Používáte integrovanou navigaci

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Re: Používáte integrovanou navigaci

Příspěvekod Yearling » 02.05.2021 14:59

Takže po delším pokusničení si na svůj dotaz - postřeh taky sám odpovím (překvapuje mne, že se s tím zatím nikdo nesetkal nebo mu to nevadí).

Na rozdíl od předchozí verze navigace, kdy ceny benzinu (resp. řazení čerpacích stanic dle aktuální ceny benzinu) bylo možné zobrazit (přepnout na řazení podle ceny) vždy při zobrazení bodů zájmu - čerpacích stanic a to jakýmkoliv způsobem (z mapy, pod tlačítkem navigovat >> BZ,...), tak u nové verze navigace je možné řazení čerpacích stanic podle ceny (a zobrazit i cenu) aktivovat pouze a jedině z módu HOME - tzn. nejprve je nutno na obrazovce kliknout na ikonu Home (domeček), následně na ikonu Info a následně Čerpací stanice - zobrazí se seznam čerpacich stanic, který je možné řadit podle názvu, vzdálenosti a v tomto jediném případě je tam i možnost podle ceny. Nevím jestli se jedná o chybu nebo je to ze strany KIA úmysl (v autosalonu nebyli schopni odpovědět), každopádně je to naprosto zbytečná komplikace (bohužel netuším je-li možné na podobné chyby nějak jednoduše upozornit přímo výrobce, aby je měl možnost v příštím update odstranit).
:kia: Ceed (CD) EXCLUSIVE r.v. 2019 1.4 T-GDI
Yearling Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 1
Registrován: 25.03.2019

Kia Ceed III (2019)
34000 km @ 6.3 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Používáte integrovanou navigaci

Příspěvekod Madbugie » 27.08.2021 14:59

čaute, pozeral som tie body záujmu v navigácii a aj ked ich zafajknem, tak mi nič nezobrazí, len na mape vidím ked sa blíži napr. pumpa, ale to je iba pár kilometrova maličká ikonka...

nedá sa tu niečo niekde (možno som to len nenašiel) ako som mal v Sygic, že tam boli na lavej strane ikonky s najbližšou pumpou, kde som videl, kolko km je po pumpu, či dve...

niečo ako na obrázku:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
:kia: as mad as possible :kia:
Kia Ceed SW 1,5 T-Gdi - Casa White - Gold + Navi + Led
Uživatelský avatar
Madbugie Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 153  Témata: 1
Registrován: 22.06.2021
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: Používáte integrovanou navigaci

Příspěvekod hoodoo » 27.08.2021 16:07

@Yearling ono poslední aktualizace navigaci tak zprasila, že takhle hluboko jsem už nešel - respektive, ten nový zpusob (ne)vyhledávání mě tak zprudil, že jsem se o větší využití navigace už nepokoušel :thd:

@Madbugie v rakousku na dálnici to ukazuje, za jak dlouho bude další odpočívka, přehledně napravo nahoře hned pod vzdáleností dalšího odbočení :thu:
v čr jezdím nejvíce bez navi, takže nevím :oops:
Uživatelský avatar
hoodoo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 2
Registrován: 19.09.2019
Bydliště: Jižní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2019)
70000 km @ 9.5 l/100km

Re: Používáte integrovanou navigaci

Příspěvekod Madbugie » 27.08.2021 18:23

pozeral som teraz, verziu máp mám (D.G2) tuším už je H verzia, tak to aby som išiel asi aktualizovať...

lebo ja ikonku pumpy na mape ako takej vidím, aj s cenou benzínu, ale ako píšeš vpravo hore nemám žiadne ikonky ani so vzdialenosťou...
:kia: as mad as possible :kia:
Kia Ceed SW 1,5 T-Gdi - Casa White - Gold + Navi + Led
Uživatelský avatar
Madbugie Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 153  Témata: 1
Registrován: 22.06.2021
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: Používáte integrovanou navigaci

Příspěvekod mickey mouse » 27.08.2021 23:33

Nepoužívám a prodejce mě ji výslovně bez dalšího komentáře nedoporučil, to bylo ještě v době kdy byla za příplatek 40 tis, jasně mi řekl "kupte si normální navigaci".
mickey mouse Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  
Registrován: 04.10.2015
Bydliště: Havlíčkův Brod  Czech Republic (cz)

Re: Používáte integrovanou navigaci

Příspěvekod HonzaŠ » 28.08.2021 08:29

Používám párkrát za rok a bez problémů i v Rakousku.
Kia Cee'd Kombi JD 1.6 GDi TOP 10/2018
Uživatelský avatar
HonzaŠ Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 05.10.2020
Bydliště: Jemnice  Czech Republic (cz)

Re: Používáte integrovanou navigaci

Příspěvekod Rytíř » 28.08.2021 14:21

Nepoužívám :drink:
KIA Rio II/09
Uživatelský avatar
Rytíř Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 242  Témata: 9
Registrován: 27.04.2009
Bydliště: Vysočina  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2009)
15000 km @ 6.9 l/100km

Re: Používáte integrovanou navigaci

Příspěvekod profano » 28.08.2021 16:29

Používám velmi často. Co jsem v důchodu, tak s autem jezdím převážně na výlety. Cíl nezadávám přímo v navigaci, ale najdu ho na Mapy.cz a pošlu z mobilu do auta přes UVO.
Uživatelský avatar
profano Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 199  Témata: 13
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Třebíč  Czech Republic (cz)
Sponzor (4)

Kia XCeed (2021)
34000 km @ 6 l/100km

Re: Používáte integrovanou navigaci

Příspěvekod Mirse » 29.08.2021 10:10

Používám velmi často i když jsou po aktualizaci chvilky, kdy bych jí nejraději odeslal kamsi ale zatím mě vždy dovedla kam jsem potřeboval :roll:
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
23500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3925  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
23500 km @ 6.4 l/100km

Re: Používáte integrovanou navigaci

Příspěvekod Madbugie » 11.11.2021 08:53

skúšal som si cez UVO poslať bod, trasu do navigácie, dal som odoslať, ono to aj napíše, že sa to prenieslo a nájdete to v priečinku,

ale ja to nejako v aute potom neviem nájsť, sa mi nič v navigácii neukazuje, len staré body ktoré som vyhladával v navigácii... neviete kam kliknúť na akú záložku, kde to môže byť zašité...
:kia: as mad as possible :kia:
Kia Ceed SW 1,5 T-Gdi - Casa White - Gold + Navi + Led
Uživatelský avatar
Madbugie Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 153  Témata: 1
Registrován: 22.06.2021
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: Používáte integrovanou navigaci

Příspěvekod snike » 11.11.2021 10:49

@Madbugie ... dej ... Navigace > Předchozí cíle > Předchozí vyhledávání ... a tam to najdeš :yes:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6105  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Používáte integrovanou navigaci

Příspěvekod Madbugie » 11.11.2021 16:07

Dik tak už som to našiel, akurát že sme boli na ženinom profile a ono sa to poslalo na môj profil...

som myslel že navigáciu máme spoločnú...
:kia: as mad as possible :kia:
Kia Ceed SW 1,5 T-Gdi - Casa White - Gold + Navi + Led
Uživatelský avatar
Madbugie Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 153  Témata: 1
Registrován: 22.06.2021
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: Používáte integrovanou navigaci

Příspěvekod RadekVT » 26.08.2022 21:19

Tovární navigace mne zklamala. Při jízdě z Jeseníku do Raskova po hlavní a jediné silnici mne najednou naváděla doprava do míst kde je dál jen polní cesta. Při té samé jízdě mne v Raškově chtěla poslat do dvorku soukromého domu. Druhý den jsem jel z Raškova do Olomouce po dálnici a zhruba uprostřed trasy mne navigace lákala odbočit doleva. Podpora, nějaký arab mi tvrdil že mám špatnou aktualizaci a zmlkl. Aktualizace je ok. Jde o chybu v mapových podkladech a algoritmu. Stejnou chybu má i Sygic. Waze je ok. Tak teď používám Waze .
:CZ: :kia: Kia Sportage 2017, 1.6 T-GDI.
Uživatelský avatar
RadekVT Muž
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 20  
Registrován: 05.08.2022
Bydliště: OLomouc  Czech Republic (cz)

Kia Sportage II (2018)
85000 km @ 7.4 l/100km

Re: Používáte integrovanou navigaci

Příspěvekod Madbugie » 29.08.2022 17:18

hmmm vrátili sme sa z HR, 2x mi zakufrovala navigácia, ale otočka bola blízko, fakt som niektoré nepochopil, ako ma to tam mohlo poslať... ale napr. cez maďarsko nás to posielalo, na celkom nové cestičky a aj to išlo rýchlejšie... netreba sa vždy držať zabehnutých koľají... len to má ešte mušky no... niekedy to chce úplne nezmyselne odbočiť...

ale ak je navigácia aktuálna a funguje mob. sieť, tak občas sa oplatí počúvať rady na obchádzky, hlavne v HR, kde bývajú "hužvy" na dennom poriadku...

naučil som sa drobnú fintičku, ak sa niečo zobrazí na nav. tak si "mínuskom" zmenším mapu a tam je vidno oranžové a červené oblasti, kde je zápcha a pod. resp. ak sa ide v kolóne, tak je to vidieť aká je dlhá a pod., potom stačí stlačiť tlačítko "map" a vráti sa na pôvodnú veľkosť podľa nastavenej rýchlosti...

v novej aktualizácii sa v pravo hore ukazujú aj body záujmu, ale vždy iba jeden, napr. ikonka parkoviska, vidlička nôž, wc, pumpa a pod, ale nezaškodilo by, ak by tam bol názov tej pumpy, resp. ako je to v Sygic, že sa ukazuje aj nasledujúca pumpa a ako je ďaleko...

zatiaľ spokojnosť 80:20
:kia: as mad as possible :kia:
Kia Ceed SW 1,5 T-Gdi - Casa White - Gold + Navi + Led
Uživatelský avatar
Madbugie Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 153  Témata: 1
Registrován: 22.06.2021
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: Používáte integrovanou navigaci

Příspěvekod 2stenly9 » 12.01.2023 22:14

Rád by som používal navigáciu ale nedá sa spustiť. Predošlý majiteľ vymenil rádio a navigácia vypisuje že chýba karta. :x
2stenly9 Muž
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 05.01.2023
Bydliště: Martin  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2010)
143000 km @ 7.5 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé