Nefunkční rádio Kia Rio III

Trápí Vás něco na voze?

Nefunkční rádio Kia Rio III

Příspěvekod Elyene » 13.06.2022 18:24

Ahoj,

Mám Rio III r.2012, mám ho týden a o víkendu jsem si všimla, že mi při jízdě samovolně vypíná a zapíná rádio. Když bylo za jízdy vypnuté, problikával displej tak dlouho, až úplně zhasnul.
Když auto není nastartované, funguje normálně.
Dnes jsem to víc zkoumala a přišla jsem na to, že když po nastartování přepnu světla do první polohy, jas displeje se utlumí, když rosvítím světla, tak displej chcípne.
Zkoušela jsem to pak i za jízdy a opravdu zezačátku rádio zapínalo jen, když jsem vypla světla.
Po chvilce jízdy ale rádio nezapne už vůbec. Jakmile zastavím a vypnu motor, tak normálně naskočí.

JInak vše na autě funguje normálně, nikde nic nebliká ani nesvítí.

Chystám se příští měsíc do servisu, ale třeba je to jen nějaká blbost a možná se s tím někdo z vás setkal a uměl by mi poradit, co s tím.
Akorát jsem zkontrolovala a vyměnila pojistky (od rádia v krabičce pod volantem) - i když se zdály OK.

Pokud s tím má někdo zkušenost, prosím o radu. Děkuji.
Elyene Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 13.06.2022
Bydliště: Ano  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Nefunkční rádio Kia Rio III

Příspěvekod Beda » 13.06.2022 19:31

Tak takovy problem tu u Ria asi nikdo zatim nepopisoval. S radiem mely problem prvni cee'dy, ktere taky problikavaly, protoze mely spatne propajene kontakty na tistenem spoji, stacilo proletovat ty spoje a bylo po problemu, jenze to uz servisi (neumi, nechteji delat, atd.) nedelaji a meni rovnou kus za kus. Takze jestli ti servis nabidne vymenu za novy original, tak se spis poohledni po neoriginalu s Android systemem, zalezi teda co mas v aute ted a jaka je nabidka nahrad :huh:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8280  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Nefunkční rádio Kia Rio III

Příspěvekod lubos550 » 14.06.2022 11:00

Podobny problem som kedysi mal-radio neslo bud vobec, alebo chvilami. Poistka bola dobra, ale sama obcas vyskakovala z kontaktoveho pola. Takze ju bolo treba len poriadne dotlacit raz za cas. Popripade vycistit kontakty.
Skoda Fabia Combi 1,0 TSI, 70kW - 5,0l/100km - 3000km
KIA Rio 1,25 CVVT, 62kW - 5,6l/100km - 160000km - predane
lubos550 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 567  Témata: 2
Registrován: 22.12.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Re: Nefunkční rádio Kia Rio III

Příspěvekod Elyene » 14.06.2022 18:40

Zkusím nejdřív ty kontakty a pojistky a když to nepomůže, tak koupím nové.
Máte nějaký tip na dobré levné rádio? Stačí mi bluetooth a volání, nepotřebuju navi apod. Ale bylo by fajn, kdyby to kamarádilo s USB a tlačítky na volantu.
Elyene Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 13.06.2022
Bydliště: Ano  Czech Republic (cz)


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé