má v menu položku "čas z GPS". Predajca mi pri preberaní vravel, že to keď pripojím telefón k rádiu tak si z GPS mobilu sťahuje čas, ale to je blbosť. To rádio má normálne pripojenú GPS anténu, vie súradnice, rýchlosť. A mňa štve, že to nezobrazuje. Keďže auto mi ukazuje +3km/h viac na letných pneu a 3-4km/h pri zimných (tie majú vyšší dezén). GPS by bolo presnejšie, auto to číslo pozná, ale proste som si mal zaplatiť kopu peňazí za staré mapy asi alebo čo :thu: .
kayman Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 104  
Registrován: 23.06.2020
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2020)
11117 km @ 8.4 l/100km

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod lubos550 » 25.05.2021 09:35

Takze, po najazdeni cca 160000km predane KIA RIO UB III, 1,25 CVVT. Auto jazdilo prakticky bez poruchy, po celu dobu. Na konci sa vyskytli drobne "kozmeticke vady", co sa ale da povazovat u auta r.v. 2012 s tymto najazdom asi za normalne:

1. Svietila kontrolka airbagu (opotrebovany polkruhovy kontakt, pod volantom) -odhad ceny opravy cca 100-150Eur
2. Opotrebovany-"osupany" lak na spatnych zrkadlach (toto mohlo byt sposobene rozmrazovanim zrkadiel v zime)-odhad ceny opravy cca 20Eur
3. Opotrebovana gumicka tlacidla otvarania zadneho kufra-odhad ceny opravy cca 10Eur

Auto bolo ,da sa povedat, bez znakov korozie na motore, vyfuku, napravach a karoserii.
Naposledy upravil lubos550 dne 26.05.2021 11:43, celkově upraveno 2
Skoda Fabia Combi 1,0 TSI, 70kW - 5,0l/100km - 3000km
KIA Rio 1,25 CVVT, 62kW - 5,6l/100km - 160000km - predane
lubos550 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 567  Témata: 2
Registrován: 22.12.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod HonzaŠ » 25.05.2021 11:44

Mě zatím vadí jediná věc. Dálkovým ani klíčem v zámku nelze stáhnout okna. V létě člověk musí odemknout, vrazit klíč do zapalování a pak teprve můžu stáhnout okna :thd:
Kia Cee'd Kombi JD 1.6 GDi TOP 10/2018
Uživatelský avatar
HonzaŠ Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 05.10.2020
Bydliště: Jemnice  Czech Republic (cz)

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod kayman » 29.05.2021 21:08

Toto trochu niekto nedomyslel. Žiarovka v kufri, ktorá svieti naozaj málo, sa zohrieva natoľko, že nálepka na tom module postupne obhorela. Obe strany mám takto.. Dobre, že som v interiéri teraz pomenil za LEDkové, studené aj po dlhom svietení a ešte aj lepšie svieta. Nepoviem ani slovo kebyže mám takto na starom aute (21ročné), ale toto má len rok.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kayman Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 104  
Registrován: 23.06.2020
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2020)
11117 km @ 8.4 l/100km

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod johnyfly1 » 29.05.2021 22:21

na venge snad vsetko...systemy tam sice su ale total nedomyslene :) tiez kvalitu ochrany karoserie a hlavne podvozku... je to bieda :)
johnyfly1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 488  Témata: 20
Registrován: 29.10.2019

Kia Venga (2012)
130000 km @ 8 l/100km

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod Beda » 30.05.2021 08:58

Tendle obrazek se dostat na americke NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration) tak donuti Kia svolat auta na pripadnou napravu, aby nedoslo k zahoreni :huh:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod Peter_S » 16.07.2021 02:51

Ja som celkovo velmi spokojny so svojou Kia Xceed ale predsa len par veci na zlepsenie by sa mozno naslo:

- lepsie odhlucenie (mam pocit ze to ide zo zadnych kolies
- spotreba, ako je to logicke asi, ale 1.4 TGDI sa mi zda o DOST pazravejsie ako v mojej starej Kii 1.4 CVVT :-D
- dat dochladzovanie turba automaticky po vypnuti ako maju niektore ine znacky
- nedavat letne Continental ContiSport Contact 5 - dost su hlucne

Ostatne drobnosti tu boli spominane ako napriklad zamykanie, ziarovka na osvetlenie kufra, zamykanie veka nadrze
Peter_S Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 16.07.2021
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2020)
8700 km @ 8.4 l/100km

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod lubos550 » 16.07.2021 10:16

Kolega v praci tiez spominal, ze ma u XCeeda o nieco vyssiu spotrebu. Ono to moze byt dane napr. vyssou hmotnostou auta, automatickou klimou, odporom vzduchu... Mam odskusane, ze len samotne zvysenie otacok ventilatora (pri vypnutej klime) o jeden stupen, zvysuje spotrebu priblizne o 0,1L-0,2L/100km.

Aka je spotreba pri volnobehu (zohriaty motor aj olej/ostatne vsetko vypnute)?
Skoda Fabia Combi 1,0 TSI, 70kW - 5,0l/100km - 3000km
KIA Rio 1,25 CVVT, 62kW - 5,6l/100km - 160000km - predane
lubos550 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 567  Témata: 2
Registrován: 22.12.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod Beda » 16.07.2021 10:52

Na vyssi spotrebu bych si stezoval u auta, co ma za sebou uz alespon tak 100tis. :D najezd 5tis. je u mne pro delani zaveru o spotrebe nevypovidajici ;) Kdyz jsem mel ceeda od novoty, tak mi klesala spotreba prubezne, dokonce i u prvniho Sorenta jsem mel prubezny trend klesajici spotreby (a to uz melo 200tis.) :idea:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod lubos550 » 16.07.2021 11:41

Tu slo zrejme skor o porovnanie samotneho motora 1,4TGDi s 1,4CVVT, co sa spotreby tyka. Kedze motor TGDi ma priame vstrekovanie a "turbo", tak by mal mat sam o sebe nizsiu spotrebu, ako CVVT (ten ma len variabilne casovanie ventilov), pri tom istom style jazdy a v tom istom (alebo podobnom) aute. 8-10L/100km je asi predsa len trochu dost a to sa mi kedysi zdal uz ten 1,4CVVT motor dost "zrut" (jedno ci bol novy, alebo zabehnuty) :)
Skoda Fabia Combi 1,0 TSI, 70kW - 5,0l/100km - 3000km
KIA Rio 1,25 CVVT, 62kW - 5,6l/100km - 160000km - predane
lubos550 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 567  Témata: 2
Registrován: 22.12.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé