Motor za studena zhasíná při jízdě.

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod lopo1 » 13.04.2022 08:44

prasknute svozdy myslel vyfukove nie rozvod.
Celkovo skúsiť vylúčiť netesnosť výfukoveho potrubia
lopo1 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 474  Témata: 3
Registrován: 04.09.2020
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod Kral_Lesa » 13.04.2022 09:00

Aha, chápu a omlouvám se :) Nechám to zkouknout, až se dostanu k mechanikovi.
Kral_Lesa Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 2
Registrován: 17.01.2022
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
152000 km @ 9 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod therion » 13.04.2022 09:48

Kral_Lesa píše:Těma svodama myslíš rozvody? Nejsem si teď úplně jistý jestli chápu správně. Zatím čekám až mi dorazí z eshopu silikonový tmel, abych si mohl vyměnit to těsnění víka.. Zjistím po sundání víka nějak stav rozvodů? Předpokládám, že můžu maximálně rukou zkusit jestli nejsou volné.. Bylo by fajn, kdybych tam někde viděl logo výrobce, fakt mě zajímá, jestli tam je namontován ten ET Engine Team.. abych měl aspoň jistotu, že je udělali.

Každopádně za poslední 3 dny to auto ještě nechcíplo.. Ale nic jsem ještě nedělal a neopravoval.. Pokud teda nepočítám, že jsem přes tu OBD diagnostiku resetoval nastavení škrtící klapky. Jestli se ale opravdu nějak přenastavilo netuším, ale po prvním nastartování se volnoběh lehce houpal.. a po ujetí pár km se ustálil.


Vyfukove svody , resp tesneni. Jejich tesnost muze ovlivnovat podil kysliku a nasledne problym s pripravou smesi. Skrtici klapku ma vyznam resetovat az po jejim dukladnem vycisteni jinak ne. Stav rozvodu se zjistit da , napinak ma pruzinu takze retez nesmi byt proveseny
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1123  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod Esperkac » 13.04.2022 11:20

Motor pod zatazov nezhasne lebo ide s otvorenou klapkou a s prebytkom paliva ked je studeny aby sa ohrial
Neviem ale ci je uplne studeny alebo uz je v rezime uzavretej slucky takze ak fucia zvody RJ to cez lambdu moze zblbnut ale ani sa tam vtedy nemusi pozerat. Ked vravis ze s klimou nezdochne tiez si myslim ze preto lebo ta odobera znacny vykon cize RJ umelo otvara klapku a pridava palivo.
Ked vyslapnes spojku zataz z motora rychlo zmizne chce to zhodit otacky ale reakcie su pomale tak motor skape. Bud je v neporiadku regulacia volnobehu alebo ma malo paliva alebo vela vzduchu. Alebo zlu kompresiu a na nizkych otackach nema silu a tak sa zastavy. Ak tecie veko ventila skontroloval by som aj ci je odvetranie motora volne pripadne PCV ventil
Esperkac Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 122  Témata: 3
Registrován: 07.06.2020
Bydliště: Mana  Slovakia (sk)

Mazda Xedos (1998)
450000 km @ 8.3 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod Kral_Lesa » 16.04.2022 11:01

Děkuji za informace, neměl jsem teď čas, takže jsem se k tomu nedostal. Včera jsem nastartoval (bez klimy), dojel jsem asi 300m k první červené na semaforu, sešlápl spojku a koukal na otáčky.. Ty jeli ladně dolů z nějakých 2.500, hezky až na nulu a auto vyplo, vůbec to nemělo ani snahu se zastavit někde u volnoběhu :D No jako na potvoru jsem zrovna byl línej tam mít diagnostiku a nahrávat si grafy, škoda..

Co se týče kontroly toho výfukového potrubí týče, nevím jak to udělat.. Nemám možnost auto bezpečně zvednout, abych se pod něj dostal.. Takže to budu muset nechat, až když si na mě najde mechanik čas.


Jestli by Vás to neobtěžovalo, měl bych pár dotazů..

1.) Když budu chtít odmontovat tu škrtící klapku, abych jí pořádně vyčistil, musím vypustit chladící kapalinu?

2.) Když budu měnit těsnění víka ventilů, jak se silikonovým tmelem? Koupil jsem https://eshop.unihobby.cz/technika-autoprislusenstvi-autokosmetika-silikon-pro-utesneni-casti-motoru-k2-black-silicon/165487p/. V některých videích nedávají žádný silikon, někde vymáčknou tak 0.5cm tlustou lajnu po celém obvodu a kolem šroubů.. V některém zase prstem natřou po celém obvodu tenkou vrstvu.. A v některém dají jen prstem tenkou vrstrvu do rýhy, kde k sobě pasuje kov, konkrétně do takových míst jako ukazuje zde https://i.imgur.com/FYDDYZ4.png, což mi přijde asi nejlogičtější a nejlepší, než omatlávat všechno tmelem.. Ale radši se zeptám Vás, pokud jste to někdo samodoma dělal.

Každopádně všem děkuji za rady, vážím si Vašeho času.
Kral_Lesa Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 2
Registrován: 17.01.2022
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
152000 km @ 9 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod johnyfly1 » 16.04.2022 11:05

ten tmel sa dava len na urcite miesta.... urcite nie po celom obvode kedze tam uz tesnenie je ... dava sa len na take "ostre" hranky...
johnyfly1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 488  Témata: 20
Registrován: 29.10.2019

Kia Venga (2012)
130000 km @ 8 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod Beda » 16.04.2022 11:45

Vypoustet nic neni treba, drzi ji jen 4 srouby na boku sani :idea:

Je pod cislem 5
sfdem0002c.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8301  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod Kral_Lesa » 16.04.2022 14:49

Yop, na to jsem přesně koukal.. Je k tomu ale přidělána ještě hadička s chladící kapalinou.. Takže vypustit bych asi musel, kdybych to chtěl celé vyndat ven.. Ale asi to vyčistím připojené, normálně v prostoru motoru. Mohu použít čistič brzd? Předpokládám, že netřeba kupovat přímo nějaký sprej na klapku.
Kral_Lesa Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 2
Registrován: 17.01.2022
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
152000 km @ 9 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod Kral_Lesa » 17.04.2022 20:30

Tak jsem si dneska dal chvilku čas a vyčistil tu škrtící klapku co nejvíc to šlo. Rovnou jsem vyměnil i senzor polohy vačky a dal i nový MAP senzor. Pak jsem resetoval nastavení škrtící klapky. Uvidím časem jestli to pomohlo. Byl to trochu porod a i nějaká ta chladící kapalina tekla, ale na to, že jsem to dělal poprvé tak jsem spokojen.

Obrázek
Obrázek

V týdnu se pak vrhnu na to těsnění víka ventilů..
Kral_Lesa Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 2
Registrován: 17.01.2022
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
152000 km @ 9 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod lopo1 » 17.04.2022 21:11

Ked si mal takto rozobratu klapku netreba cez diagnostiku spravit aj jej zakladne nastavenie?
lopo1 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 474  Témata: 3
Registrován: 04.09.2020
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod Kral_Lesa » 18.04.2022 09:27

Ahoj, klapku jsem samozřejmě nastavil. Teď projet pár desítek km, ať si sedne a uvidí se.
Kral_Lesa Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 2
Registrován: 17.01.2022
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
152000 km @ 9 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod Kral_Lesa » 19.04.2022 23:01

Tak prozatím se problém s chcípnutím neprojevil, ale nebudu předbíhat, občas to pár dní neudělá. Zítra, pokud nebude venku hnusně (přecejen to dělám venku na parkovišti před panelákem :D), se vrhnu na přetěsnění víka ventilů, což bude zatím asi moje největší "akce" na autě, tak jsem zvědav, jak to nakonec zvládnu.
Kral_Lesa Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 2
Registrován: 17.01.2022
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
152000 km @ 9 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod Kral_Lesa » 21.04.2022 16:53

Zdravím :) Tak jsem se vrátil od auta, vyměnil těsnění víka..

ObrázekObrázek

Koukl jsem se na řetěz.. přišel mi, včetně kol docela nový (po 133t km by asi vypadal jinak), takže asi věřím, že ho v Auto ESA opravdu měnili..
Přišel mi i dost pevný, i když nějaká vůle tam je, .. nikdy jsem ale řetěz neviděl, takže nedokážu posoudit, jestli je to v pořádku.. Nahrál jsem video, nevím jestli to z něj půjde nějak extra poznat, ale přijde Vám ok? Ať mám jistotu.




Předpokládám, že bych teď neměl aspoň 24h startovat, ať uschne ten silikon.. Tak snad bude vše v pořádku :lol:

Možná bych měl ještě jeden dotaz.. Jak jsem čistil tu klapku a resetoval její nastavení.. Jak dlouho asi trvá, než se auto vrátí do normálu? Zatím to ve vyšších rychlostech moc nechce za plynem (např. ani na 4ku jsem skoro vůbec nedokázal akcelerovat nad 70km/h v mírném kopečku), je to normální? :x

Samozřejmě děkuji za případné rady a Váš čas :thu:
Kral_Lesa Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 2
Registrován: 17.01.2022
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
152000 km @ 9 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod therion » 24.04.2022 16:06

napnuti retezu je dobre zkusit manualnim protocenim motoru. Retez se nesmi stridave napinat/povolovat.
nedival ses na znacky urcujici spravnou polohu? Da se tim zjistit jestli retez neni skoceny:¨
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1123  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Motor za studena zhasíná při jízdě.

Příspěvekod Kral_Lesa » 24.04.2022 17:06

therion píše:napnuti retezu je dobre zkusit manualnim protocenim motoru. Retez se nesmi stridave napinat/povolovat.
nedival ses na znacky urcujici spravnou polohu? Da se tim zjistit jestli retez neni skoceny:¨


Bohužel nedíval a manuální protočení motoru jde ještě mimo mě. Mám dvě fotky, kde je asi ona značka a modrý kus řetězu (modrou používá i ten ET Engine Team, který je fakturovaný v ESA, takže rozvody asi opravdu měnili před cca 3 roky (20t km)), jenže je to foceno z úhlů, kde to asi nejde úplně perfektně porovnat a jedná se jen o jedno kolo. Nevím jestli se mi chce sundávat znovu víko, když je čerstvě přetěsněné. Starat se o auto sám mě baví, ale jsem spíš laik a začátečník, takže se mám pořád co učit a nepouštím se zatím do ničeho složitějšího. Kdyby byl ale přeskočený řetěz, předpokládám, že bych to poznal, ne?

ObrázekObrázek

Každopádně olej neteče a prozatím mi auto už od vyčištění hrdla klapky, restartu jejího nastavení, výměnou MAP senzoru a senzoru polohy vačky nechcíplo. Akorát ještě auto nejde tolik za plynem, ale jestli jsem pochopil správně, tak trvá třeba 200-500km než se klapka znovu nastaví, podle mého stylu jízdy. Snad, tedy.. Bohužel jsem tak trochu až po mé "čístící akci" zjistil, že elektronickou klapku bych neměl ručně naklápět, což jsem udělal, abych jí pořádně vyčistil. Tak doufám, že jsem jí nepoškodil? :(

Člověk se holt učí chybama.. A že mně se vždycky něco pokazí :) Třeba ta vrchní plastová krytka motoru - jeden šroub se protáčel, takže šel ven trochu silou i s tím kovovým kroužkem, do kterého šroubek leze :D Takže mi tam teď z jedné strany ten kryt drží/nedrží, jen zastrčený.. A ještě jsem nepřišel na to, jak to opravit :lol: Nejlepší by bylo sehnat nějaký gumový "pindík" (lepší název mě teď nenapadá), abych to tam jen přicvakl :huh:
Kral_Lesa Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 2
Registrován: 17.01.2022
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
152000 km @ 9 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé