Stržený závit ukotvení střešního nosiče

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Stržený závit ukotvení střešního nosiče

Příspěvekod jen_ovecka » 27.05.2023 10:51

Ahoj!
Mám Ceed CD (2018) hatchback. Sem tam si na střechu montuju nosič, hlavně abych převezl kola, a jak to tak vypadá, tak se mi postupem času podařilo ožvejkat závit v jednom z kotvicích bodů (pravý zadní), na které se upevňuje zahrádka. :(

Jaký je ideální postup opravy?

- Napadlo mě prostě díru proříznout větším závitníkem a pak k upevnění používat větší šroub (podobným způsobem jsem kdysi na Focusu opravil anténu), ale to pak nevím, jak by to dál zvládalo zatěžování.
- Pak jsem taky viděl nějaké opravné sady na závity, kdy se to taky trochu prožízne a pak se tam vloží nějaká vložka.
- Taky prý existují nějaká dvousložková lepidla, co se do toho chrstnou, zašroubuje se šroub a nechá se to vytvrdnout...

Jak to opravit, abych se nemusel bát, jestli to pak ještě udrží zahrádku i s nákladem?
Díky!
Ceed CD 2018 Obrázek
Uživatelský avatar
jen_ovecka Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 1
Registrován: 25.08.2021
Bydliště: KV  Czech Republic (cz)

Kia Ceed III (2018)
0 km @ 6.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Stržený závit ukotvení střešního nosiče

Příspěvekod Beda » 27.05.2023 13:23

Pouzil bych opravnou sadu a vyvlozkoval to, takto u nas opravuji strzene zavity v upinacich deskach na vstrikolisech a funguje to dobre ;)
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Stržený závit ukotvení střešního nosiče

Příspěvekod jen_ovecka » 07.06.2023 09:55

Právě jsem si hodně oddechl a vypadá to, že tohle vlákno jsem nejspíš zakládal zbytečně.
Byl jsem si to dnes prohlídnout, vytáhnout z nosiče ten šroub a tak, abych zítra v Pematexu mohl ukázat rozměry atd. až se budu ptát na nějakou tu opravnou sadu, a zjistil jsem, že nejspíš není (až tak moc) ožvýkaný závit na autě, ale hlavně ten na samotným šroubu zahrádky. Ten je úplně v čudu v tom místě, kde má být utažený, a když jsem na něj zkusil našroubovat matičku, vůbec to nešlo.
Takže zkusím splašit nový šroub (v šuplíku mám jen krátké na upevnění zahrádky, ale ve střeše se tváří v pohodě) a snad to bude opraveno, snad jsem tím šroubem nezničil i závit na autě.

edit 7.6.2023:
Koupil jsem nový šrouby a pro jistotu všechny vyměnil. Při upevňování jsem je neutahoval už tak na krev, spíš jen hodně zlehka, a nosič i s koly zdá se drží pevně a v pohodě. Ujel jsem s ním cca 250 km a bez problémů.
Takže jsem naštěstí fakt závit(y) na autě nezničil a oprava stála jen 8 Kč a skoro žádnou práci. Uff! :thu:

//Jé, tady edit příspěvku udělá nový příspěvek? Tak tolik k tomu, že to jen upravím, ať zbytečně neotravuju v nových příspěvcích. :-)
Ceed CD 2018 Obrázek
Uživatelský avatar
jen_ovecka Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 1
Registrován: 25.08.2021
Bydliště: KV  Czech Republic (cz)

Kia Ceed III (2018)
0 km @ 6.5 l/100km


Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé