Komfort sedadiel

Výbava, autopotahy, koberečky atd.

Komfort sedadiel

Příspěvekod engineer » 31.07.2023 20:24

Ahojte, rozmýšľam nad kúpou XCeed 2023/2024 a po sadnutí si za volant mi prišlo, že sedadlá (výbava Gold) sú celkom úzke a mäkké (našťastie sa dá aspoň nastaviť bedrové opierka). Minulý rok som mal na víkend požičanú Ceed SW bez bedrovej opierky a už po hodine ma začal bolieť chrbát. Preto sa chcem spýtať ako vnímate vy sedadlá v Ceed/SW/XCeed/ProCeed 2022+ resp. má zmysel priplácať sa za sedadlá z GT (Seat Pack)? - tie som však nemal možnosť skúšať na dlhšej trase...
KIA Ceed SW 1.5 T-GDi GT-Line (2024)
Uživatelský avatar
engineer Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 1
Registrován: 07.03.2021
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Komfort sedadiel

Příspěvekod Ewerlast » 31.07.2023 20:48

Za mňa určite priplatiť za Seat pack.
Tie sedadlá sú extrémne pohodlné s výborným bočným vedením a ešte sú aj krajšie.
Základne sedadlá do rodiny ceed by som nechcel. Dokonca tie sedadlá v Xceede v MY20/21 mi prišli pomerne dobré oproti tomu, čo tam je teraz (v gt-line)
KIA Proceed GT Experience Green MY24
Ewerlast Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 4
Registrován: 23.01.2023
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2023)
7961 km @ 7.8 l/100km

Re: Komfort sedadiel

Příspěvekod Petrik » 31.07.2023 21:14

Ja mam Ceed SW so zakladnymi sedadlami bez nastavitelnej bedrovej opierky a pri vyske 192 cm si nemozem stazovat. Minuly rok som dal cestu spat z Chorvatska naraz 900 km, tento rok Taliansko 750 km bez ziadnych problemov.
Ak sa ti zdaju sedadla uzke, tak si sadni do Audi Q5. Tam som citil bocnice tlaciace do zadnice este na druhy den.
cee'd SW II 1,6 CRDi 100 kW Obrázek
Ceed SW III 1,5 T-GDi Gold, MY21, 7 DCT, LEDpack, NAVIpack Obrázek
Uživatelský avatar
Petrik Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 99  
Registrován: 09.08.2008
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2021)
17039 km @ 0 l/100km

Re: Komfort sedadiel

Příspěvekod snike » 31.07.2023 23:39

Sedadla (Seat pack) jsou vyborna, ale ne kazdemu muze vyhovovat kvuli vyssimu bocnimu vedeni nasedani/vysedani. Doporucuji pred koupi vyzkouset. Mne treba prijde, ze i sedacky elektricky nastavitelne s pameti jsou o trochu lepsi nez ty manualne ovladane. Mel jsem je v Ceedovi JD a ted i v XCeedovi.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6105  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Komfort sedadiel

Příspěvekod engineer » 01.08.2023 06:57

Pôjdem si teda vyskúšať tie príplatkové sedadlá, ale je zaujímavé, že aj tie elektronicky nastaviteľné sa odlišujú od tých základných (pretože z fotiek mi to ani veľmi neprišlo).
Btw.: v práci mám služobnú KIA Ceed (JD) v Gold výbave (s bedrovou opierkou) a síce tie sedadlá nemajú skoro žiadne bočné vedenie, ale na druhej strane sú tuhšie, a preto dokážem v nich "presedieť" niekoľko hodín bez bolesti chrbta.
KIA Ceed SW 1.5 T-GDi GT-Line (2024)
Uživatelský avatar
engineer Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 1
Registrován: 07.03.2021
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: Komfort sedadiel

Příspěvekod XMira » 01.08.2023 13:49

IMHO to je čistě o kompatibilitě (sedadlo/záda). Včera jsem seděl v autě 8 hodin a proložil to pěti hodinama v bikeparku. A nic mě nebolí, klidně bych řídil dalších několik hodin. Když jsem měl kdysi půjčenou předváděčku i30, tak mě po dvou hodinách bolel hřbet a kroutil jsem se jak žížala. Univerzálně dobrý nebo blbý sedadla podle mě neexistujou.
XCEED GTline 1.5T-GDI DCT MY2023
Uživatelský avatar
XMira Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 92  
Registrován: 02.10.2022
Bydliště: CB  Czech Republic (cz)

Re: Komfort sedadiel

Příspěvekod engineer » 01.08.2023 14:24

Univerzálne vhodné určite neexistujú, to je pravda, ale zaujímajú ma skúsenosti/pocity ostatných vlastníkov, aby som vedel že či ja som divný :)
Mne osobne mi dobre sedeli sedadlá v Passate (Highline). Ani po hodinách šoférovania som sa necítil unavený alebo ubolený. Asi to vychádza z teórie, že kvalita/kompatibilita sedadiel je priamo úmerná s počtom/množstvom nastavení.
Btw.: Riešim skladovku, tak preto mám obmedzený výber, inak by som si samozrejme vyskladal výbavu (vrátane príplatkových sedadiel) do môjho rozpočtu...
KIA Ceed SW 1.5 T-GDi GT-Line (2024)
Uživatelský avatar
engineer Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 1
Registrován: 07.03.2021
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: Komfort sedadiel

Příspěvekod petzl62 » 01.08.2023 21:37

snike píše:Sedadla (Seat pack) jsou vyborna, ale ne kazdemu muze vyhovovat kvuli vyssimu bocnimu vedeni nasedani/vysedani. Doporucuji pred koupi vyzkouset. Mne treba prijde, ze i sedacky elektricky nastavitelne s pameti jsou o trochu lepsi nez ty manualne ovladane. Mel jsem je v Ceedovi JD a ted i v XCeedovi.


Jednoznačně potvrzuju.
Elektricky stavitelná sedadla jsou o dost lepší. Hlavně v moznostech nastavení sklonu sedáku.
A ty z GT line/seat pack, ještě o jednu úroveň.
To vyšší boční vedení zrovna tak- souhlas :thu:
Člověk si musí najít svůj prdelní grif, jak tam nasedat ;), ale pak už je to pohádka :)
KIA XCEED GT line, 1,5T-GDi,118kW 7°DCT
Dlouhodobá spotřeba od : 8.9.2023- 6,69l/100km- dle tankování. Dle PP- 6,0l/100km.
Aktuálně najeto: 33250 km
Olej: Millers 0w20
Palivo: EO N95
Uživatelský avatar
petzl62 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 184  
Registrován: 14.09.2021
Bydliště: Opava  Czech Republic (cz)

Re: Komfort sedadiel

Příspěvekod Turudumdum » 01.08.2023 23:42

Co jsem měl možnost zkusit sedadla (standard látková) v i30, tak byla dost měkká. Ceed mě naopak překvapil, jak má sedačky tuhé (ale mám polokožené standard, možná se liší od látkových? nemám možnost porovnat).
Ceed SW MY23 1.5 T-GDI 6MT Top Premium
Turudumdum Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 32  
Registrován: 10.02.2023
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Re: Komfort sedadiel

Příspěvekod engineer » 03.08.2023 14:19

Nakoniec som mal možnosť si (aspoň na minútu) vyskúšať príplatkové GT sedadlá (Seat pack) v XCeede a musím povedať, že mi okamžite sadli. Samozrejme ťažko hodnotiť po takej krátkej chvíli, ale oproti tým základným, ktoré sú vo výbave Gold je to extrémny rozdiel a to čo sa týka kvality, tvaru alebo možnosti nastavení.

Ešte by bolo fajn vyskúšať aj textilné, elektrické sedadlá GT-Line, ako veľmi sa odlišujú od príplatkových sedadiel, pretože predpokladám, že to nebude iba o tom či koža alebo textil.
KIA Ceed SW 1.5 T-GDi GT-Line (2024)
Uživatelský avatar
engineer Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 1
Registrován: 07.03.2021
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: Komfort sedadiel

Příspěvekod Ewerlast » 03.08.2023 14:50

To si nemyslím.
Napríklad Proceed GT-line a GT (resp. seat pack) sedadlá sú podstatný rozdiel. GT-line majú menšie bočné vedenie, inú štruktúru (také mini cik-cak "hrbole")

Prikladám foto z cenníka, ten rozdiel je podstatný (na foto sú sedadlá s GT, Seat pack sú rovnaké len namiesto červenej je biela)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
KIA Proceed GT Experience Green MY24
Ewerlast Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 4
Registrován: 23.01.2023
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2023)
7961 km @ 7.8 l/100km

Re: Komfort sedadiel

Příspěvekod tom247 » 03.08.2023 14:56

Ja sa na GTline-ove sesle nemozem stazovat. Dobre drzia a dlhe cesty uplne na pohodu.
Ceed SW MY22 1.5T GT-Line
Obrázek
Uživatelský avatar
tom247 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 242  Témata: 4
Registrován: 18.06.2022
Bydliště: Slovakia  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2022)
0 km @ 0 l/100km

Re: Komfort sedadiel

Příspěvekod engineer » 03.08.2023 15:49

Ako tu už bolo spomenuté, sedadlá sú veľmi individuálna vec a mne na prvý posed tie GT sadli výborne. Avšak som v situácii, že si vyberám skladovku, a preto mám obmedzené možnosti výberu. Preto aby som si nezúžil výber na úplne minimum sa snažím spraviť nejaké kompromisy. Ale ak sú GT-Line tvarovo resp. rozmerovo rovnaké/podobné ako Gold (teda okrem bočného vedenia) tak je to potom (pre mňa) úplne jedno...ibaže...by som kúpil Ceed/XCeed s tými základnými a potom ich vymenil za tie z GT :) Ale takýto "psí kúsok" by bol asi ekonomicky nevýhodný alebo sa mýlim?
KIA Ceed SW 1.5 T-GDi GT-Line (2024)
Uživatelský avatar
engineer Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 1
Registrován: 07.03.2021
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: Komfort sedadiel

Příspěvekod Horvi_ceed3 » 09.08.2023 22:27

Kamos ma na predaj sedadla a tapac. dveri zo ceedu gt. Kupil to za 800eur ze to prehodi, ale nakonic auto predal, kupil mazdu a ostali mu v garazi :-D.
Horvi_ceed3 Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 30.10.2022
Bydliště: Kosice  Slovakia (sk)

Re: Komfort sedadiel

Příspěvekod figaro » 22.04.2024 13:26

Po prvých jazdách na novom XCeede som trochu sklamaný z tých športových sedačiek GT-Line. Páči sa mi, že sú v elektrike, materiál je rovnako kvalitný. Pre vyvýšené bočné vedenie podsedáka sú sedačky užšie ako som mal v starom Ceede. A tu je problém.
Sedačka mi je úzka. To bočné vedenie od strany dverí (z ľavej strany vodiča) ma tlačí na bok stehna. Je to dosť nepríjemné. Zaujímavé, že na pravú nohu ma netlačí a je to OK. Cez víkend som sedel cca 45 min. v aute, kým som aktualizoval navigáciu a ten nepríjemný pocit z otlačenia stehna som mal ešte niekoľko hodín. Buď si časom zvyknem a noha sa adaptuje alebo to vidím na veľký problém, hlavne pri dlhších trasách. Ešte je možnosť schudnúť. No asi mám veľký zadok. :twisted:
PS: Áno, pred kúpou som si sedačky vyskúšal, ale čo zistíte za pár minút sedenia.

Dajte si na to pozor pri kúpe nového auta, dobre si sedačky vyskúšajte, hlavne dlhšiu dobu.
Kia XCeed (2024), 1.5 T-GDi, A 7DCT, 118 kW/160 hp, GT-Line, zelená Celadon Spirit Green (CE6), MY2024
Kia Ceed III (2018), 1.4 T-GDi, A 7DCT, 103 kW/140 hp, First Edition, modrá Blue Flame (B3L), MY2019
Uživatelský avatar
figaro Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 195  Témata: 9
Registrován: 23.06.2009
Bydliště: Zvolen  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2024)
20 km @ 6.5 l/100km

Další

Zpět na Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé