Motor ztrácí náhodně tah

Trápí Vás něco na voze?

Motor ztrácí náhodně tah

Příspěvekod jakkub » 19.08.2022 08:31

Zdravím,

mám auto Kia cee'd SW 2011 92kW benzín a poslední dobou se mi stává tento problém:

Je jedno jaký je zařazený rychlostní stupeň, už se mi to stalo na všech..
Například u prvního stupně, když se rozjíždím, tak normálně pouštím spojku, sešlápnu plynový pedál a těsně před tím než přeřadím to cukne jako bych rychle pustil plyn ale přitom nohu mám stále na pedálu. To samé se děje u ostatních stupňů. Sledoval jsem, zda se to děje při stejných otáčkách a taky to je náhodné. U 1 v podstatě u vysokých těsně před přeřazením a například u 4 při nízkých když jedu 50km/h po městě.
Dále jsem zkoušel při ztrátě tahu jakmile to cukne:
1) prošlápnout plynový pedál až na podlahu, zda se chytne - nic
2) nechat plynový pedál ve stejné pozici - párkrát se to opět chytlo třeba po 10-15 sec
3) pustit plynový pedál úplně a znovu sešlápnout - vždy hned zabere, vždy se hned chytne

Myslel jsem si, že třeba prokluzuje spojka při rozjezdu, ale to by vyskočily otáčky a nedělo by se to i při plynulé jízdě městem.
Svíčky jsou nové. Všechny filtry taky nové. Klimatizace vždy vypnuta - není momentálně doplněna, čekám na servis na doplnění. Nevím zda na to má prázdná klimatizace vliv i když jde vypnuta.

V servise mi řekli, že když nesvítí kontrolka motoru, tak jim diagnostika nic neřekne.
Autům tolik nerozumím, ale můj první odhad byl snímač akceleračního pedálu.

Problém nenastává pravidelně. Děje se to náhodně. Týden třeba nic, pak 2x týdně, s tím, že se to nestane jednou ale třeba jeden den když jedu do práce tak 5x za jízdu (10km) a odpoledne zas nic. Taky nemá vliv teplota motoru, stane se to někdy ráno chvilku po začátku jízdy, někdy u skoro u konce jízdy když je motor teplý.

Ještě jsem nezkoušel simulovat to na místě na neutrál.. jakmile se nějaký den problém objeví, zkusím to, ale jelikož se to děje náhodně, taky to mohu zkoušet celý den a nic se nestane.

Nesetkal se někdo prosím s podobným problémem? Budu velmi vděčný za jakoukoliv radu. V servise řekli, že to může být mrak věcí a než najdou tu správnou tak povyměňují tolik věcí, že to bude stát nesmysl..
Díky moc!
jakkub Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 19.08.2022
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Motor ztrácí náhodně tah

Příspěvekod johnyfly1 » 19.08.2022 11:35

hmm take robi aj mne... ale motor nestrati uplne tah ale sice zrychluje ale ovela lenivejsie ja som na diagnostike pedal pozeral a je ok .. mne uz zostava len kuknut kable od sviecok, cievky, kuknut v akom stave je kat, zmerat tlaky jona este ma napadol ten olej ventil ktory prehadzuje uhol toho cvvt kolesa na sacej vacke ci ako sa to vola
inac co pozorujem zvlastnu vec tak motor v zime po starte si sice dvihne otacky ale len tak okolo 1000idu..a vlete ked je 25a viac tak si po starte dvihne aj na 1500 a snimac teploty je ok
johnyfly1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 487  Témata: 20
Registrován: 29.10.2019

Kia Venga (2012)
130000 km @ 8 l/100km

Re: Motor ztrácí náhodně tah

Příspěvekod Beda » 19.08.2022 17:05

K tvemu problemu reseni nevim, ale kdybys chtel sledovat udaje z el. plynoveho pedalu, tak je par apalikaci na mobil, ktere ve spolupraci s levnym OBD BT adapterem, umi nahravat polohu pedalu :)
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8277  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Motor ztrácí náhodně tah

Příspěvekod jakkub » 31.08.2022 13:51

Zdravím,

tak jsem zjistil, že motor ztrácí tah z 99% při nízkých otáčkách a když je v záběru. Na volnoběh to nedělá. Takže to vypadá, že snímač akceleračního pedálu to asi nebude. Příčinu jsem bohužel stále nenašel. :(
jakkub Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 19.08.2022
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Re: Motor ztrácí náhodně tah

Příspěvekod therion » 11.09.2022 07:49

Jak napsal Beda , napichni to na diagnostiku a pres mobil nahrej pro zacatek: hodnoty korekce vstriku, napeti lambda sond , hodnoty atmosferickeho tlaku a tlaku v sacim potrubi + teplota a muzem zacit patrat po problemu. Jinak to asi nepujde
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1088  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Davirek