Parkovanie so zaradenou rýchlosťou

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Parkovanie so zaradenou rýchlosťou

Příspěvekod lierosk » 13.02.2021 18:47

Zdravím, mám kiu rio 1.4 2009, chcem sa spýtať či je bezpečné parkovať so zaradenou rýchlosťou ak musím parkovať mierne dolekopcom. Minule mi zamrzla ručná brzda a mal som problém sa vôbec pohnúť, preto musím parkovať bez ručnej aspoň v tomto počasí. Doteraz som vždy parkoval na ručnej, preto nechcem riskovať že niečo poškodím(spojku). Internet odporúča dávať do spiatočky ak parkujem dolekopcom. Vďaka za info.
lierosk Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 13.02.2021
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Parkovanie so zaradenou rýchlosťou

Příspěvekod zaplosak » 13.02.2021 19:09

Ahoj, mám ceeda 3 a je to jak říkáš, jak zatáhnu brzdu po mytí nebo dešti, nejde to utrhnout, dopředu vůbec a dozadu - to je rána jako prase, takže nezatahuji, ale mám garáž v rovině tak je to ok, v tvém případě když parkuješ s kopce to je problém, ale i z hlediska že motor visí na rozvodech, to není dobré, asi neporadím - parkovat s koly proti obrubníku?
Uživatelský avatar
zaplosak Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 487  Témata: 1
Registrován: 30.06.2013
Bydliště: olomouc  Czech Republic (cz)

Kia Ceed III (2018)
3000 km @ 6.8 l/100km

Re: Parkovanie so zaradenou rýchlosťou

Příspěvekod pacesol » 13.02.2021 21:32

Já parkují na rovině a ruční brzdu dávám stále. Z kopce zařazena rychlost znamená, že auto stojí na napnutém rozvodovém řetězu protože komprese ujde. Sám jsem na toto změnil názor nedávno. Viděl jsem fabii na dílně zaparkováním na nájezdech bez ručky a připravenou na výměnu rozvodů. Nasponovany rozvoďák mne přesvědčil.
Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš.
Uživatelský avatar
pacesol Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 771  Témata: 3
Registrován: 13.03.2013
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (9) TOP sponzor (1) Organizátor srazu (1)

Kia Stonic (2021)
700 km @ 0 l/100km

Re: Parkovanie so zaradenou rýchlosťou

Příspěvekod HonzaŠ » 14.02.2021 05:47

Řeš důvod zamrzání ručky. Zřejmě děravý prachovky na lanku.
Kia Cee'd Kombi JD 1.6 GDi TOP 10/2018
Uživatelský avatar
HonzaŠ Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 05.10.2020
Bydliště: Jemnice  Czech Republic (cz)


Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé