Klimatizace

Výbava, autopotahy, koberečky atd.

Klimatizace

Příspěvekod Sikilik » 23.12.2009 01:33

Mám rok starého Ceeda SW 1.6 Crdi dovezeného z Německa. Ve výbavě má téměř vše, kromě vyhřívání čelního skla, sedadel a el. sklápění zrcátek. Má originál vestavěnou navigaci, ale manuální klimu. Dá se manuální klima předělat na automatickou a jak můžu zjistit, zda to v mém Ceedu vůbec jde, mám na mysli elektroinstalaci, apod. Stačí jen vyměnit středový panel s ovládáním manuální klimy za panel s ovládáním automatické, nebo v tom je ještě nějaký háček? Je to vůbec cenově reálné?
Sikilik Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 10.03.2009
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
31000 km @ 6.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Klimatizace

Příspěvekod Axel » 23.12.2009 02:02

to nevim, ale asi moc s tím nepočítej, manuál nemá ten displej pro určování teploty a to znamená, že tam ani není čidlo na teplotu dále máš úplně jinak řešené volby ofuků (nohy, hlava, tělo) a i jinak jsou řešeny ty dvě krajní kolečka, takže šance minimální...ale možná se pletu...
Fandím:
Moto GP
Tým: Ducati Marlboro Team; Jezdec: Casey Stoner (samo na prvním místě jsou naši jezdci :) )

Formule F1
Tým: Scuderia Ferrari Marlboro; Jezdec: Felipe Massa
Uživatelský avatar
Axel Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 544  Témata: 1
Registrován: 04.02.2009
Bydliště: Děčín  Czech Republic (cz)
5. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia cee'd SW (2008)
34000 km @ 7.6 l/100km

Re: Klimatizace

Příspěvekod snike » 23.12.2009 11:28

@ Sikilik : ... myslím, že svůj záměr můžeš rovnou odpískat ;) ... tak jednoduché to neni, udělat by to jistě šlo, ale jde na to na kolik by tě to vyšlo :?: Není to jen o výměně panelů, ale taky dodělat do auta několik senzorů teplot a světelný senzor, tudíž měnit kabelové rozvody.

Stačí se podívat na rozdílné konektory, které jdou do panelu manuální a automatické A/C viz. obrázek.

Obrázek Obrázek
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6105  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Klimatizace

Příspěvekod cerman » 25.12.2009 10:11

To Sikilik.
Taky jsem letos koupil v D,a vybíral jakou výbavu. Nakonec jsem si s navigací nevzal- na rady zdejšího fora a vzal výbavu kompletní bez senzorů couvání. Auto má historii-manuál je Lotyšsky, tam asi krize a koupeno u Holanských hranic. Zatím spokojenost. :kia:
Uživatelský avatar
cerman Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 48  
Registrován: 18.10.2008
Bydliště: Kotelsko  Czech Republic (cz)

Re: Klimatizace

Příspěvekod hermenet » 25.12.2009 10:34

A co se s manuální klimatizací smířit? Každá automatika se podle mne promítne do spotřeby paliva - automatická klimatizace, převodovka i tempomat, všechno plní jasné a neosobní instrukce a nezeptá se vás přitom (zatím), jestli je vám zrovna doopravdy horko, jestli opravdu chcete řadit, jestli opravdu musíte i na posledních metrech kopce jet 130, když dvě stě metrů před váma začal předjíždět kamion. :| :?:
KIA cee'd SW 1.4 CVVT 80.2 kW Active (2009) Obrázek
Uživatelský avatar
hermenet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 204  
Registrován: 19.12.2009
Bydliště: Praha 4  Czech Republic (cz)
7. sraz Kia-Club.org (1)

Opel Zafira (2016)
90000 km @ 8.37 l/100km

Re: Klimatizace

Příspěvekod Sikilik » 25.12.2009 15:13

Mám vlastně svého Ceeda dovezeného z Holandska, ale měl Německé papíry. Výbavu jsem si vybírat nemohl, už tam taková byla. Měla jen lehce ťuklý levý zadní blatník a nárazník, tak jsem si při opravě nechal namontovat tažné zařízení a parkovací senzory.

S tou výměnou manuální klimy za automatickou mě to jen tak napadlo a chtěl jsem jen zjistit, zda je to reálné a vyplatí se to, za každou cenu ji měnit nechci. Zjišťuji ale, že to není tak jednoduché, jak jsem si myslel.

Jinak jsem s autíčkem moc spokojený a každou jízdu si moc užívám. A děkuji za zaslané postřehy a informace.
Sikilik Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 10.03.2009
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
31000 km @ 6.5 l/100km

Re: Klimatizace

Příspěvekod bosyboss » 25.03.2010 23:26

Ako silno Vám chladí klíma? Ja som ju dnes zapol a nic moc!!
bosyboss Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 104  Témata: 3
Registrován: 01.11.2009

Re: Klimatizace

Příspěvekod titanus » 25.03.2010 23:37

problem klimatizacie je v tom ze napln by nemala stat dlhsie ako cca mesiac...co je v zime sice tazko zrealizovatelne no ja vzdy ked si nato spomeniem tak ju nachvilu pustim aby sa cele ustrojenstvo prebehlo...a vcera som tiez zapinal a chladila paradne :thu: v servise by ti ju mali prefuknut kompresorom a malo by to byt zase ok ;)


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Klimatizace

Příspěvekod Beda » 26.03.2010 08:27

Je to tak, pokavad ji clovek pres zimu nepouzival, tak ztraci na vykonu, zde je to potvrzeno citaci z prirucky k vozu strana 4/71

Pro zajištění maximální výkonnosti
používejte klimatizaci pokud
možno každý měsíc alespoň
několik minut.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8286  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Klimatizace

Příspěvekod vladislav » 26.03.2010 19:44

No já nevím....Mám nápln v klimatizaci už 3 roky..Ted jsem jí celou dobu zimy nepoužíval..Cca 5 měsíců..Dneska jsem ji vyzkoušel a funguje stejně dobře tak jako jsem ji naposledy používal před 5 měsíci... :thu:
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Klimatizace

Příspěvekod bosyboss » 26.03.2010 23:01

Už je to v poriadku.Nemal som tam vobec naplň.Dnes mi to v servise doplili.
bosyboss Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 104  Témata: 3
Registrován: 01.11.2009

Re: Klimatizace

Příspěvekod vladislav » 26.03.2010 23:48

bosyboss píše:Už je to v poriadku.Nemal som tam vobec naplň.Dnes mi to v servise doplili.

Doufám,že zdarma..Protože, jak koukám máš auto 5 měsíců a záruka na nápln je dva roky.. :!:
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Klimatizace

Příspěvekod bosyboss » 27.03.2010 00:15

ano zdarma.
bosyboss Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 104  Témata: 3
Registrován: 01.11.2009

Re: Klimatizace

Příspěvekod HABAKUK » 26.05.2010 18:03

Zdravím,co je pravda na tom,že automatická klimatizace fixluje(jiný stupně než je skutečnos).Udajně to je vlastnost ceedů,není proto lepší koupit manuál?
:kia: Carens 1,6 GDI 99kW,Comfort plus + paket Winter.
HABAKUK Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  Témata: 4
Registrován: 19.03.2010
Bydliště: Petrovice  Czech Republic (cz)

Re: Klimatizace

Příspěvekod Tomi_san » 26.05.2010 18:31

Niečo podobné riešili aj na inom fóre a tiež to uzavreli tak, že sa to finančne neoplatí.
A ako silno ide klíma ani neviem, lebo ju moc nepoužívam. Zatiaľ mi stačí len ventilátor.
No budem musieť skúsiť :)
HYUNDAI ELANTRA XD 1.6i GLS
:twisted: ELA - RED DEVIL
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomi_san Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 539  Témata: 9
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Štúrovo / Biely Kostol (TT)  Slovakia (sk)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 3. místo (1) Sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Organizátor srazu (1)

Hyundai Elantra III (2002)
200000 km @ 6.5 l/100km

Další

Zpět na Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé