Dodatečná montáž mikrofonu Kia Picanto TA

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Dodatečná montáž mikrofonu Kia Picanto TA

Příspěvekod marloc » 01.04.2021 22:39

Zdravím Kiáci.

Mám poměrně krátkou dobu Picanto TA. Koupil jsem ho v úplném základu a snažím se ho postupně upgradovat. Dost příprav tam je již z výroby. Nyní jsem ale narazil na jednu záludnost.
Chtěl bych domontovat handsfree mikrofon, ale kabeláž pro mikrofon končí v konektoru MR11 v předním sloupku řidiče. Dál už pokračuje kabelový svazek střechy s kabely pouze pro stropní světlo.
Jistě nebude problém mikrofon namontovat na své místo, ale v napojení už vidím problém. Nějak mi ty barvičky kabelů vedoucích z podpalubky ke konektoru ve sloupku (MR11) nedávají smysl.

NEMĚLI BYSTE PROSÍM NĚKDO BAREVNÉ SCHÉMA ZAPOJENÍ TOHTO KONEKTORU? (Ať už z vlastní zkušenosti, nebo nějaký origo servisní (v tom co jsem byl na netu schopen sehnat, se ale vůbec nevyznám :? )

Pro představu přikládám foto

Předem dík za rady.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
marloc Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 01.04.2021
Bydliště: Choceň  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Dodatečná montáž mikrofonu Kia Picanto TA

Příspěvekod Beda » 02.04.2021 00:55

Muzu se podivat, ale potrebuji nejelepe VIN vozu, abych nasel spravne schema. Bez detailu k vozidlu se dal v manualech nedostanu :roll:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Dodatečná montáž mikrofonu Kia Picanto TA

Příspěvekod marloc » 02.04.2021 06:43

Bedo díky moc za rychlou reakci :thu: přikládám foto z TP.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
marloc Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 01.04.2021
Bydliště: Choceň  Czech Republic (cz)

Re: Dodatečná montáž mikrofonu Kia Picanto TA

Příspěvekod Beda » 02.04.2021 09:48

Mikrofon by mel byt vyveden do pinu 15 a 16 (cerveny a cerny drat). Podle obrazku mas ale ve strese tu nejzakladnejsi kabelaz, ktera neobsahuje ostatni pripoje, tak jak je to na obrazku stresni kabelaze.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Dodatečná montáž mikrofonu Kia Picanto TA

Příspěvekod marloc » 02.04.2021 13:35

Paráda, díky moc. ;) jsi skvělej.
Mám vyměněné rádio za jiné OEM s bluetooth a bez toho mikrofonu by to byla jen poloviční radost. (hovor přijmout můžu, slyším volajícího, ale on neslyší mě :no: )

Když jsem tam viděl všechny ty barvičky, obával jsem se, že to bude složitější. Nasvědčovalo tomu i to, že mikrofony mají 4 pinový konektor a tak jsem si říkal, k čemu všemu se to musí připojit.

Konektor mikrofonu tedy má obsazené pouze 2 piny?

Tak to by určitě šel použít i z jiné KII případně z Hyundai?
Vypadají stejně, jen co jsem postřehl, mívají jinak obsazené piny s MIC+ MIC- v konektoru. Stejně budu muset MIC propojit s MR11 po domácku. Ale hlavně dají se lépe a levněji sehnat. Nebo by mohl být problém v něčem jiném?

Jen tak ze zvědavosti - k čemu jsou ty další kabely v MR11?
Jiné stropní světlo?
Už jsem po něm taky pokukoval, ale byl by to poměrně velkej zásah do tapecu a nerad bych to nějak zkonil. I když dvě lampičky s úložným boxíkem pro brýle jsou lákavé - ale raději si nechám zajít chuť - už s tím mikrofonem budu muset být opatrný, abych neudělal víc škody než parády. Nic jiného do stropního panelu mě nenapadá.
marloc Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 01.04.2021
Bydliště: Choceň  Czech Republic (cz)

Re: Dodatečná montáž mikrofonu Kia Picanto TA

Příspěvekod Beda » 02.04.2021 14:46

Ty dalsi draty jsou evidetne na ty veci, co jsou zminene na tom prvnim obrazku, takze stredove stropni svetlo, bocni svetylko na ridicove strane, ovladani stresniho okna + napajeni motoru stresniho okna no a posledni je ten mikrofon.

Obrázek
https://partsouq.com/en/catalog/genuine ... 1ACT016682

Na tomto odkazu muzes zkoumat cisla dilu a jejich pripadne varianty, kdyz si tam das VIN, tak to odfiltruje jen na tvoji konfiguraci, no a kdyz tam vyplnis jen zakladni info vozu, tak ti to nabidne dily i do jinych urovni vybav vozu.

S ostatnima vecma ti moc neporadim, holt budes muset zkouset co pasuje.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Dodatečná montáž mikrofonu Kia Picanto TA

Příspěvekod marloc » 02.04.2021 16:14

Ještě jednou díky. Moc jsi mi pomohl. :thu:
marloc Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 01.04.2021
Bydliště: Choceň  Czech Republic (cz)


Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé