Po umytí auta chyba senzoru

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Po umytí auta chyba senzoru

Příspěvekod Caldik » 24.07.2021 20:26

Dobrý den,
mám týden staré auto Kia ceed Sw gtline. Dnes jsem ho vzal do ruční myčky a následně při zařazení zpátečky hlásí chyba senzoru nebo blokace systému. Nevíte co to je?? Překládám foto díky moc

Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Caldik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 47  Témata: 2
Registrován: 24.07.2021

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Po umytí auta chyba senzoru

Příspěvekod hoodoo » 28.07.2021 02:43

předpokládám že jsi už byl v servisu, co to bylo? (špatně utěsněný senzor? :) )
Uživatelský avatar
hoodoo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 2
Registrován: 19.09.2019
Bydliště: Jižní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2019)
70000 km @ 9.5 l/100km

Re: Po umytí auta chyba senzoru

Příspěvekod Caldik » 28.07.2021 06:13

No, zatím jsem tam volal a oznámil mě, že mají člověka z diagnostiky na dovolené. Takže se mám ozvat v Úterý. Úsměvné bylo, že mě technik řekl, že mě ho musela zničit myčka. Jen je to pěkně otravný, jelikož mě auto stěrače chodí na ciklovač a pokud ostřikuju čelní sklo, tak mě
Automaticky nesetřou nastříkanou vodu z ostřikovačů. Musím přepínat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Caldik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 47  Témata: 2
Registrován: 24.07.2021

Po umytí auta chyba senzoru

Příspěvekod Caldik » 02.08.2021 09:14

Tak přidávám aktualizaci. Dnes objednán do servisu. Bohužel čekací doba 14 dnů. Jdu až 17.8. Jakmile bude problém vyřešen, dám sem info pro všechny jak to dopadlo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Caldik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 47  Témata: 2
Registrován: 24.07.2021

Re: Po umytí auta chyba senzoru

Příspěvekod hoodoo » 03.08.2021 23:58

Trochu mě překvapuje, že tě na servis neobjednali hned při prvním telefonu, ale až když technik přijede z dovolené... Takové neprofesionální od nich.... :thd:
Uživatelský avatar
hoodoo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 2
Registrován: 19.09.2019
Bydliště: Jižní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2019)
70000 km @ 9.5 l/100km

Re: Po umytí auta chyba senzoru

Příspěvekod Caldik » 04.08.2021 06:07

Hele přesně to mě napadlo taky. Ale v dnešní době zjišťuji, že firmy pomalu musím prosit abych jim mohl zaplatit.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Caldik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 47  Témata: 2
Registrován: 24.07.2021

Re: Po umytí auta chyba senzoru

Příspěvekod therion » 05.08.2021 14:27

Caldik píše:No, zatím jsem tam volal a oznámil mě, že mají člověka z diagnostiky na dovolené. Takže se mám ozvat v Úterý. Úsměvné bylo, že mě technik řekl, že mě ho musela zničit myčka. Jen je to pěkně otravný, jelikož mě auto stěrače chodí na ciklovač a pokud ostřikuju čelní sklo, tak mě
Automaticky nesetřou nastříkanou vodu z ostřikovačů. Musím přepínat.

Sent from my iPhone using Tapatalk


No bohuzel to mycka opravdu mohla znicit protoze ty senzory maji limity co se tlakove vody tyce. Proud z vysokotlake mycky z bezprostredni blizkosti je schopny snimac i mechanicky poskodit.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1088  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Po umytí auta chyba senzoru

Příspěvekod Caldik » 05.08.2021 14:31

therion píše:
Caldik píše:No, zatím jsem tam volal a oznámil mě, že mají člověka z diagnostiky na dovolené. Takže se mám ozvat v Úterý. Úsměvné bylo, že mě technik řekl, že mě ho musela zničit myčka. Jen je to pěkně otravný, jelikož mě auto stěrače chodí na ciklovač a pokud ostřikuju čelní sklo, tak mě
Automaticky nesetřou nastříkanou vodu z ostřikovačů. Musím přepínat.

Sent from my iPhone using Tapatalk


No bohuzel to mycka opravdu mohla znicit protoze ty senzory maji limity co se tlakove vody tyce. Proud z vysokotlake mycky z bezprostredni blizkosti je schopny snimac i mechanicky poskodit.
To ano, a na zadní jsem si dával pozor, to vím. Ale vepředu žádné nemám. Dle mého nevím jak, ale poškodil se senzor deště. Jelikož při přepnutí na auto mě stěrače stírají pořád a nevím, jestli to tak má být, ale asi ne a to je, že když nastříkám odstřikovači na přední sklo tak mě je nesetřou. Musím ručně. Tady mám pocit, že by mělo fungovat že dokud držím stříkají a stěrače stírají.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Caldik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 47  Témata: 2
Registrován: 24.07.2021

Re: Po umytí auta chyba senzoru

Příspěvekod snike » 05.08.2021 14:32

U Ceeda JD jsem predni parkovaci senzory mel, vsechny mi postupne prestaly fungovat a v ramci zaruky je vymenili.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6098  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Po umytí auta chyba senzoru

Příspěvekod Caldik » 05.08.2021 14:38

snike píše:U Ceeda JD jsem predni parkovaci senzory mel, vsechny mi postupne prestaly fungovat a v ramci zaruky je vymenili.
Tak to je zase dobrý přístup. Jen doufám, že mě nebudou měnit celé okno :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Caldik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 47  Témata: 2
Registrován: 24.07.2021

Re: Po umytí auta chyba senzoru

Příspěvekod Caldik » 17.08.2021 16:56

Tak dnes jsem se vrátil ze servisu. Píšu zde výsledek, kdyby se to stalo někomu jinému.

Dle vyjádření technika se stala chyba, kdy se kousl sw a auto si myslelo že mám závadu na předních senzorech, které nemám
To ostatní se s tím už vezlo, jelikož prý je to ta samá jednotka, pro stěrače a ovládání rádia na volantu. Jelikož to ovládání mě zlobilo od začátku. ( při tlumení rádia mě tam skákal hlasový asistent )
Prý to s myčku nemělo co dělat. Souhra náhod. Vymazali chybu odpojili baterku a vše běží ok. Jestli to prý udělá znovu jednotku vymění.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Caldik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 47  Témata: 2
Registrován: 24.07.2021

Re: Po umytí auta chyba senzoru

Příspěvekod hoodoo » 18.08.2021 00:11

tak ještě že to byla jen taková blbost :thu:
Uživatelský avatar
hoodoo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 2
Registrován: 19.09.2019
Bydliště: Jižní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2019)
70000 km @ 9.5 l/100km


Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé