Klimatizace

Výbava, autopotahy, koberečky atd.

Re: Klimatizace

Příspěvekod KIASTORM » 04.07.2013 14:32

Neviem ci to pomoze,ale skus zapnut klimu,prepni na vnutorny okruh a potom ju vypni. Ze co to urobi. Ono nejaky vzduch musi do auta prudit,aby sa ti vetralo a nezahmlievali okna.
Kia Sportage 1.7CRDi Sand Track+coolove svetla+Turbo GDI maska :-)+Stebel TM80 Magnum horn
Uživatelský avatar
KIASTORM Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 673  Témata: 4
Registrován: 12.09.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Sportage III (2011)
82000 km @ 6.3 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Klimatizace

Příspěvekod rakosnicek79 » 04.07.2013 15:06

ahoj a díky, zkusim to :) s tim odvětráváním mi to smysl dává, ale dnes to foukalo nějak víc než bych čekal.... zkusim a dám vědět, zda to pomohlo, díky ;)
Kia Cee'd SW 1.6 CVVT
Uživatelský avatar
rakosnicek79 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 1
Registrován: 08.04.2012
Bydliště: Kladno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2012)
30000 km @ 6.9 l/100km

Re: Klimatizace

Příspěvekod spacirx » 05.07.2013 12:33

rakosnicek79 píše:ahoj, myslím si, že tento problém ještě vyřčen nebyl, nebo nejblíž byl asi "mira.tvrz" ;)

... ale nevíte, zda je vůbec možné, aby teď v létě, když je venku cca 26°C a při vypnuté automatické klimatizaci, nic na displeji nesvítí, ani A/C, ani AUTO, prostě klima je vypnutá, ab i tak šel do kabiny vozu teplý vzduch? Předpokládám, že se bere z venku, je nasáván do motorové části tam se tedy ohřeje a pak je vypuštěn dovnitř vozu? Nebo je nějaký problém s klapkou, uzavřením přívodu jakéhokoliv vzduchu do kabiny? Mám za to, že pokud je klimatizace vypnutá, tedy i ventilátor, nic by do kabiny proudit nemělo? :( někdy to fouká výdechy kolem středového tunelu, dnes pro změnu na nohy......

mám Kia cee'd SW (FL), 1.6 CVVT, r.v. 2011, díky za radu nebo řešení, pokud ste se s tím někdo setkal ;-)


Do auta ti bude skrz výdechy lehce foukat i při vypnutém ventilátoru a klimatizaci (ta se stejně vypne pokud je ventilátor v poloze 0 ) intenzita foukání se lehce leč znatelně zvyšuje s rychlostí auta. Výměna vzduchu v autě je prostě potřeba, jinak se budou mlžit okénka a v horším případě se udusí posádka :-D
Doporučuju zavřít ručně ty výdechy které tě otravují, ale o to víc to bude foukat z jiných výdechů (třeba z těch spodních, které zavřít nejdou- proč asi...)
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: Klimatizace

Příspěvekod geocomp » 06.07.2013 05:39

ju, fouká, měl jsem na jaře poruchu na ovládání ventilátoru - vůbec nešel . Přesto jízda do Prahy i na Chomutovsko celkem v pohodě, čím vyšší rychlost tím více fouká, prostě tlak vzduchu na sání do kabiny projde až do vnitřku vozu. Normální jev.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: Klimatizace

Příspěvekod lubi » 07.11.2014 16:30

Ahojte,
poslední měsíc pozoruji zvláštní zvuk z prostoru topení resp. klimatizace. Jde o zvuk, jakoby se zavírala nebo otevírala nějaká klapka. Je to takové nepravidlené a v různých intervalech. Mám duální auto klimatizaci a tento jev pozoruji v současné době při vypnuté klimatizaci, kdy mám ručně nastavenu teplotu např. na 20 nebo 22 stupňů, ventilátor na 1. stupeň a foukání nastaveno na nohy. Dělá to ale i když přepnu ofuk na jinou polohu nebo když zvýším a následně snížím rychlost ventilátoru. Dříve jsem si tohoto zvuku nevšiml nebo jsem ho nezaregistroval (možná, že to dělalo už dříve, ale já jsem to začal vnímat až teď). Ptal jsem se na to v servisu ( aniž bych jim to předvedl) a technik mi řekl, že je to normální, prý když mám nastavenu určitou teplotu, tak systém si ji reguluje tím, že k teplému vzduchu od topení přidává studený vzduch zvenčí a to je ten zvuk, co prý slyším. To se prý otevírá či zavírá klapka vzduchu. Zní to celkem logicky, jen mi přijde, že tu klapku slyším v poslední době častěji. Pozorujete také podobné zvuky u vašich vozidel? Jinak se konkrétně jedná o Kia pro ceed, 1.6 GDI r.2013.
lubi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  
Registrován: 03.11.2013
Bydliště: Luby u Chebu  Czech Republic (cz)

Kia PRO_cee'd (2013)
29000 km @ 6.3 l/100km

Re: Klimatizace

Příspěvekod spd001 » 07.11.2014 18:32

no neviem ja som sa nikdy nesustredil na zvuk klapiek resp ich nepocujem narozdile od OII co som mal tiez digi klima dvojzonka kde ich bolo dost pocut hlavne jednu ktora asi tiez zmiesavala teply so studenym bzduchom.V mojom cedniku mam vzdy nadstavene Auto a jedine co menim je teplota a AUTO LOW alebo FAST.skus to nahrat na video a zaves to youtube nech to pocujeme ci to je ozaj hlucne alebo normalny jav
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Klimatizace

Příspěvekod Žuky » 08.03.2016 14:35

Mam manualnu klimu, ked mam prepnute na rezim recirkulaciu vzduchu a s kolieskom prepnem z polohy tvare/noh/odmrazovanie do polohy noh/odmrazovanie alebo len odmrazovanie, tak rezim sa mi sam prestavi na vonkajsi privod vzduchu. Pri zmene na iny rezim smeru prudenia ostava stale v rezime vnutornej recirkulacie. Tak neviem ci to tak bolo od vyroby nastavene alebo sa nieco pokazilo. :?
Naposledy upravil Žuky dne 08.03.2016 21:28, celkově upraveno 1
Kia Cee´d SW II 1.4 CVVT Amber
Uživatelský avatar
Žuky Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 259  Témata: 5
Registrován: 01.08.2014
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2014)
50000 km @ 7.5 l/100km

Re: Klimatizace

Příspěvekod crui5er » 08.03.2016 20:45

Nevím, ale vzhledem k tomu, že když máš jakýkoliv režim odmrazovaní, který se de facto používá hlavně pro odmlžování, tak je nevhodné použít vnitřní recirkulaci vzduchu, protože by se naopak začaly okna zamlžovat. Takto bych si to vysvětlil já.
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: Klimatizace

Příspěvekod Žuky » 08.03.2016 21:10

crui5er píše:Nevím, ale vzhledem k tomu, že když máš jakýkoliv režim odmrazovaní, který se de facto používá hlavně pro odmlžování, tak je nevhodné použít vnitřní recirkulaci vzduchu, protože by se naopak začaly okna zamlžovat. Takto bych si to vysvětlil já.


Prave ze som to nikdy nepostrehol a to uz budem mat Ceeda 2 roky. Som si myslel, ze ked mam zapnutu recirkulaciu a ze pri prepinani roznych rezimov polohy to bude stale prepnute len na recirkulaciu. Inac to co crui5er pises ma svoju logiku.
Kia Cee´d SW II 1.4 CVVT Amber
Uživatelský avatar
Žuky Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 259  Témata: 5
Registrován: 01.08.2014
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2014)
50000 km @ 7.5 l/100km

Re: Klimatizace

Příspěvekod vargosz » 09.03.2016 00:24

Vnitřní cirkulaci používán jen výjimečně (jen když venku něco smrdí) takže popravdě nevím, jak se to chová, ale pokud nezapomenu tak to ještě v noci zkusím a dám vědět...
To co píše crui5er zní logicky, takže by to mohlo být standardní chování :-)

Edit: tak vyzkoušeno. Pokud přepnu cirkulaci na vnitřní, tak při změně režimu, kdy fouká na "nohy a na sklo" a v režimu kdy fouká jen na "sklo" se automaticky přepne na venkovní přívod vzduchu. Po přechodu do jiného režimu se opět vrátí zpět na vnitřní...
Kia cee'd SW II (2013) 1.4 CVVT COMFORT / LPG
Uživatelský avatar
vargosz Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 66  Témata: 4
Registrován: 23.01.2014
Bydliště: Slaný  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
118000 km @ 8 l/100km

Re: Klimatizace

Příspěvekod Žuky » 09.03.2016 08:17

RE:vargosz Tak mame to zhodne, no pokial mas tiez manualnu klimu.
Zas ma korejsky sudruhovia s niecim prekvapili, ved zivot je plny prekvapeni. :)
Kia Cee´d SW II 1.4 CVVT Amber
Uživatelský avatar
Žuky Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 259  Témata: 5
Registrován: 01.08.2014
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2014)
50000 km @ 7.5 l/100km

Re: Klimatizace

Příspěvekod vargosz » 09.03.2016 09:30

Jo jo mám manuální klimu a taky jsem o tomhle chování neměl ani nejmenší tušení :-)
Kia cee'd SW II (2013) 1.4 CVVT COMFORT / LPG
Uživatelský avatar
vargosz Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 66  Témata: 4
Registrován: 23.01.2014
Bydliště: Slaný  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
118000 km @ 8 l/100km

Re: Klimatizace

Příspěvekod Žuky » 09.03.2016 14:24

To som ani ja netusil, len nahodou som to postrehol . Recirkulaciu tiez pouzivam zriedka, len ked sa z vonku siri precudesny zapach. :)
Kia Cee´d SW II 1.4 CVVT Amber
Uživatelský avatar
Žuky Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 259  Témata: 5
Registrován: 01.08.2014
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2014)
50000 km @ 7.5 l/100km

Re: Klimatizace

Příspěvekod peter.pista » 04.07.2021 11:04

Klima, kompresor, klimakompresor

Ahojte.

Ceed sw 1.6 16v 94kw gfc4 rv 2008, podla cloveka co robi s klimou, odisiel do vecnych lovist klimakompresor. Mam na vyber:
1. Novy (zbytocne drahy)
2. Repasovany (relativne drahy, no jedna z moznosti)
3. Dat repasovat (da sa vobec?)
4. Kupit jazdeny (najlacnejsia alternativa, no potencialne najvacsi risk)

Skor otazka ohladom parametrov:
Ten v aute je ckva0665, mazanie a chladenie sedi s ponukanymi ojazdenymi, f500-an6aa07 podla vsetkeho cislo dielu. Ponuka je ale na ine znacenia, co mam ja ckva.... a sice: napr. Dbka0911, alebo ckia1549, atd...
Co vlastne to cislo oznacuje?

Dakujem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
peter.pista Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 12.11.2018
Bydliště: dolne saliby  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
165000 km @ 6.9 l/100km

Re: Klimatizace

Příspěvekod Beda » 04.07.2021 19:02

Hledej podle OE cisla dislu pro ten kompresor, to si zjistis treba zde po zadani VIN vozu https://partsouq.com/ pak se proklikej do sekce Electric a na konci je kompresor, hadam cislo bude zacinat 9770...

Ty tvoje cisla muzou byt i dalsi typove oznaceni a nebo treba cislo vyrobniho lotu a nebo neco jineho, vzdy je lepsi hledat dle OE cisla. Pouzitym kompresorum se vyhni, nevis kolik maji najezdeno a zda jsou vlastne v cajku. Jestli odesli jen tesneni, tak staci repas, ale to se zjisti, az ho na repas posles. Novy si kup jedine sam, protoze jinak zaplatis pomalu 3x tolik, kolik by te stal objednany treba z Ameriky ci Koree (vlastni zkusenost).

Novy original stoji cca mezi 400-500 $ + 100$ postovny + DPH + clo (do 5% odhaduji)

Repasovane se pohybuji kolem 7-8tis. CZK (obcas + necele 2tis. zaloha na to, ze jim posles zpet ten puvodni).
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8286  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé