2. servisna prehliadka

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

2. servisna prehliadka

Příspěvekod Mexican » 03.10.2023 19:19

dnes absolvovana 2. servisna prehliadka v Pemm Brno, Stonic ma 21 800km. Z pohladu auta, ziadne problemy ani starosti. Mrkol som na z mojho pohladu nezmyselny servisny plan a nechal ho trochu upravit (upozornil som dopredu ked som objednaval servis)

celkova cena 5821kc
v servise som zaplatil 4321kc - v cene je kontrola, brzdovka, vymena oleja a brzdovky a drobny material. Za mna teda tradicne malo muziky za vela penazi (fakt nepotrebujem aby servis stracal cas kontrolou tlaku v pneumatikach, platnostou lekarnicky a hladinou kvapaliny ostrekovacov. To si vie snad skontrolovat aj "uzivatel". Bohuzial to clovek musi zaplatit a servis straca drahocenny cas ktory by napr mohol venovat rychlej demontazi zadnych dosiek, premazanim piestikov brzd (ak je auto na zdvihaku je to otazka 10 minut) co po 2 rokoch povazujem za celkom logicku vec aby brzdy vydrzali dlho v dobrom stave.

zvysok bol vlastny material - olej (Petro Canada 0W20 Supreme), filter klimy (denckerman aktivne uhlie a antifungicidna uprava) a vzduchovy filter. Filtre som menil doma

preco si myslim, ze servisny plan je nezmyselny ?
filter klimy menim kazdy rok ( plane je kazde dva roky)
vzduchovy filter kazde dva roky (bol uz celkom zaneseny), v plane je kazde tri roky)
brzdovu kvapalinu by som teda kazde dva roky nemenil (stacilo by za 3-4 roky), ale uz som nechcel prudit a hodil im kost

Servis samozrejme nainstaloval vlastny filter klimy za 850kc. Ked som dorazne upozornil (uz treti krat) ze aj v objednavke aj v zakazke bolo filter nemenit isli hladat ten moj povodny (rok stary). Nakoniec ho nasli (na druhy pokus, borec na mna maval nejakym spinavym lacnym filtrom slovami "vidite ako to vyzera po 2 rokoch" - ked som ho upozornil, ze moj bol meneny mnou minuly rok, je tam datum a dokonca inicialy tak stratil rec. Vratili ho. Olej tradicne preliali, takze som doma tahal znova 2 deci. Za zvysenu cenu sa samozrejme technik neospravedlnil. Kym som cakal na vymenu, videl som par odovzdani aut po servise a myslim, ze nie som zakaznik ktoreho tam servis chce mat. Aj napriek tomu, ze mam humanitne vzdelanie. Bohuzial laxnost nas zakaznikov ide servisom "na ruku"

je to celkovo bieda, ale niekam na tie garancky chodit musim. S hyundai servisom (napr Vistacar Hodonin) sa to neda porovnat. Ak bude mat niekto tip na dobry kia servis v 50km okoli Brna, sem s nim (vdaka dopredu)
2021 Kia STonic 1.0T-GDi TOP a 2023 Hyundai Tucson HEV Style/Premium
http://pancuha.wordpress.com
Uživatelský avatar
Mexican Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 399  Témata: 9
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Strelice (CZ) & Vrutky (SK)  Slovakia (sk)
Sponzor (3)

Kia Stonic (2021)
0 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé