Jak vymazat přebytečné (zdvojené stanice) v rádiu KIA

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Jak vymazat přebytečné (zdvojené stanice) v rádiu KIA

Příspěvekod drazor » 06.03.2020 15:31

Před časem jsem řešil problém, jak vymazat přebytečné (zdvojené stanice) v rádiu KIA Stonic
Zkoušel jsem vše možné, dostal jsem se do skrytého nastavení rádia, tam zdá se nic takového není. Potom jsem v pojistkové skříni vypnul paměťovou pojistku (na cca 1.hod) a opět nic. Vše na rádiu při starém.
Jediná možnost je v „Informacích o systému“ dát „Obnovit“ a kliknout na „Iniciovat obnovení systému“ vše v rádiu se vrátí na původní hodnoty. To jest, nic není na předvolbách a vše se musí nastavit zvovu. Nastavit češtinu, připojit telefon v Carplay, nastavit kompletně audio,atd. Trošku času to zabere, ale je to funkční. Velmi opatrně teď budu přidávat nové stanice, radši přemažu dvě tři staré.
drazor Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 5
Registrován: 25.02.2020
Bydliště: Morava  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Jak vymazat přebytečné (zdvojené stanice) v rádiu KIA

Příspěvekod ramater » 11.12.2020 09:52

Neviem prečo to tak debilne vyriešili v KII, že sa nedajú vymazať stanice ani presunúť!!! Dajú sa len premazať zo Zoznamu do Obĺúbené. nakoniec som prišiel len na tento postup: Spustím vyhľadávanie staníc. Tie čo nájde uloží z Zozname. Stadiaľ presuniem do Obľúbených označením v Zozname a potvrdením na konkrétne číslo pozície kde chcem stanicu v Obľúbených. Tá čo tam bola predtým sa vymaže. Takto treba popresúvať všetky chcené stanice zo zoznamu do Obľúbené!!! Dobrá rada na záver: J som si vytvoril zoznam staníc s poradím na kus papiera a podľa toho som už potvrdzoval v Obľúbených konkrétnu stanicu na konkrétne miesto. Problém je aj keď sa treba dostať nad číslo 10 a treba urobiť rolovanie zoznamu obľúbených staníc, tak po dotyku na displej miesto posunu sa v mieste dotyku uloží posledná ukladaná stanica zo Zoznamu, samozrejme prepíše tú čo tam bola a môžte začať odznova!!!. Neviem, či existuje nejaký novší soft pre Audio systém a či by sa vôbec dal aktualizovať, kde by sa stanica dala zmazať alebo presunúť v Obľúbených, prípadne aj v Zozname pomazať naladené neželané stanice!!! Kto ste na niečo prišiel, ako sa to dá zjednodušiť, dajte to sem!!! Toto rádio KIA v Stonicu moc neporiešila, neviem, či aj v iných modeloch to majú rádia takto blbo nastavené!!!
ramater Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 20.10.2020
Bydliště: Oľšavica 26  Slovakia (sk)

Re: Jak vymazat přebytečné (zdvojené stanice) v rádiu KIA

Příspěvekod Yelliman » 11.12.2020 12:58

Ja mám "KIA Ceed SW 1,6 GDi" (2018) a tam je to rovnako debilne urobené! Stanice, ktoré sa už raz uložia, či už automatickým alebo manuálnym ladením, už viac nevymažeš len ich vieš prepísať inou stanicou. Najhoršie je to keď pustíš automatické ladenie a on ti tam poukladá do pamäti kadejaké frekvencie kde v tej chvíli zachytil nejaký šum alebo rušenie a vymazať sa to už nedá. Takže keď ma to už úplne vynervovalo, tak som to celé zresetoval do továrenských nastavení a naladil som si stanice manuálne a samozrejme aj poukladal do pamätí. Akurát, že si pritom vymažeš aj iné užitočné informácie ako sú napr. uložené ciele cesty, či posledné ciele, nastavenie audia atď.

Najhoršie je, že keď mi tam dali v autorizovanom servise KIA tento rok (marec 2020) najnovší firmware plus nové mapy, tak už si to nevie ani uložiť nejaký bod z mapy do obľúbených! Už som tam X-krát vkladal adresu môjho bydliska, či môjho zamestnania a keď idem do obľúbených, tak tam nič nie je a tak hľadám len v položke "Posledné ciele".

Škoda, lebo tú KIA mám rád, páči sa mi to auto, dobre sa mi v tom vozí a na takejto debiline ako je rádio a navigácia si zbytočne nasierajú zákazníkov!

A pritom to bude len SW chyba ...

Dušan
KIA Ceed SW 1.6 GDi (r.v. 2018)
Uživatelský avatar
Yelliman Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 30.04.2018
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2018)
64400 km @ 6.3 l/100km


Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé