Automat - Kia ProCeed 1.6 T-GDi GT A/T

Trápí Vás něco na voze?

Automat - Kia ProCeed 1.6 T-GDi GT A/T

Příspěvekod Martin_M » 24.11.2023 20:30

Čaute, kúpil som Kiu ProCeed 1,6 T-GDi GT (2020) ktorú mám asi 2 mesiace. Za ten čas som si všimol, že pri rozjazdoch (hlavne tých keď sa potrebujem rýchlejšie rozbehnúť) trhne celým autom a auto stratí výkon. Potom už ide všetko v pohode. Keď sa rozbieham pomalšie tak trhnutie nie je také silné. Možno to tu už bolo riešené, ale nenašiel som diskusiu.
V servise to nejako neriešili. Pri testovacej jazde v servise sa im závada neprejavila a mali by robiť výmenu oleja v prevodovke. Tiež bola robená aktualizácia softvéru, ale len som vyšiel zo servisu a prvý kruhový objazd a zase trhnutie pri rýchlejšom rozjazde do kruhového objazdu.
Dá sa toto nejako riešiť alebo to je "vlastnosť" prevodovky?

Ďakujem všetkým za info a rady! :thu:[/font]
:kia: ProCeed GT 1,6 T-GDi
Uživatelský avatar
Martin_M Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 24.11.2023
Bydliště: SR  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Automat - Kia ProCeed 1.6 T-GDi GT A/T

Příspěvekod teckino » 25.11.2023 10:14

To nemusí byť problém prevodovky, to bude asi skôr súvisieť so zapaľovacími cievkami na sviečkach, mne sa to rovnako prejavovalo...A vždy zo začiatku len pri pridaní plynu keď som potreboval výkon. Kukni niekde vyššie, rieši sa to tu často pod iným názvom "trhanie motora"...
KIA Xceed 1,4 T-GDi, AT, Platinum-Safety+Tech Pack, lunar silver, r.2020 :SK:
Uživatelský avatar
teckino Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 78  
Registrován: 20.03.2020
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)

Re: Automat - Kia ProCeed 1.6 T-GDi GT A/T

Příspěvekod Martin_M » 25.11.2023 22:40

Díky za info. Skúsim tie zapaľovacie cievky na sviečkach spomenúť v servise. Spomínali mi, že sa budú meniť aj sviečky. Prešiel som aj diskusie na fóre, ale to "trhanie motora" niekomu robí aj medzi 2-3. Ja to mám zatiaľ len pri rozjazde tak 1 x za deň a potom už to ide v pohode.
Keď dám D-čko bez plynu a auto sa pomaličky pohne tak sa to neprejavuje, ale ak idem do kopca/križovatky a potrebujem pridať plyn tak vtedy len čakám kedy to zasa trhne autom :cry:
Každopádne dám vedieť či sa to po servise vyriešilo alebo nie.
:kia: ProCeed GT 1,6 T-GDi
Uživatelský avatar
Martin_M Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 24.11.2023
Bydliště: SR  Slovakia (sk)

Re: Automat - Kia ProCeed 1.6 T-GDi GT A/T

Příspěvekod Ewerlast » 25.11.2023 23:58

V prípade, že tento problém nastane, ak dáte podlahu, auto výrazne "cukne", prípadne sa nestane nič?
Ak sa nestane nič a následne "cukne" tak by to mali byť cievky.
Servis to často mení, až keď to ukáže chybu v RJ a to urobí práve vtedy, ak sa v ten moment dá "podlaha". Mnoho ľuďom to pomohlo, hodilo chybu a na záruku vymenili cievky. Kým nie je chyba, väčšina servisov to nemení, keďže pri testovacej jazde sa to ako naschvál neprejaví
KIA Proceed GT Experience Green MY24
Ewerlast Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 4
Registrován: 23.01.2023
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2023)
7961 km @ 7.8 l/100km

Re: Automat - Kia ProCeed 1.6 T-GDi GT A/T

Příspěvekod Martin_M » 27.11.2023 18:48

"cukne" celkom dosť aj keď len pól plynu aby sa auto rýchlejšie pohlo. Čím viacej stlačím plyn tým je trhnutie silnejšie. Prirovnal by som to k tomu ako keď na manuály auto zdochne a hodí ho dopredu, len s tým rozdielom že auto stratí na chvíľu výkon a potom pomaly ide ďalej už normálne. Toto sa stane pri jednej jazde za deň.
Skúsim dať plný, a uvidíme čo to urobí resp. či zapíše chybu do RJ.
:kia: ProCeed GT 1,6 T-GDi
Uživatelský avatar
Martin_M Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 24.11.2023
Bydliště: SR  Slovakia (sk)

Re: Automat - Kia ProCeed 1.6 T-GDi GT A/T

Příspěvekod Martin_M » 01.12.2023 20:03

Tak po servise kde skontrolovali sviečky, cievky na sviečkach a tiež sa vymenil olej v prevodovke auto má bezproblémový rozjazd. Aktualizácia SW prebehla na servisnej prehliadke. Mám info ak by sa závada opakovala bude sa rozoberať prevodovka, ale musí byť chyba zapísaná v RJ.
:kia:
:kia: ProCeed GT 1,6 T-GDi
Uživatelský avatar
Martin_M Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 24.11.2023
Bydliště: SR  Slovakia (sk)

Re: Automat - Kia ProCeed 1.6 T-GDi GT A/T

Příspěvekod Ewerlast » 04.12.2023 09:36

Ak by to niekedy urobilo, dajte podlahu. Vtedy ten problém zvykne zaregistrovať aj RJ a teda sa tam zapíše. Viacero ľudí to muselo urobiť takto "na hulváta" aby si to RJ všimla a servis mal čo pozerať.
KIA Proceed GT Experience Green MY24
Ewerlast Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 4
Registrován: 23.01.2023
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2023)
7961 km @ 7.8 l/100km

Re: Automat - Kia ProCeed 1.6 T-GDi GT A/T

Příspěvekod Syrator » 08.12.2023 22:10

Martin_M píše:Čaute, kúpil som Kiu ProCeed 1,6 T-GDi GT (2020) ktorú mám asi 2 mesiace. Za ten čas som si všimol, že pri rozjazdoch (hlavne tých keď sa potrebujem rýchlejšie rozbehnúť) trhne celým autom a auto stratí výkon. Potom už ide všetko v pohode. Keď sa rozbieham pomalšie tak trhnutie nie je také silné. Možno to tu už bolo riešené, ale nenašiel som diskusiu.
V servise to nejako neriešili. Pri testovacej jazde v servise sa im závada neprejavila a mali by robiť výmenu oleja v prevodovke. Tiež bola robená aktualizácia softvéru, ale len som vyšiel zo servisu a prvý kruhový objazd a zase trhnutie pri rýchlejšom rozjazde do kruhového objazdu.
Dá sa toto nejako riešiť alebo to je "vlastnosť" prevodovky?

Ďakujem všetkým za info a rady! :thu:[/font]

Mas manual? A neblika ti na budikach neco? ;)
Syrator Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 56  Témata: 2
Registrován: 04.08.2016
Bydliště: Červena Voda  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2023)
7073 km @ 7.7 l/100km

Re: Automat - Kia ProCeed 1.6 T-GDi GT A/T

Příspěvekod Martin_M » 12.12.2023 21:23

Niee :D Mám 7 stupňový automat :) po výmene oleja v prevodovke to zatiaľ šlape ako hodinky :D
:kia: ProCeed GT 1,6 T-GDi
Uživatelský avatar
Martin_M Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 24.11.2023
Bydliště: SR  Slovakia (sk)

Re: Automat - Kia ProCeed 1.6 T-GDi GT A/T

Příspěvekod Lacino » 28.02.2024 16:11

Ahoj, koľko máš v ňom najazdených km. celkovo ? Prehratie sw prevodovky robili, alebo aj motora ? Aj si platil za výmenu oleja v DCT ?
Ceed GT-Line 1.4T-GDi 7DCT MY2020
Lacino Muž
Přispěvatel fóra
 
Příspěvky: 105  Témata: 4
Registrován: 26.08.2023
Bydliště: Levice  Slovakia (sk)


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé