Hluk v kabine a spotreba

Sekce pro specifické dotazy k vozu PRO_cee'd.

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Skolo » 12.04.2023 08:42

Neni to placebo effekt protoze mam moznost si porovnat osobne (odhlucneni + neodhlucneni proceed) , na youtube je kopec videi odhlucnenia a pred a po a myslim ze do jde hodne pocut rozdiel i na tych videach , najskor by si to pan asi mal vyzkusat a potom pisat poznatky na fora,hodnota zvuku pre ludske ucho sa zvysuje logaritmicky nie linerarne a 3-4db nad 70db ide poznat ludskym uchom dost nehovoriac o tom ze spektrum hluku je inaksi (vsetko je hodne tlmene dokonca odskakujuce kamienky od podvozku uz nejde skoro vobec pocut pred tim to bolo ako sypanie strku do miesacky :D )
Dalsia vyhoda je ze s odhlucnenim podlahy, piatych dveri a podbehov som si daval aj odhlucnit dvere a to JBL hra teraz tak o level lepsie ako predtym (zas zkusane s GTckom bez odhlucnenia dveri a s odhlucnenim) , teraz v pohode pocuvam radio na dialnici na hlasitosti 30 a pocujem kdezto predtym som musel davat min 45-50 aby som vobec pocul radio skrz hluku od vozovky. Nehovoriac o tom ze predtym mi nad 50 level hlasitosti nieco od novosti vybrovalo v prednych dverach teraz po vyplneni dveri vybracie zmizli.
Odhlucnenie mi robili v Brne v Ahifi (www.ahifi.cz) ale poznam ludi tu v CR ktory su sikovnejsi a nakupia si material a urobia si to samy za 3-4 vikendy staci sa pridat na FB do skupiny "Kia Proceed/GT - CeedGT" a precitat si historiu prispevkov.
Co sa tyka zaruky tak som to diskutoval priamo s Kiou a oni o tom vedia a vela ludi si dava odhlucnovat Kie a zaruka nepada kedze to nieje ziadny zasah do elektroinstalacie.

Prikladam video od Rastu Chvali ktory si daval odhlucnit jeho peugeot tiez v ahifi a myslim ze je tiez spokojny https://www.youtube.com/watch?v=jnv7c6-Zpdc&t=1044s
Skolo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 10.04.2023
Bydliště: Vyskov  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Ewerlast » 12.04.2023 08:58

Ďakujem pekne.
Ahifi poznám, skôr ma zaujímalo, či to robí aj niekto iný tu na SR.
Môžete ešte napísať čo všetko ste si dávali odhlučňovať? (prípadne všetko čo ahifi ponúka?). Písali ste, že to stálo 1000€, tak ma zaujíma, pretože nad tým tiež rozmýšľam (keď konečne dorazí auto).
Nevidím pri Proceede GT zmysel v odhlučňovaní "torpéda", kapoty a strechy, keďže v týchto častiach veľa hluku nie je. Dávali ste aj to?

Ďakujem
KIA Proceed GT Experience Green MY24
Ewerlast Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 4
Registrován: 23.01.2023
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2023)
7961 km @ 7.8 l/100km

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Skolo » 12.04.2023 12:32

daval som si to odhlucnovat nejaky ten mesiac dozadu , odvtedy bohuzial ahifi.cz zdrazelo (viem pretoze mi tam robi znamy) takze bojim sa ze terez to bude skorej tak 1400-1500eur :( a to uz je na zvazeni kazdeho ci sa oplati na auto za cca 800tis czk davat odhlucnenie za 35tis czk (cca 1400eur),
dalej si treba uvedomit ze na lepsie sa zvyka rychlejsie a za tyzden dva vam to pride uz normalne a nieje to uz taky WOW effekt ako prve 2-3 dni

Odhlucnovali mi v najvyssej urovni (expert) podlahu, podbehy, a vsetky dvere (vcetne piatych), cize torpedo a strechu neodhlucnovali vobec , povedali mi ze tie nizsie urovne az tak velky rozdiel neurobi co si myslis ze asi bude pravda ale bude to asi zase lacnejsie.

kazdopadne koniec koncov je to asi otazka zvyku ale bol som fakt sklamany ze proceed GT ma je tak moc hlucny od podvozku (hlavne z dovalovania pneu ) od vyroby a Kia s tim v podstate nic neurobila , videl som to rozobrate a su to v podstate len pospajane plechy.

tu pridavam stranku porovnania v roku 2022 hluku v kabine niektorych aut , kia proceed gt ma pri 100km/h (v comfort mode , pri plachteni -ziadny zvuk z vyfuku , cca 75-78db zalezi na povrch takze rozdiely medzi vyrobcami su fakt velke. Prikladam obrazku testu najhlucejsich ( v kabine) aut predavanych v roku 2022 pri 100km/h , (stranku som si bohuzial uz neulozil) :(

https://www.whichcar.com.au/events/coty ... -year-2022

Bohuzial neviem kdo, kde a za kolko robi odhlucnenie kabin aut na SVK kedze na SVK nezijem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Skolo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 10.04.2023
Bydliště: Vyskov  Czech Republic (cz)

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Yos » 12.04.2023 13:54

Skolo píše:Dalsia vec co ma dost prekvapila bola makkost laku na proceede oproti inym znackam (skoda, VW) zda sa mi o hodne maksi a odskakujuce kamienky robia dost vyrazne ryhy na prednom narazniku. :(

Známa problematika v Kii. Nárazníky a iné plastové časti sa nelakujú/nevyrábajú priamo v Kii, ale kúsok od nej v Mobise, čo je matka Kie s.r.o. Je to iná lakovacia linka, ako má samotná Kia pre karosérie. Preto aj v niektorých prípadoch vidieť o čo i len trochu inakší oďtieň pri daných častiach, v tomto prípadne nárazníkoch.
Aj keď všeobecne vedia v Kii, že ten lak stojí za prd, tak pre Mobis, ako matku, to slovo nemá žiadnu váhu..
Uživatelský avatar
Yos Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 25.12.2020
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2020)
35000 km @ 8.0 l/100km

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Ludlo » 12.04.2023 15:19

Čaute chalani, ja s kolegom si ideme dať tiež odhlučniť kiu v Košiciach. Dávame si robiť podbehy + kufor. Mne najviac vadí ten buchot kamienkov v zime. Cena 400 eur s prácou. Termín 18 a 19.4. Potom dám vedieť, hluk pomerám na dialnici z Ke do Po.
Kolega -Kia Proceed GT line
Moje GT
Ludlo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 21  
Registrován: 20.10.2022
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Ewerlast » 12.04.2023 15:34

Skolo píše:daval som si to odhlucnovat nejaky ten mesiac dozadu , odvtedy bohuzial ahifi.cz zdrazelo (viem pretoze mi tam robi znamy) takze bojim sa ze terez to bude skorej tak 1400-1500eur :( a to uz je na zvazeni kazdeho ci sa oplati na auto za cca 800tis czk davat odhlucnenie za 35tis czk (cca 1400eur),
dalej si treba uvedomit ze na lepsie sa zvyka rychlejsie a za tyzden dva vam to pride uz normalne a nieje to uz taky WOW effekt ako prve 2-3 dni

Odhlucnovali mi v najvyssej urovni (expert) podlahu, podbehy, a vsetky dvere (vcetne piatych), cize torpedo a strechu neodhlucnovali vobec , povedali mi ze tie nizsie urovne az tak velky rozdiel neurobi co si myslis ze asi bude pravda ale bude to asi zase lacnejsie.

kazdopadne koniec koncov je to asi otazka zvyku ale bol som fakt sklamany ze proceed GT ma je tak moc hlucny od podvozku (hlavne z dovalovania pneu ) od vyroby a Kia s tim v podstate nic neurobila , videl som to rozobrate a su to v podstate len pospajane plechy.

tu pridavam stranku porovnania v roku 2022 hluku v kabine niektorych aut , kia proceed gt ma pri 100km/h (v comfort mode , pri plachteni -ziadny zvuk z vyfuku , cca 75-78db zalezi na povrch takze rozdiely medzi vyrobcami su fakt velke. Prikladam obrazku testu najhlucejsich ( v kabine) aut predavanych v roku 2022 pri 100km/h , (stranku som si bohuzial uz neulozil) :(

https://www.whichcar.com.au/events/coty ... -year-2022

Bohuzial neviem kdo, kde a za kolko robi odhlucnenie kabin aut na SVK kedze na SVK nezijem.



Ďakujem,
no pozeral som teraz ahifi a expert s expert verzii vychádza 892€ materiál + 745€ práca, preto sa mi tá tisícka nezdala. Cena je podľa konfigurátora pre auto "combi", podlaha, všetky dvere, všetky podbehy (vnútorné aj vonkajšie) a podlaha. Čiže sa bavíme okolo 1500-1700€
KIA Proceed GT Experience Green MY24
Ewerlast Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 4
Registrován: 23.01.2023
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2023)
7961 km @ 7.8 l/100km

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Ewerlast » 12.04.2023 15:34

Ludlo píše:Čaute chalani, ja s kolegom si ideme dať tiež odhlučniť kiu v Košiciach. Dávame si robiť podbehy + kufor. Mne najviac vadí ten buchot kamienkov v zime. Cena 400 eur s prácou. Termín 18 a 19.4. Potom dám vedieť, hluk pomerám na dialnici z Ke do Po.
Kolega -Kia Proceed GT line
Moje GT


Kde v KE to robia?
KIA Proceed GT Experience Green MY24
Ewerlast Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 4
Registrován: 23.01.2023
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2023)
7961 km @ 7.8 l/100km

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Skolo » 12.04.2023 15:49

ja som platil 3/4roka nazad 17tis material (na material som mal 15% zamestnanecku zlavu) +8tis czk za pracu ale vtedy bolo myslim kolo 25czk za euro takze to vychadzalo na tych 1000euro, teraz je ten kurz czk/eur trosku inde.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil Skolo dne 12.04.2023 15:53, celkově upraveno 1
Skolo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 10.04.2023
Bydliště: Vyskov  Czech Republic (cz)

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Ludlo » 12.04.2023 15:50

My ideme do Adoaudio

adoaudio.business.site
Ludlo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 21  
Registrován: 20.10.2022
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Ewerlast » 12.04.2023 16:10

Skolo píše:ja som platil 3/4roka nazad 17tis material (na material som mal 15% zamestnanecku zlavu) +8tis czk za pracu ale vtedy bolo myslim kolo 25czk za euro takze to vychadzalo na tych 1000euro, teraz je ten kurz czk/eur trosku inde.


Materiál je teraz cca 22tis, čiže nárast pár tisíc. Asi šla práca výrazne hore, lebo tá je teraz 18tisíc :) Skoro toľko čo materiál
KIA Proceed GT Experience Green MY24
Ewerlast Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 4
Registrován: 23.01.2023
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2023)
7961 km @ 7.8 l/100km

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Syrator » 12.04.2023 19:25

Ma jeste nekdo zajem o dojezdovku do Proceeda? A jine veci? :?: :twisted: :D
Syrator Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 56  Témata: 2
Registrován: 04.08.2016
Bydliště: Červena Voda  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2023)
7073 km @ 7.7 l/100km

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod MP1 » 12.04.2023 20:14

Aká je váha použitého tlmiaceho materiálu ?
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2206  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Ewerlast » 12.04.2023 20:20

Podľa kvality. To čo som hore písal je 60-90kg (čím kvalitnejšie tým väčšia váha a lepšie tlmenie)
KIA Proceed GT Experience Green MY24
Ewerlast Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 4
Registrován: 23.01.2023
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2023)
7961 km @ 7.8 l/100km

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Skolo » 12.04.2023 21:25

podlaha, podbehy a dvere cca 65kg co mi hovorili
Skolo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 10.04.2023
Bydliště: Vyskov  Czech Republic (cz)

Re: Hluk v kabine a spotreba

Příspěvekod Ludlo » 18.04.2023 09:40

Čaute chalani,
dnes som odniesol svoje GT-ko na utlmenie podbehov a kufra. Po dialnici PO-KE hluk 68 dB (merane na iwatch). Po uzlmeni odmeram este raz a napísem rozdiel, ak nejaky bude + prve dojmy z jazdy
Ludlo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 21  
Registrován: 20.10.2022
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

PředchozíDalší

Zpět na ProCeed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé