Čekací doba / objednávky

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Re: Čekací doba / objednávky

Příspěvekod cosmicboy » 24.08.2022 06:53

Jasné, já tohle všechno chápu, cena na trhu a brutální zdražování všeho je jasné a neoddiskutovatelné. Já se spíš jen pozastavuji nad tím, že když mám na něco (rezervační) smlouvu, tak jsem doposud žil v doměmí, že bude dodržena - a to oboustranně. A tím teď nemyslím jen automobilový průmysl - prostě od toho (dle mého názoru) smlouvy jsou. Proto se tak stále a hloupě divím :-). Ještě dotaz z druhé strany - když zákazník smlouvu zruší, že je vše dražší a jemu nebylo přidáno na výplatě jak předpokládal, proto na nové auto nemá, tak může také od smlouvy odstoupit a bude mu rezervační poplatek vrácen? Opakuji - vůbec nemyslím své dotazy zle, jen jsem spíš nad celou situací nějak podivuji a snažím se ji pochopit. Předpokládám, že to asi bude podobné (ne-li stejné) napříč jinými automobilkami.
Kia Rio YB, 2022, 1.2 DPI
Uživatelský avatar
cosmicboy Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 178  Témata: 18
Registrován: 23.09.2021
Bydliště: Plzeňský kraj  Czech Republic (cz)

Kia Rio IV (2022)
9000 km @ 5.7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Čekací doba / objednávky

Příspěvekod pietroSV » 24.08.2022 14:25

V zmluve mam 20 tyzdnov, ktore uz presli
Naposledy upravil pietroSV dne 23.11.2022 09:18, celkově upraveno 1
aktualne od 8.3.2014: Kia Ceed 2014 Silver 1,4 cvvt 74kW 6MT Planet Blue
na cakacke od 28.2.2022: Kia Ceed SW 2023 GT line 1,5 t-gdi 118kW DCT7 Orange Fusion
pietroSV Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 28  
Registrován: 26.08.2015
Bydliště: Trencin  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2014)
0 km @ 0 l/100km

Re: Čekací doba / objednávky

Příspěvekod Beda » 24.08.2022 14:47

@cosmicboy
Precti si smlouvu a smluvní podminky a tam hledej odpovedi na tvoje dotazy, kdyz tam nebudou jasne odpovedi, tak kontaktuj prodejce. Pokavad ti da vysvetleni s kterym nebudeš chtit souhlasit a nebude i jasne vyplyvat ze smlouvy, tak si sezen pravnika, ktery jim to vysvetli :D
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8286  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Čekací doba / objednávky

Příspěvekod MP1 » 24.08.2022 18:13

@cosmicboy
Beda to napísal správne.
Ja doplním, že na SK dal importér vzor VOP. Každý díler si upravuje VOP podľa svojho uváženia, preto sa na tvoju odpoveď nedá dať jednoznačná odpoveď.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2210  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Čekací doba / objednávky

Příspěvekod Tomáš83 » 01.09.2022 10:27

Vyšel ceník pro Sportage MY23. Cena vyšší, výbavy stejné.
Tomáš83 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  Témata: 13
Registrován: 04.08.2016

Re: Čekací doba / objednávky

Příspěvekod MP1 » 02.09.2022 17:18

Už tam nie je.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2210  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Čekací doba / objednávky

Příspěvekod kukurus » 10.09.2022 12:09

Mam nejake nove info od predajcu k dodacej dobe. Predajca kontaktoval importera a pytal sa na dodanie naseho auta. Dozvedeli sa ze pred nasim autom je v poradi vyroby nieco cez 60 sportage v podobnej konfiguracii. Mesacne zevraj vedia v podobnej konfiguracii vyrobit priblizne 20. Minuly mesiac ako mali dovolenky tak vyrobili len 5. Zaujimave veci. By ma zaujimalo kde v poradi je ten co caka od decembra. A kde bol ten co objednal auto v 5. mesiaci a v 7. Sa uz vozil... Trosku som zistoval v radoch tych co cakaju od zimy a kratsie. Vsetci maju jednu spolocnu vec. Uplatnuju si zlavu na povolanie alebo na firmu. Podla web stranky by to mala byt fleet zlava. Na fb skupine kia sk/cz official ma admin upozornil ze to nieje fleet zlava. Tak neviem. Predajca mi povedal ze si nemysli ze by to vyroba/importer zohladnovali kto ma a nema zlavu a podla toho vyrabali. Predajca ale povedal ze importer vie ktory zakaznik si tuto zlavu uplatnuje. Ja by som sa ani necudoval keby vyrabali skor pre tych co zlavu nemaju. Ako ratam tak moje auto bude najskor v decembri. A uz s novym cennikom kt. bude asi od novembra. Radost kupovat. Pomaly sa mi zacina to auto aj znechucovat a rozmyslam nad kupou niecoho ineho :(
kukurus Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 15.08.2022
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: Čekací doba / objednávky

Příspěvekod SigiThePeasant » 10.09.2022 12:33

Zaujimave, ale neviem do akej miery to je naozaj tak (cim to nechcem rozporovat, fakt neviem), ale dam skor pohlad z opacneho konca...

Cisto z marketingoveho hladiska, tie fleetove zlavy su tam z nejakeho dovodu predsa... a jednym z nich je to, ze sice stratis par % z predajnej ceny, ale vrati sa ti to potencialne tym, ze ten firemny zakaznik nakupi dalsie auta, bude to tam servisovat, atd., tzn. iste "pravidelne" prachy do buducna... Ale ok, druha moznost je, v dobe kedy je vysoky dopyt a chcem ako predajca ist tymto sposobom, budu sa jednoducho zlavy pre firmy rusit (lebo stratia pridanu hodnotu). Vyrobe ako takej to moze byt jedno.

Nevidim do toho a stale len nahlas uvazujem, ale nevidel by som za tym ziadne sprisahanie - ak niekto dostane auto skor, mozno mal len stastie ze uplne rovnaku konfiguraciu niekto iny zrusil, a pokial uz zacali vyrobne procesy (co nemusi nutne znamenat zaciatok vyroby, ale staci ze sa realne zacalo objednavat a pripravovat na konkretny kus) je jednoduchsie iba zmenit adresata ako nieco rusit napriec XY systemami a miestami... Naopak, ak sa to sialene natiahne (pripady ked niektori borci cakaju od decembra), tam moze pokojne byt problem v tom ze sa cosi v procese pokazilo a boli prave nuteny to spravit od zaciatku (a opat nemusi nutne ist o vyrobu), treba pochopit ze v takom kolose asi nie je uplne easy zrazu si to poprehadzovat ako sa mi zachce...

Btw. cakam na HEV Platinu automat od aprila a tiez ma pekne stve to cakanie... a tiez ticho zavidim a nechapem ked niektorym padlo z neba dodanie za 2-3 mesiace...
Kia Sportage V. Platinum HEV 4x4 6A Deluxe White
SigiThePeasant Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 1
Registrován: 26.07.2022
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: Čekací doba / objednávky

Příspěvekod Arty » 11.09.2022 10:06

Pánové, také budu jen uvažovat “nahlas”. Já jsem již šťastným majitelem Platinum HEV a měl jsem také fleet slevu. Vozidlo, ač jsem tomu nevěřil, dorazilo o měsíc dřív než mi napsali do smlouvy. Tedy čekačka 1.3 - 29.7.2022. Navíc jsem měl poměrně nestandard s paketem Premium, ale zase jsem neměl Park paket. Myslím si tedy, že to opravdu závisí spíše na dostupných dílech. Jak, ale Kia vybírá dle shody nebo podobnosti vozidel jdoucích za sebou - netuší asi nikdo.

Ještě dodám, že nových Sportáží tady začíná jezdit opravdu mnoho i když spíš nižší výbavy.
Naposledy upravil Arty dne 11.09.2022 15:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Arty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 1
Registrován: 01.01.2022
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Re: Čekací doba / objednávky

Příspěvekod Tomáš83 » 11.09.2022 14:23

Mám obyč. TOP ( Platinum ) v automatu bez paketů a čekám od dubna. V polovině srpna zpráva od dealera, že auto má jít do výroby. Bude polovina září a nic. Abych řekl pravdu, začínám čím dál víc koketovat s myšlenkou, že to odpískám. Jestli auto nevyrobí do října a budou mi chtít navýšit cenu za MY23, tak na to jim kašlu. Nejhorší je, že na současné auto jsem měl vážného zájemce, který čeká od doby, kdy jsem objednal Sportage. Tento týden mi řekl, že počká do konce září, kdy mám podle smlouvy nejdíl dostat auto. Nedivím se mu!
Tomáš83 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  Témata: 13
Registrován: 04.08.2016

Re: Čekací doba / objednávky

Příspěvekod MP1 » 11.09.2022 14:53

Mne teraz vyrobili/vyrábajú dve autá. Jeden Silver a jeden Platinum benzín manuál pre zákazníka z 03/2022. Silver na sklad.
Automaty ani ťuk.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2210  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Čekací doba / objednávky

Příspěvekod t84fiala » 13.09.2022 07:20

Tak přidám trochu i dobrých zpráv, 15.3. objednána Sportage TOP Hybrid (HEV) 1.6 T-GDI 4x2 HEV 6AT 230k/169kW Penta Metal + paket EvoPark, včera došla prodejci, ve čtvrtek přebírám, přesně 6 měsíců od objednání, avizováno bylo 7-8 :thu:
Ceed SW MY20, 1,4 T-GDI 103 kW, Exclusive
Sportage MY2022 1,6 T-GDi 4x2 HEV 6AT 230 k / 169 kW + Paket EvoPark
Uživatelský avatar
t84fiala Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 41  Témata: 8
Registrován: 08.11.2018
Bydliště: Hustopeče  Czech Republic (cz)

Re: Čekací doba / objednávky

Příspěvekod kukurus » 13.09.2022 09:49

Gratulujem, tesim sa s tebou, uprimne :) my mame rovnaku konfiguraciu aj s park paketom ale mame 4x4. Vela stastnych km bez poruchy a nehody :)
kukurus Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 15.08.2022
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: Čekací doba / objednávky

Příspěvekod Kovinek » 13.09.2022 10:02

Také přidávám dobrou zprávu, včera převzata Sportage TOP, HEV, objednáno 2.4.2022 :)
Kovinek Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 01.08.2022
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Kia Sportage V (2022)
3000 km @ 5.8 l/100km

Re: Čekací doba / objednávky

Příspěvekod Ziggy » 13.09.2022 16:25

Ja dneska objednal HEV GT-Line, tak snad to stihnou aspon do pristich Vanoc :D
Ziggy Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 18.08.2022
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé