Přihrádky v kufru - jak využívat, nebo je vyndat?

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Přihrádky v kufru - jak využívat, nebo je vyndat?

Příspěvekod svata » 23.07.2021 13:56

Využíváte prosím v Ceedu SW generace 3 ty přihrádky ve dně kufru, nebo jezdíte bez nich?
Když je vyndám, není tam již žádné dno, ale rovnou rezerva. Má někdo tip co tam dát, aby věci neležely rovnou na rezervě a nezakutálely se pod ní?
Zatím mě napadl jen nějaký kartón. Nebo se děla nějaké dno/vana?
svata Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 2
Registrován: 07.07.2021
Bydliště: Praha 3  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Přihrádky v kufru - jak využívat, nebo je vyndat?

Příspěvekod kayman » 23.07.2021 16:04

Nenašiel som iné dno, predajca mi vravel, že už videl ako si to pár ľudí prerobilo, ale nepovedal ako.
Ja tam mám plno vecí, na jedne strane hasiaci prístroj, na druhej vesty, odrazky, svetielko. Potom vzadu v tom najprístupnejšom lekárničku, termo tašky kam dám nákup, doteraz tam boli aj adaptéry z vajíčka na podvozok kočíka. Štartovacie káble, manuál k autu, malú gola sadu so skrutkovačom, momentový kľúč na kolesá, skladací dáždnik. A ktovie čo všetko som tam napratal. Len ma trápi, že aké obrovské číslo v litroch Kia uvádza, reálne je napríklad pre kufre a podobné veci o dosť menej miesta ako by som čakal. Staré auto malo kufor využiteľnejší a o nejakých 110l menej. Takže som už zvažoval ako to znížiť, no musel by som dať preč úplne všetky tie priehradky a potom nemám kam dať bordel :D. Výhoda by bolo mať plnohodnotnú rezervu.
kayman Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 104  
Registrován: 23.06.2020
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2020)
11117 km @ 8.4 l/100km

Re: Přihrádky v kufru - jak využívat, nebo je vyndat?

Příspěvekod lopo1 » 24.07.2021 20:25

no ja ich realne použivam a mam ich plne v tej najhlbšej priehradke nosim helmu a pracovnu bundu sekeru macetu :) po krajoch mam vesty a lekarnicku dalej mam kempingovu deku a dve male stolicky z decathlonu no a potom krizovy kluc na povolenie srobov poriadny popruh na tahanie startovacei kable + dalsie popruhy na uchytenie nakladu v dalsom zas vozim gulu cize za mna su plne vyuzitelne vecami ktore je stale mat fajn pri sebe a nezaberaju miesto v kufri
lopo1 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 474  Témata: 3
Registrován: 04.09.2020
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: Přihrádky v kufru - jak využívat, nebo je vyndat?

Příspěvekod Madbugie » 26.07.2021 22:29

tie priehradky sú celkom praktické na odloženie kopy blbostí... ja tam mám okrem povinnej výbavy, hasičáku, ťažného zariadenia, momentového kľúča, servítky, utierky, handry, podložku pod koleno, sadu žiaroviek, zimnú škrabku, no proste všetko možné... a kufor je pekne "prázdny" na pohľad, predtým som to vozil v bedničke...

ale ako som si kúpil gumovú vaničku, tak som si dal tú robotu a pomeral približné rozmery kufra...

šírka vpredu pri sedačkách 103 cm
šírka medzi podbehmi 105 cm
šírka vzadu 140 cm výklenky majú cca 50 cm s tým že prvých a posledných 10 cm je zošikmených
dĺžka je 108 cm

výška po plató cca 44 cm

hĺbka priehradok cca 10 cm, veľká hlboká priehradka má cca 60 l bez postranných plôch

rozmery od plata po strechu sú šírka 85 až 105, dĺžka 70 a výška 25 až 30 cm

samotné priehradky majú cca 100 litrov, kufor od spodku po plató cca 520 litrov, čo by aj sedelo s uvádzanými 620 - 630 litrami objemu kufra a ak zoberiem aj priestor, že by som plató vybral a naložil až po strechu tak tam sa vôjde dalších cca 170-180 litrov

čiže kufor Ceed SW naložený komplet po strechu = 520 + 180 = 700 litrov + 100 litrov v spodných priehradkách, spolu cca 800 litrov batožinového priestoru... ;-)

toľko k matematickému okienku :D :D :D

s tým vybratím je to trošku komplikovanejšie... tá priehradka nad rezervou sa dá v pohode vybrať... ale tá veľká zadná sa musí vyšróbovať, a celé by sa to malo nahradiť nejakou drevennou alebo sololitovou platňou v tvare kufra a na to najlepšie asi gumovú vaničku... osobne by som to asi nerobil, pokiaľ teda nepotrebuješ prevážať veľa tovaru... aj sa ti budú lepšie tašky nakladať, nemusíš sa toľko skláňať dolu... už teraz keď máš dať niečo dozadu, je to hodne ďaľeko a to som pomerne vyšší človek...
:kia: as mad as possible :kia:
Kia Ceed SW 1,5 T-Gdi - Casa White - Gold + Navi + Led
Uživatelský avatar
Madbugie Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 153  Témata: 1
Registrován: 22.06.2021
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: Přihrádky v kufru - jak využívat, nebo je vyndat?

Příspěvekod lopo1 » 27.07.2021 22:12

Madbugie super pomerané palec hore
lopo1 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 474  Témata: 3
Registrován: 04.09.2020
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: Přihrádky v kufru - jak využívat, nebo je vyndat?

Příspěvekod hoodoo » 28.07.2021 02:33

přihrádky v kufru byly jeden z důvodů, proč mám doma Kiu. Standardně mám přihrádky v kufru, v nich hromada věcí - ale kufr je vlastně prázdný, čistý :thu:
vyndám je max 2x ročně když jedeme na dovolenou, abych odvezl celou domácnost :lol: (tu co kryje kabeláž hned za sedačkama nevyndavám nikdy)
Uživatelský avatar
hoodoo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 2
Registrován: 19.09.2019
Bydliště: Jižní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2019)
70000 km @ 9.5 l/100km

Re: Přihrádky v kufru - jak využívat, nebo je vyndat?

Příspěvekod Mirse » 29.07.2021 08:18

Využívám a nemůžu si je vynachválit :thu:
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3918  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: Přihrádky v kufru - jak využívat, nebo je vyndat?

Příspěvekod Madbugie » 27.08.2021 12:15

po návrate z dovolenky môžem skonštatovať, že tých cca 800 litrov po strop tam je...

do priehradiek som dal 2x veslá od člna, 2x potapačské plutvy, okuliare, 3 litrovú pumpu na čln, nafukovačky a vlastne aj zadné plató (teda ešte ako plus okrem štandardného balastu ako hasičák, momenťák, klúče, podnožka, uteráky, tašky, pumpa, servítky, utierky a iné drobné pičovinke :D) no naparádu, tie priehradky sú dobrá vec

predtým som mal Lancer sedan 400 l kufor + 400 l box na streche a pobalil som sa úplne rovnako, ešte mi hore zostalo tak 10 cm priestoru, takže som aj trošku videl cez zadné sklo... ;-)

kombík mi síce dizajnovo moc nešmakuje, ale praktické to je, aj s tými priehradkami v podlahe, to sa musí nechať, žiadna bednička s bordelom v kufri...
:kia: as mad as possible :kia:
Kia Ceed SW 1,5 T-Gdi - Casa White - Gold + Navi + Led
Uživatelský avatar
Madbugie Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 153  Témata: 1
Registrován: 22.06.2021
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: Přihrádky v kufru - jak využívat, nebo je vyndat?

Příspěvekod SAP5 » 06.09.2021 12:08

Podľa mňa sú priehradky super. Mám v nich uložený všetok potrebný "bordel" hasičák, lekárnicka, vercajk, rôzne čistiace potreby, kľúče na kolesá... Takže kufor mám prázdny a nič mi v ňom nebehá pri jazde.
Uživatelský avatar
SAP5 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  
Registrován: 09.03.2020
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2019)
9500 km @ 6.1 l/100km

Re: Přihrádky v kufru - jak využívat, nebo je vyndat?

Příspěvekod svata » 14.09.2021 18:04

Já nakonec zkusil na dovolenou přihrádky plně využít a stejně jsem se nevešel, měl jsem kufr až po střechu a ještě něco na sedadlech (spousta krámů - vybavení na vodu, stanování, lezení, atd.) :lol:
S obdobným vybavením jsem jezdil s Dacia Logan MCV II a míval naplněno těsně nad roletku. Logan má přitom údajně kufr 573 l zatímco Ceed SW 625 l.

Tak nevím, jestli je rozdíl v efektivitě skládání do jednoho velkého prostoru (Logan) oproti menšímu prostoru + přihrádkám (Ceed), nebo objem měřili každý jinou metodikou?

Příště se chystám vyndat přihrádky, příslušenství dát do prohlubně u rezervy a přes to desku sololitu, uvidíme jak se vejdeme.

Nevím zda se vyplatí vyndat i tu úzkou přihrádku hned za sedadly, jsou pod ní úchyty kabelů.
Ale ne druhou stranu zrovna ta je nejméně praktická - co dáváte do ní? Vypadá jak na deštník, ale hledat ho na takovém místě v dešti není nic-moc...
svata Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 2
Registrován: 07.07.2021
Bydliště: Praha 3  Czech Republic (cz)

Re: Přihrádky v kufru - jak využívat, nebo je vyndat?

Příspěvekod kayman » 14.09.2021 18:56

Rezerva má tuším 25l (niekde tu na fóre som čítal, že Kia pre kombík uvádzala 600l na nejakom autosalóne a potom zistili, že aj rezervu môžu k tomu zarátať tak sa predáva s číslom 625l), tie priehrady majú tiež dosť veľký objem plus sa tam stratí asi aj tými plastovými oddeľovačmi - ktovie ako to merajú. Teraz som potreboval odviesť polystyrénové balenia tak som meral ako či sa mi zmestia dve balenia vedľa seba čiže cca 100cm na šírku som nedal, chýbalo pár cm. Vtedy som zobral meter, že skúsim od najkratšej šírky a dĺžku a ono to je skoro 100 x skoro 100 x nejako 41-42cm na výšku po roletku (presne už neviem). Plus tie kraje pri blatníkoch. Takže hore to má odhadom 450-480l.
V tej priehradke vzadu mám merač batérie, také pero na meranie kde je 12V, ešte asi kriedy a neviem čo ešte. Veci čo dúfam nikdy nepoužijem :D.

Keď som auto kupoval, bol som pozrieť Corollu, ktorá má papierovo menší kufor no tam pod dnom nie je nič a dá sa celé dno posunúť dole až po dojazdovku ak si ju dokúpi majiteľ. Takže využiteľnosť na dovolenku je omnoho lepšia. Inak pri bežnom používaní už to taký rozdiel nebude, jedine, že sa tam zmestí plnohodnotná rezerva len asi už nebude potom posúvateľné dno :).
kayman Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 104  
Registrován: 23.06.2020
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2020)
11117 km @ 8.4 l/100km

Re: Přihrádky v kufru - jak využívat, nebo je vyndat?

Příspěvekod Mirse » 15.09.2021 07:42

svata píše:Nevím zda se vyplatí vyndat i tu úzkou přihrádku hned za sedadly, jsou pod ní úchyty kabelů.
Ale ne druhou stranu zrovna ta je nejméně praktická - co dáváte do ní? Vypadá jak na deštník, ale hledat ho na takovém místě v dešti není nic-moc...

Já tam mám taky 2 deštníky (orig.Kia z jejich shopu) ale myslím, jestli to není míněno jako přihrádka na demontovanou horní roletku ? Ještě jsem jí tam dát ale nezkoušel :|
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3918  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: Přihrádky v kufru - jak využívat, nebo je vyndat?

Příspěvekod olin » 15.09.2021 08:35

Na roletku je hned první přihrádka od nárazníku, jsou na to přesné výřezy, kam zapadne... ;)
Jinak za mne jsou přihrádky OK, vše se tam schová, kufr zůstane prázdný :thu: .
Obrázek Ceed SW III MY2020, 1.4 T-GDi, 103 kW, TOP Obrázeknajeto >15000 km a něco i nacouváno
Ceed SW II 1.6 GDi, 99 kW Comfort+
Ceed SW 1.4 CVVT, 80 kW Comfort+
Uživatelský avatar
olin Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 819  Témata: 2
Registrován: 13.02.2009
Bydliště: Přeloučsko  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1)
14. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
26. sraz Kia-Club.org (1) 3. místo (1) Sponzor (15) TOP sponzor (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
15000 km @ 5.8 l/100km

Re: Přihrádky v kufru - jak využívat, nebo je vyndat?

Příspěvekod Mirse » 15.09.2021 10:40

Aha - díky za objasnění :thu: , jak jsem říkal, ještě jsem to nezkoušel ( a už asi ani nebudu jelikož mám všechny přihrádky plné )
Jinak naprostý souhlas - prázdný kufr je k nezaplacení :)
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3918  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: Přihrádky v kufru - jak využívat, nebo je vyndat?

Příspěvekod hoodoo » 18.09.2021 09:15

Mirse píše:
svata píše:Nevím zda se vyplatí vyndat i tu úzkou přihrádku hned za sedadly, jsou pod ní úchyty kabelů.
Ale ne druhou stranu zrovna ta je nejméně praktická - co dáváte do ní? Vypadá jak na deštník, ale hledat ho na takovém místě v dešti není nic-moc...

Já tam mám taky 2 deštníky (orig.Kia z jejich shopu) ale myslím, jestli to není míněno jako přihrádka na demontovanou horní roletku ? Ještě jsem jí tam dát ale nezkoušel :|

To já tam mám velkého draka - kdekoli malého napadne že fouká a dal by draka, je s námi. A při tom o něm třeba 3 měsíce vůbec nevím, nikde nepřekáží....
Uživatelský avatar
hoodoo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 2
Registrován: 19.09.2019
Bydliště: Jižní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2019)
70000 km @ 9.5 l/100km

Další

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: achiles, sjezdar