Motor za studena zhasíná při jízdě.

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod Kral_Lesa » 11.05.2022 15:13

Zdravím, tak uběhlo pár dní.. Ujel jsem již více než 800km a řeším problém, že auto od vyčištění a resetu škrtící klapky nechce jet s výkonem jako předtím.. Ani na jeden rychlostní stupeň.. Nevím jak to pořádně popsat, ale jednoduše dosáhnout zrychlení je citelně pomalejší a můžu držet plyn klidně na podlaze.. Je to hodně citelné a v provozu nepříjemné a i nebezpečné.. Když třeba vjedu do křižovatky, kde z boku příjíždí auto (i když dostatečně daleko), najednou zjistím, že se vůbec nedokážu rychle rozjet, aby ono auto nemuselo přibrzdit, protože dojelo.. Trochu se auto chytne až ve vyšších otáčkách (3.500+) a reaguje na plyn lépe, ale do té doby je líné.. Myslel jsem, že je to tím resetem škrtící klapky, ale všude možně se píše, že se klapka nastaví během 200-500km a během těchto km by stejně nemělo být nějak extra postřehnutelné, že je něco jinak.. Nenapadá Vás, kde by mohl být problém? Je možné, že jsem provedl reset špatně a jsou tam nastavené nějaké špatné hodnoty? Použil jsem k tomu OBDII diagnostiku za 500,- a mobilní aplikaci Car Scanner.. Kde byla v sekci kódování možnost resetu adaptačních hodnot škrtící klapky.. Jen se klikne a počká až se příkaz provede, následně jsem čekal až v motoru přestane cvakat nové nastavování a nastartuju a nechám na volnoběh, než se motor ohřeje do provozních teplot.. :/ Ale žádné hodnoty se tam zapsat nedají. Proto mě napadlo, jestli to třeba nenastavilo klapku na jiné "auto" (jestli je to možné).. U samotného příkazu je napsáno, že testován byl na Kia Sportage a měl by být funkční na většině modelů Kia.

Diagnostika jinak žádné chyby nehlásí a motor zní jako vždy.. Změnu jsem nezaznamenal.. Až tedy na tenhle nevýkon :/

Díky za případné rady..
Kral_Lesa Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 2
Registrován: 17.01.2022
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
152000 km @ 9 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod johnyfly1 » 11.05.2022 16:53

a co katalyzator? resp upchate vyfuk potrubie? na predchadzajucom aute sa mi rozpadol katalyzator a upchal mi vyfukove potrubie a auto postupne strácalo výkon... naprv som nemohol ist viac ako 100 a časom to auto nedalo viac ako 60 ....
johnyfly1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 493  Témata: 20
Registrován: 29.10.2019

Kia Venga (2012)
130000 km @ 8 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod therion » 11.05.2022 17:15

Za predpokladu ze klapka "chodi" v celem rozsahu a neotvira se jen castecne, bude dobre smazat veskere dlouhodobe adaptacni hodnoty. Tim uvedes motor do vyrobniho defaultu. Resetovat klapku bez vymazani vsaech dalsich dlouhodobych hodnot co byly na jeji stav vazane je osemetne : )

Najdi prikaz mazani adaptacnih dat. (kazda diagnotika to ma trosku jinak pojmenovane)
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1166  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod Kral_Lesa » 11.05.2022 17:25

No, to by bylo fakt nemilé, když se podívám co katalyzátor stojí.. Značka JMJ za 7.000,- a dokonce tu vidím značku WALKER za 18.400,- .. to je k posrání :shock: Co se maximální rychlosti týče, tak co jsem zkoušel, tak předtím na rovince jsem se dostal na nějakých 150-160km/h, což k váze tohodle kombíku a poměrně slabému motoru 1.4 CVVT považuji za normální rychlost.. Nezkoušel jsem teď maximálku, ale včera jsem 140 jel poměrně v pořádku..

Ale nejsem si jistý jestli to bude tím, před resetem a čištěním klapky totiž to auto sice chcípalo (viz. původní důvod tohoto tématu), ale dynamika jízdy byla v pořádku.
Kral_Lesa Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 2
Registrován: 17.01.2022
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
152000 km @ 9 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod Kral_Lesa » 11.05.2022 17:32

therion píše:Za predpokladu ze klapka "chodi" v celem rozsahu a neotvira se jen castecne, bude dobre smazat veskere dlouhodobe adaptacni hodnoty. Tim uvedes motor do vyrobniho defaultu. Resetovat klapku bez vymazani vsaech dalsich dlouhodobych hodnot co byly na jeji stav vazane je osemetne : )

Najdi prikaz mazani adaptacnih dat. (kazda diagnotika to ma trosku jinak pojmenovane)


To jsem nevěděl, .. dneska ráno jsem se na to koukal a viděl jsem tam něco ve smyslu "reset engine adaptation" a právě jsem to provést chtěl, ale aplikace vyhodila chybu a příkaz se neprovedl.. Předpokládám, že to bylo ono? Zítra ráno jedu ke svému mechanikovi, naštěstí si na mě udělal čas, když jsem ho poprosil o diagnostiku, tak o to poprosím jeho.

Zeptám se ale.. Bylo mi řečeno původním majitelem, který auto kupoval jako nové, že přímo u dealera nechával upravit řídící jednotku z 66kW na 80kW.. Pokud se takto jak říkáš, uvede stav do výrobního defaultu, dojde i k přenastavení zpět na 66kW a musel bych auto nechat "chipnout"?
Kral_Lesa Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 2
Registrován: 17.01.2022
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
152000 km @ 9 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod Beda » 11.05.2022 18:09

Do puvodniho stavu by ti ho uvedlo leda prepsani dat v RJ a ne smazani adaptivnich hodnot. Otazkou je, jak se jim moc dobre povedlo udelat ten "tuning" na 80kW, mozna by stalo z apokus nechat prehrat RJ na puvodni SW odpovidajici 66kW :huh:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8331  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod Kral_Lesa » 11.05.2022 18:42

Beda píše:Do puvodniho stavu by ti ho uvedlo leda prepsani dat v RJ a ne smazani adaptivnich hodnot. Otazkou je, jak se jim moc dobre povedlo udelat ten "tuning" na 80kW, mozna by stalo z apokus nechat prehrat RJ na puvodni SW odpovidajici 66kW :huh:


Netuším jestli je stále "chipnuté", kontrolovat jsem to nenechal.. Údajně s autem jezdila manželka prvního kupujícího a jelikož byl zvyklý na výkonnější motorizace, tak přímo u https://www.autohybes.cz/ tento "tuning" nechal udělat.. Jak moc povedené to je nedokážu posoudit. Ale je pravda, že jsem hodněkrát za ty 3 roky vlastnictví řešil na můj vkus dost vysokou spotřebu.. Když vynuluju počítač a rozvážím jako kurýr (pouze město) a hodně hodně moc se snažím na to nešlapat, jet plynule, tak jsem na nějakých 8.6 - 9l/100.. Pokud se až tak moc nehlídám, ale pořád nejezdím jako blázen, jsem na 9.5 - 10l/100.. Nevím jak moc přesný ten palubní počítač je, ale pokud ukazuje správně, tak jsem tak o dva litry víc, než většinou majitelé 1.4 CVVT psali různě v diskuzích.. Kolegyně má CEED SW rok 2014 (o generaci lepší), taktéž ale 1.4 CVVT a spotřebu ve městě, i když na to často šlápne, měla okolo 6.7l/100.. Což je podstatný rozdíl.. Nevím ale jestli mezi motory první a druhé generace nejsou nějaké rozdíly.. S tou spotřebou jsem se smířil.. Byla taková už jak jsem auto koupil a v tu dobu jsem to nijak neřešil.. Třeba na to ale ten "tuning" vliv měl?

Kdybych chtěl ale přehrát řídící jednotku, předpokládám, že musím do autorizovaného servisu.. Za takovou věc si asi taky řeknou nějakou srandavelkou částku, co? :D
Kral_Lesa Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 2
Registrován: 17.01.2022
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
152000 km @ 9 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod Beda » 11.05.2022 19:21

No uz jen za napojeni a nacteni chyb si uctovali minimalne 500,- takze za prehrani SW to bude uz i nejaky tisic.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8331  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod therion » 11.05.2022 20:42

Beda píše:Do puvodniho stavu by ti ho uvedlo leda prepsani dat v RJ a ne smazani adaptivnich hodnot. Otazkou je, jak se jim moc dobre povedlo udelat ten "tuning" na 80kW, mozna by stalo z apokus nechat prehrat RJ na puvodni SW odpovidajici 66kW :huh:


Mohli ciste teoretiky prepsat jen FW z 80kW verze (ty motory jsou v podstate od roku 2006 stejne) , ale zacit smazanim adaptivnich hodnot by zacit mohl. Ten vykon je nahoneny jen mnozstvim vzduchu a benalu. A pokud mu to pred tim jezdilo , tak by melo zas : )
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1166  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod lopo1 » 11.05.2022 20:50

inu ma napadla vec ze si na predchadzajucej strane pisal nasledovne
....."Bohužel jsem tak trochu až po mé "čístící akci" zjistil, že elektronickou klapku bych neměl ručně naklápět, což jsem udělal, abych jí pořádně vyčistil. Tak doufám, že jsem jí nepoškodil? :(".....
obavam sa ci si ju fakt neposkodil ....
lopo1 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 477  Témata: 3
Registrován: 04.09.2020
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod Kral_Lesa » 12.05.2022 07:08

lopo1 píše:inu ma napadla vec ze si na predchadzajucej strane pisal nasledovne
....."Bohužel jsem tak trochu až po mé "čístící akci" zjistil, že elektronickou klapku bych neměl ručně naklápět, což jsem udělal, abych jí pořádně vyčistil. Tak doufám, že jsem jí nepoškodil? :(".....
obavam sa ci si ju fakt neposkodil ....

Taky mě napadlo, ale když jsem koukal do grafů a šlapal na plyn, tak se klapka otevírala a zavírala v pořádku.. Dneska jedu za mechanikem, tak to napíchne a adaptační hodnoty smaže.. Pokud by to byla klapka, tak budu asi rád, sice taky vyjde na nějakých 2.500,- ale pořád lepší jak třeba katalyzátor :x Dám vědět až se vrátím ze servisu, jestli na to přijdem..
Kral_Lesa Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 2
Registrován: 17.01.2022
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
152000 km @ 9 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod Kral_Lesa » 12.05.2022 09:23

therion píše:ale zacit smazanim adaptivnich hodnot by zacit mohl. Ten vykon je nahoneny jen mnozstvim vzduchu a benalu. A pokud mu to pred tim jezdilo , tak by melo zas : )


Tak jsem se vrátil od mechanika.. Napíchl, resetoval klapku a smazal i ostatní adaptivní hodnoty.. Pak mě vyslal se jet projet.. Auto mi přišlo živější a lépe reagovalo na plyn, .. Necítil jsem nějak extra výrazně, že by auto netáhlo jako předtím.. Ujel jsem asi 10km, takže nedokážu s jistotou říct jestli to opravdu je už v pořádku a nezačne to zase blbnout, ale vypadá to nadějně.. Nedokážu ani říct, jestli "táhne" za plynem jako předtím, nikdy to auto nebylo žádný rychlík co někoho vmáčkne do sedačky.. Ale přinejmenjším už necítím ten znatelný pocit, kdy šlapu na plyn a auto odmítá zrychlovat..

Takže prozatím děkuji, nikde jsem se nedočetl, že se při čištění klapky má mazat víc než její nastavení.. :o
Kral_Lesa Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 2
Registrován: 17.01.2022
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
152000 km @ 9 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod therion » 12.05.2022 10:37

Je normalni, ze po smazani adaptacnich hodnot motor nebezi na 100%. Je to tim, ze tovarni data nepocitaji s opotrebenim motoru. Prave proto se pri jizde postupne upravuje chovani jednotky k motoru na zaklade zpetne vazby z cidel a lambd. Ted je treba najet par desitek km v co nejpestrejsim rezimu (rychlostka , delsi kopec, mesto) aby se hodnoty prizpusobily konkretnimu stavu agregatu.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1166  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod Kral_Lesa » 13.05.2022 08:47

therion píše:Je normalni, ze po smazani adaptacnich hodnot motor nebezi na 100%. Je to tim, ze tovarni data nepocitaji s opotrebenim motoru. Prave proto se pri jizde postupne upravuje chovani jednotky k motoru na zaklade zpetne vazby z cidel a lambd. Ted je treba najet par desitek km v co nejpestrejsim rezimu (rychlostka , delsi kopec, mesto) aby se hodnoty prizpusobily konkretnimu stavu agregatu.


A mohu se zeptat jestli je teda v pořádku, že to auto zase dost citelně netáhne? Včera jak jsem se projel těch pár km po resetu od mechanika se to zdálo ok, ačkoliv po městě jsem zkoušel jet max těch 60.. Odpoledne jsem ale jel rozvážet zásilky pro Liftago a opět to přestalo táhnout. Zrychlení třeba z 60 na 70 trvá i vyšší jednotky vteřin a to i když podřadím na trojku.. Měl jsem i dost problém, když jsem zastavil v prudším kopci na semaforech a následně se rozjet a vyjet ho na dvojku.. Chápu, že se to auto tedy teď šteluje a učí, ale je v pořádku, že je to opět tak znatelné? Co jsem si ale všiml (aspoň mi to tak přijde), tak že to auto jede relativně dynamicky, když je studené.. a netáhnotu začíná spíš, když se ohřívá/ohřeje..
Kral_Lesa Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 2
Registrován: 17.01.2022
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
152000 km @ 9 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod therion » 13.05.2022 08:55

Rozhodne by po resetu jednotky nemel vykon spadnout az tak markantne. Pokud je rozdil mezi studenym a zahratym motorem bude tam jeste dalsi problem. Typuju priprava smesi. Pokud je motor studeny jednotka micha smes bez ohledu na udaje z lambd. Je po zahrati pri ustalene jizde po rovince signal z druhe lambdy stabilni?
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1166  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé